FIV in Ungaria 131

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

Anchusa- intri in linie dreapta! Sa fie intr-un ceas bun ! Cu curaj si cu optimism inainte!

Lyly_mar, si tu mai ai un pic! Despre mutatia mea - e o mutatie a genei MTHFR- C667T heterozigot. Eu mi-am facut analizele din pachetul de trombofilie ereditara si cu ele m-am dus la Uscateasca. Dupa ce i-am explicat ca vreau sa fac FIV mi-a mai recoltat si ea altele - si apoi mi-a dat Clexane 04 din ziua cu test pozitiv. Schema oricum ea ti-o da. Eu am mai insistat pe langa ea si am obtinut sa imi fac si in ziua cu calatoria acasa.


Vitamine iau de la inceputul anului. Am luat Omega 3 + B-uri de la Doppel Herz si Acid folic de 5 mg. Cand am inceput stimularea am schimbat cu Omega 3, Aspenter, Magne B6, vitamina C, Femibion. Dupa punctie am scos Omega 3 care continea si vit E. Aspenterul l-am oprit inainte de punctie cu 3 zile, asa mi-a zis PK. Cand am fost la control i-am spus lui PK tot ce iau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

Desiderio, nu e rau deloc!!!!!!! Au timp sa creasca pana la punctie, faptul ca au dimensiuni apropiate e mare lucru, crede-ma. Importanta e calitatea, sa stii ca eu am avut "ghinionul" sa nu raspund la stimulare taman OK, ovarul stang a ramas in urma si nu a mai recuperat - de fapt PK mi-a spus de cum m-a vazut in zi 6 ca daca ii asteptam pe cei de pe stangul ii pierdem pe cei de pe dreptul care erau si aia destul de inegali. Asa incat am avut 3 ovocite, 3 foliculi, toti trei fertilizati, toti trei au ajuns in ziua 3, calitate A, din care am pus 2 de 8 celule. E drept ca din cauza productiei mele am avut emotii infinit mai mari - mai ales ca la noi era pb masculina, deci eu care ma stiam OK credeam ca o sa fac cofraje de oua. Daaaaaaar...

Asa ca fii optimista, scopul tau nu e sa faci multe oua, scopul tau e sa faci un BEBE! Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

Desiderio, Ancusha, multa bafta si aveti incredere in sansa voastra!Cybele, iti multumesc pentru ca esti inca langa mine! Minutele noastre la telefon imi sunt de un real suport si nu doar pentru ca esti dovada vie ca se poate. Esti mult mai mult de atat! Am sa imi fac analizele despre care vorbesti pt ca nu imi pot scoate din cap ca singura mea sarcina (si naturala) a fost dupa o operatie, timp in care eu luam antibiotic si faceam anticoagulant. Am suspectat de atunci ca e ceva, pentru ca nu obisnuiesc sa cred in minuni, dar daca Uscateasca a zis ca sunt in grafic m-am multumit cu asta.adc ai dreptate, piticii imi sunt de un mare ajutor, din pacate eu nu le sunt de prea mare folos. Mai am momente de tristete cand nu imi pot stapani lacrimile dar ies la aer sa nu ma dau de gol. O sa imi revin cat ai zice "peste", ei sunt cel mai bun remediu. Bine, ei si umflatul meu (a se citi sotul de care sunt foarte foarte mandra) care dupa atata timp, nu s-a plictisit sa refaca acelasi puzzle.In functie de rezultatul analizelor, vom alege urmatorul traseu. In nici un caz nu imi pierd speranta. Dimpotriva, simt ca sunt aproape. Poate de aici si frustrarea, nu? Asta este fetelor, ne mai lovim de esec si tristete, ne mai impotmolim in lacrimi si deznadejde, dar nu ne pierdem speranta. Cred ca optiunea asta nu este setata in computerul nostru de bord Va imbratisez pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

anchusa multa bafta si doamne ajuta
de ce nu te intalnesti cu PK?nu la el ai fost prima oara?


1extrauterina
1 fiv "nereusit"MNL
1fiv nereusit szeged

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

scuze DESIDERIO si tie si tuturor fetelor va doresc mult mult noroc si DOAMNE AJUTA


1extrauterina
1 fiv "nereusit"MNL
1fiv nereusit szeged

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anchusa spune:

Tot cu PK o sa fac, dar lipseste la prima consultatie, are un examen sau ceva asemanator.
Desiderio tu esti acolo,poate stii mai bine.

Mi-am facut primele injectii. M-au trecut toate transpiratiile

anchusa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiderio spune:

anchusa, nu stiu mare lucru; eu trebuie sa merg sambata la un alt control; mi-a zis doar ca punctia probabil va fi pe marti-miercuri, depinde de evolutie (vedem sambata), insa nu mi-a spus ca pleaca, sau e ocupat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Ariadna, multumim pt anunt! Abia astept sa ne vedem duminica si sper sa vina cat mai multe familii cu bebei de Kovacs la poza!

Cybele, felicitari si sarcina usoara! Bebe sanatos si la termen sa ai!

fetele care din pacate au avut rezultat negativ si ma rog sa reusiti cat mai curand!

Noi suntem bine, crestem si spunem cuvinte noi in fiecare zi (deocamdata in engleza doar, dar o sa spunem si in romana, mai ales acum ca suntem in vizita in Ro pana la sf lui iunie).

Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana.iordachi spune:

Buna dimineata de pe meleagurile unguresti. Ma pregatesc de primul control. Intradevar dr. PK are un examen marti si de aceea e foarte ocupat zilele acestea. Asta e motivul pentru care ma va primi dr. Bernard.

Va voi da detalii despre cum a decurs totul imediat ce pot sa intru pe net.

Ancusha multa bafta.Iti tin pumnii sa fie cu final fericit totul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Fetelor, cam in a catea zi se face punctia? cu aproximatie?
pe mine m-a chemat PK in ziua a 6-a sa vada cum stau in functie de stimulare, dar nu mi-a specificat exact etapele si nu vreau sa-l zapacesc cu intrebari prea multe...
Alta intrebare... dupa transfer, e ok daca iau avionul inapoi spre casa? stie cineva?
sau e interzis? ca nu stim daca sa mergem cu masina sau cu avionul...
Samira, imi pare sincer rau, dar eu o sa ma rog si pentru tine sa-ti dea DD un bebe sanatos! Oricum, esti un real exemplu pentru noi! Iti multumesc ca existi!

Mergi la inceput