FIV in Ungaria 131

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Cybele FELICITARI ! Perfect, ai un nivel de progesteron fff bun. Spun din propria experienta. Si eu la ambele sarcini in z6 dupa ovulatie o aveam >de 190, atat putea detecta aparatul de la laborator.
Sarcina usoara si bebic sanatos si la termen.


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010), a 2-a sarcina obtinut natural - oprit din evolutie la 6 sapt (2011)

MTHFR A1298C heterozigot, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot,insulinorezistenta

Tratament: femibion 1/zi, acid folic 5mg/zi,magneB6 1/zi, aspenter 2x75), Glucophage 100mg,Clexane 2x0,4/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana.iordachi spune:

Felicitari Cybele. Ma bucur ca macar tu ai reusit, in felul acesta ctresc sperantele tuturor celor care luptam sa ne indeplinim cel mai frumos vis.

Eu maine dimineata ma imbarc spre Budapesta, pentru prima intrevedere. din pacate Dr. PK mi-a spus ca e ocupat si ma va primi dr. Bernard. Sper sa fie totul k si sa nu fi facut o alegere proasta aceptand sa ma intalnesc cu dr. bernard tinand cont ca nu mai puteam sa ma reprogramez asa cum mi-a sugerat PK la inceputul lunii iunie.

Pup tuturor fetelor si ica o mare imbratisare pentru tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana.iordachi spune:

era pentru tine samira33.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ana,multumesc pentru imbratisare si hai sa-ti spun o povestioara cu final fericit.
acum vreo 2 ani o aspiranta era usor dezamagita ca nu o poate primi PK la consultatie si a preluat-o dr.Beranard Artur...eee...a facut FIV cu dr,Bernard si astazi e mamica.
asa ca te rog sa nu fii cu inima indoita.

o zi buna tuturor unguroaicelor



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Of fetelor... Tonirro, stiu ca e greu, imi imaginez ce s-or fi necajit puiutii tai, dar faptul ca ii ai langa tine e cel mai bun motiv sa mergi inainte. Multa bafta pt data viitoare, nu te lasa!

Samira , tu esti oricum o invingatoare, rezultatul de 60 si ceva la PRG e in ng/ml, da? Ca in TM Synevo (de care eu m-am cam saturat) rezultatele sunt in nmol/l, eu m-am bucurat degeaba prima data (cand am avut primul beta pozitiv) cand de fapt valoarea era mai mica.

Cybele, felicitari! A meritat "cosmarul" injectarii, nu? Sarcina usoara si un bebe minunat iti doresc.

O zi buna sa aveti, fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

Neatza!!!!!

multumesc mult pentru mesaje si urari, va doresc sa vi se intample acelasi lucru cat mai curand!Aveti incredere , nu va fie teama sa sperati! Eu aveam momente cand vizualizam cum imi plimb burtica sau bebe-ul si m-au ajutat mult sa am o atitudine pozitiva. Si acum fac la fel: cand ma mai napadesc diverse griji imi imaginez cum o sa fie si incep sa zambesc imediat.

e foarte ciudat ca desi am asteptat momentul asta de cativa ani acum cand in sfarsit s-a intamplat am uneori momente cand nu realizez ca intr-adevar mi se intampla ...

adc sa stii ca a meritat din plin; de fapt eu si acum fac tzepuri- bag clexane pentru o mutatie MTHFR , insa deja nu mai conteaza, face parte din ritualul de dimineata,tzepurile au inlocuit cafeaua


anchusa, lyly_mar - cand incepeti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:


cybeleEu sunt in faza de inhibare cu suprefact de 0,5,astept sa vina CM,sa dau de veste la dr,sa fac eco...si pe urma ....dc e ok totul, incep stimularea.Tu de care mutatie ai?homo/hetero?si cat clexane iei?ai luat din prima zi de stimulare ac doza pana acum?
Pe perioada de inhibare si stimulare ai luat ceva vitamine?
Doar speranta ne-a ramas....

Citat:
citat din mesajul lui cybele

Neatza!!!!!

multumesc mult pentru mesaje si urari, va doresc sa vi se intample acelasi lucru cat mai curand!Aveti incredere , nu va fie teama sa sperati! Eu aveam momente cand vizualizam cum imi plimb burtica sau bebe-ul si m-au ajutat mult sa am o atitudine pozitiva. Si acum fac la fel: cand ma mai napadesc diverse griji imi imaginez cum o sa fie si incep sa zambesc imediat.

e foarte ciudat ca desi am asteptat momentul asta de cativa ani acum cand in sfarsit s-a intamplat am uneori momente cand nu realizez ca intr-adevar mi se intampla ...

adc sa stii ca a meritat din plin; de fapt eu si acum fac tzepuri- bag clexane pentru o mutatie MTHFR , insa deja nu mai conteaza, face parte din ritualul de dimineata,tzepurile au inlocuit cafeaua


anchusa, lyly_mar - cand incepeti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiderio spune:

samira, tonirro, sunt si eu alaturi de voi, pentru ca am trecut si eu pana acum de 3 ori prin esec. stiu ce inseamna. insa in viata lucrurile cu adevarat importante se obtin greu. trebuie sa ne mobilizam si sa mergem mai departe curajoase si increzatoare in viitor. si sunt sigura ca asta faceti si voi acum. priviti ca si mine cu incredere catre incercarea urmatoare.
cybele, ma bucur pentru tine, sa ai parte de o sarcina usoara si la termen si sa plangi de fericire cand iti vei tine copilasul in brate.
eu sunt destul de bine, sunt deja la Budapesta de marti, am facut deja 2 controale; situatia nu e f. buna, insa nici dezastruoasa: am 8 foliculi cu dimensiuni intre 9-13; insa destul de putini si cam mici pentru stimularea pe care am avut-o pana acum; sa speram ca vor evolua bine lucrurile. va tin la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragoste777 spune:

CYBELE ne bucuram si deaici pt. reusita ta
Toniro, samira data viitoare. Toniro si mie mi se pare putin progesteronul tau, la urmatorul ciclu sa repeti, ca poate aicea e problema
Desiderio succes
am primit analizele mele de ziua 3 si nu stiu ce sa intamplat trebuie sa scriu si pt. dr. va intreb si pe voi
deci estradiol 25,23 pg/ml, LH 0,32 mUI/ml, FSH 0,83 mUI/ml, TSH 0,957 mIU/L, ce credeti? nusi micute?
CYBELE ce fel de coagulare ar trebui sa facem?
eu am incepur Q10, Omega, Vit. D, sper ajuta, si am citit de Inositol cineva a folosit pt. Pcos?
Va pup si multa putere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anchusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui cybele


anchusa, lyly_mar - cand incepeti ?


In seara aceasta incep injectiile
Marti o sa fiu la B. la prima consultatie si nu o sa fie dr. PK ci un coleg al lui.

anchusa

Mergi la inceput