FIV in Ungaria 131

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ariadna,multumesc mult pentru aprecieri...inseamna foarte mult pentru mine mai ales venind din partea ta-pt ca eu te consider una dintre cele mai bine documentate persoane de pe DC.
ai perfecta dreptate cand spui ca ajungem sa ne cunoastem organismul mult mai bine decat medicii.

mi-a raspuns si PK si mi-a spus ca este de acord cu transferul de ziua 3 la urmatorul FIV.
i-am cerut o discutie completamente sincera chiar daca asta inseamna ca trebuie sa-mi spuna lucruri ce nu mi-as dori sa le aud...printre altele l-am intrebat daca mai crede in sansele mele,daca e de parere ca e cazu' sa ma opresc.
i-am spus ca nu vreau cifre,procente si statistici ca pe alea le cunosc si eu deja...vreau pur si simplu parerea lui.
mi-a raspuns ca el crede cu tarie in sansele mele,ca la cei 35 de ani ai mei nici vorba sa-mi poata sugera sa ma opresc si ca am tot sprijinul si suportul lui pentru urmatoarea incercare.
sunt cuvintele de care aveam nevoie sa-mi intaresc convingerea ca fac bine tot ceea ce fac.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV... 4 in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Jos palaria in fata lui, Samira pentru onestitate. Atata timp cat ai incredere in el, mergi inainte. Nu face compromisuri deloc in privinta asta, eu am facut la primele 3 fivuri, eram macinata de indoieli si asta nu a fost deloc bine.
Multumesc tuturor de aprecieri, nu stiu daca le merit, dar stiu ca sunt cateva fete minunate aici... unele poate nu mai scriu, dar poate mai citesc si lupta in continuare. Va doresc tuturor sa va vedeti visele implinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Samira imi pare nespus de rau. Asteptam vestea buna cu sufletul la gura. Dar stiu ca esti fata curajoasa si ai sa lupti sa iti vezi visul implinit. Is convinsa ca DD ne rasplateste pe toate dintre noi pentru efortul depus de ani de zile.

Ariadna mama si flacaii.


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010), a 2-a sarcina obtinut natural - oprit din evolutie la 6 sapt (2011)

MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot,insulinorezistenta

Tratament: femibion 1/zi, acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),Competact 2x850,Clexane 2x0,4/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sunshine,ca si tine dealtfel si ca toate fetele de pe acest forum o sa facem tot ce ne sta in putere sa devenim mamici.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

samira33, te urmaresc de mai mult timp
imi pare rau pentru vestea proasta ...

intr-o zi, cand va vrea doamne doamne, ne vom tine si noi copilasii in brate.



sunshine4ever, am vazut ca si tu ai mutatia Factor XIII Val34Leu. Eu nu prea stiu mai nimic despre ea ... tu ce stii ? se da anticoagulant pentru asta, cat este de grava ?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

Am primit acum rezultatul la progesteron , pare a fi sky-high


Progesteron* Met. ELFA (ser, Vidas) 247.83 ng/m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anchusa spune:

cybele esti raza noastra de speranta!

anchusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

cybele, sarcina usoara si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Citat:


sunshine4ever, am vazut ca si tu ai mutatia Factor XIII Val34Leu. Eu nu prea stiu mai nimic despre ea ... tu ce stii ? se da anticoagulant pentru asta, cat este de grava ?




MTHFR C677T heterozigot, PAI-1: 4G/5G heterozigot, Factorul XIII Val34Leu heterozigot; 2 sarcini oprite in evolutie: 1 la 28 saptamani si 1 la 7/8 saptamani; trombofilia depistata dupa a doua sarcina


Da din pacate este pacatoasa rau, cu ata mai mult cum vezi si la semantura eu am si pai 1 homozigot. Si pt astea doua am primit clexane 2x0,4. Dupa parerea mea si tu ar trebui sa iei cel putin clexane de 0,4 daca nu de 0,6 , depinde si de greutate.


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010), a 2-a sarcina obtinut natural - oprit din evolutie la 6 sapt (2011)

MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot,insulinorezistenta

Tratament: femibion 1/zi, acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),Competact 2x850,Clexane 2x0,4/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

sunshine,ca si tine dealtfel si ca toate fetele de pe acest forum o sa facem tot ce ne sta in putere sa devenim mamici.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna



Absolut. DD ajuta la taota lumea.


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010), a 2-a sarcina obtinut natural - oprit din evolutie la 6 sapt (2011)

MTHFR A1298C heterozigot, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot,insulinorezistenta

Tratament: femibion 1/zi, acid folic 5mg/zi,magneB6 1/zi, aspenter 2x75), Glucophage 100mg,Clexane 2x0,4/zi

Mergi la inceput