Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Ai dreptate Gabi cu pap.
organismul nu si-a revenit din pct de vedere hormonal..iar unele analize vor iesii aiurea.


Am vrut sa ma imbrac in fusta..cam scurta.
si am niste bulane..albastre,noroc ca am vazut la timp.
nu stiu cum ma invinestesc frate de la ap ala de masaj,am numa puncte si puncte.
am vrut sa fiu si eu doamna..da nu-mi iese. tot jeansi trag pe mine si o camasa. adica imi verific si bratele si pe urma



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata fete vorbarete!

Wow, gabi, ce atmosfera ai facut tu aici toata noaptea, cu muzici, cu dans, bestial!!!!

Wudy hai, fruntea sus, 2-3-4 (vb lui Vadim) perechi d epalme si gata; da, PAP prea devreme, eu nici nu as visa sa-l fac pana in 6 luni de la nastere, pluus ca asa a zis si dr. Si chiar daca e infectie iti va da antibiotic care merge in alaptare. Si daca nu exista asa ceva, o intrerupi cateva zile, ii dai muls (daca poti strange in avans, baga ceva galactogil) sau LP. Am o prietena s-a trezit cu nu stiu ce balaur in lapte, nu stiu cum s azic, o infectie pe la san care trece ain lapte - a luat ceva ce a impus o pauza de alaptat, dar a reluat cu succes pana la 1 an. Intre timp se distra cu torturi de ciocolata, cafele si ce i-a mai dorit inimioara.
Cu vara ta..e crunt!!! Snatate si recuperare ii doresc!!!

Irinuka ce haiosss!!!

Tunde o sa-i spun, sa inteleg ca-l asteapta niste killareala?

Mamutz daca ei se jura ca un scaun auto merge d ela 0 luni la 3 ani ok, nu stiam ca exista; eu de ex. am folosit scoica pana pe la 1 an, nu conteaza ca se poate ridica in fund, e in centuri si la ceva, e asigurat ; acum am un scaun Iglesina care e ala 3 in 1, adica, acum e scaun, se prinde cu centurile lui, apoi cu centura masinii acelasi scaun si ultima faza va ramane baza ca inaltator- eu nu am fost multumita la inceput, ca in momentul in care adormea, il tinea cam sus si-i cadea capul, se trezea, treb sa-i tin eu capul… deci grija mare sa aiba inclinare carospunzatoare – recomand s amergi undeva sa vezi modelul.
shine noul scaunel va sta tot cu spatele la sensul d emers… eu nu stiam ca exista, recunosc.

Puii mei au dormit foarte bine, Ana tot un pic infundata (ieri incepuse sa curga) si Robert mucios pe ici pe colo.... dar dorm bine, ce ma linisteste cumva ca ala e semnul ca e "groasa" cand nu pot dormi. E haioasa rau Ana cum ia ea picaturile (vig+vit C) ii zic "hai fa AA" si ea "aaaa", apoi i-am dat eferalgan (post vaccin, dar a prins bine la mica raceala) si il suge din seringa.

La multe lunite RAZVAN, MAIA, TUDOR!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Neata si de la mine!

Gabi,multe ptr tine! Esti tare, ce mai! Mandra mea doarme doar in patul ei si cu o sg trezire noaptea iar eu tot zombi sunt: nu-mi ajunge somnul! Daca as pati ca tine, in cateva luni cad...dar tu esti fresh, glumesti...brava, astia sunt sagetatorii mei!

Wudy, sa stii ca ce a spus Gabi e f adevarat. Am si eu o prietena care a patit la fel...Papa se face abia la 6 luni de la nastere mai ales ca alaptezi. Stai linistita, nu-i d....l atat de negru!

Simo, te inteleg perfect! Si eu merg zilele viitoare la primul vaccin si albesc de pe acum...Am o fricaaa!!! Iti tin pumnii sa fie bine! Oricum, Edy e rezistent si de acu e baiat mare, o sa fie bine!
Cu alergatul nu va bazati pe mine...eu am o sensibilitate la oase ce nu-mi permite alergatul, dar la abdomene va tin isonul!
Ralukara, m-am linistit! Cand am vazut ce greutate au bebelusii de la noi, am intrat la idei...Lasa, ca ale noastre vor fi fotomodele! Probabil ca seamana cu barbate-miu, ca el fu asa: inalt si slab...acu e ok, dar pana la 30 de ani il sufla vantul cu toata militaria lui.
Am facut poze la 3 luni dar sunt pe mobilul lu' barbate-miu si inca nu are cablu de date...in curand veti vedea o printesa buburuza!
Buun...azi servim parculet!

La multe lunite Maia, Razvan si Tudor!!!
( Vezi Raluca de ce e fata ta fotomodel?? Pai are 2 barbati alaturi!!!)

O zi superba va doresc!!!

AMR:6 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Neata!

Vin si eu la rasarit! - dar maine dimi ca azi l-am ratat (ca si cheful de azi noapte de altfel)
Dar vin la alergat.


Dolores mltumesc de raspuns. Am notat.

Wudy tare rau imi pare de verisoara ta. Sper sa se faca repede bine. Si tu alunga-ti gandurile negre.

Shine, fain ca mergi pe la munca. Iesi din rutina. Veizi cata nevoie au de tine?

Monika si Ralukara si Elena mea e slabuta. Abia are 6 kg la 4 luni. Eu nu-i fac griji.

Acum naste o prietena. Abia astept sa anunte ca a trecut cu bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Fetelor multumesc mult pentru incurajari. Imi doresc sa fie asa cum spuneti voi. Mie doctora asta mi-a recomandar Pap la 3 luni de la nastere
Daca este asa cum spuneti voi o impusc
Mie mi-a intrat rau asa pe maneca pentru ca eu nu am avut nici lohii, deloc deloc
si ma gandeam ca poate de acolo sa se fi intamplat nenorocirea...cu toate ca la controlul pe masa cica colul este ok
Uite, de-aia trebuia sa va impartasesc voua ca acum mi-ati mai dat putin curaj
fetele
Multumesc


Alina, mamica super fericita de Anais Maria.

pozici
botez


"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

A!! Intreba cineva de Ca la bebe..Eu i-am dat o data dar mi-a facut de 2 ori kk intr-o zi si cu agitatie...cand a mea face un sg kk zilnic sau la 2 zile, asa ca nu i-am mai dat. Ii voi da la 4 luni.

Mi-au nascut 2 prietene: baieti! Mai am o graviduta in iulie: tot baiat si un prieten de-al lui barbate-miu, sotia ii face in iunie tot un baiat si gata...Ce bine e cand ai in jur mamici cu bebei!!

AMR:6 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Neata buna!
Wudy mult curaj draguta! Nu lasa tristete sa te copleseasca. Si eu m-am mirat cans ai zis de Pap pt ca mie mi zis Nu mai devreme de 6 luni. Sanatate multa verisoarei si putere de refacere! Suntem alaturi de tine.

Simo bafta multa la vaccin! Daca la primul nu a reactionat bine, de ce nu ii dai de data asta niste Tuja? O sa iti prinda foarte bine iesirea de azi la servici. Te scoate putin din monotonia ultimelor 5 luni. Cand o sa termini, insa, o sa fii atat de fericita ca nu a fost decat o zi!

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

buna neata fetele~

ieri am facut vaccinul de 4 luini.
la ala de 2 luni a URLAT oribil , fara aer , cateva minute , ieri mandra mea un tipat scurt , ascutit si gata!

la 2 luni febra a avut 37.7 vreo8 ore de nu-i trecea neam
azi dimi la 5 a facut 38 la 7 era la temp ei normala , 36.9
am luat si ieri thuja si de dimi .... vedem.. sper asta sa fi fost tot

mai voiam ceva cu shines dar am uitat!


Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

am uitat!
astazi o las naibii de curatenie.. doar facem cateva cumparaturi stricte si ma scoate soata la film, prmiera , Piratii din Caraibe 3D.

asa ma bucur... plasam mandra pe la 13:30 la soacra , facem cumparaturile si avem rezervate bilete pt 15:15.
venim acasa pt nitel ... asa , fara stres de trezit bb si apoi luam copilul si incheiem ziua toti trei.

Na! ca v-am spus si programul.

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

a! si recomand fast and furious ultimul! e suuuper! l-am vazut sapt. trecuta

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput