Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

irina - te-am rezolvat!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Multumesc!

Nu m-am uitat la branzoiace ca mi-e ca salivez de pofta!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator and 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Nu te uita atunci . Am convenit ca putem scrie/vorbi de delicatesuri culinare, abia ne dam idei ... deci, sper ca nu am deranjat pe careva.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Glumeam, sigur ca putem scrie despre orice. Eu nu poftesc in general dar gogosile si branzoaicele imi plac mult, poate o sa am timp in weekend sa fac si eu.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator and 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

Bella sa stapanesti cu placere cumparaturile! Mi-ai facut pofta asa ca in pauza de masa cred ca o sa dau si eu o tura prin mall:))

Cine poate sa imi schimbe si mie due date-ul, in urma ecografiei de la 12 saptamani mi l-au mutat pe 25 noiembrie. Multumesc!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator and 13+

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.



multumesc frumos, cel mai mult iti dai seama ca ma bucur pt hainutele lui bebe
apropo nu ti-a zis la eco ce e bebe?

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +13


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

fetelor voi ce creme fol pt celulita? ceva eficient? de cand cu greturile raul am tot stat in casa si sa depus celulita...acum am inceput sa plec ziua sa ma plimb sa ma duc la treaba da ce sa depus nu mai scap de ea prea curand nu am avut nicodata asa de multa pe picioare.

ce sa fac sa scap de ea. cred ca atunci cand o sa incep inotul o sa se mai estompeze da pana atunci ma duc la mare la plaja si am un fizic nasol...pfff cum aratam eu inainte m-am cam deprimat

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +13


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

In primul rand Brambu, sunt terminata dupa branzoaicele talenu mai pot, m-am decided sa le fac si eu maine ca mor de pofta.Numai ca eu nu am masina din aia de framantat, e vreo problema daca fac acest proces cu manutele mele, ies mai naspa?

LIA mie mi s-a parut ok spitalu Polizu, era liniste, de duminica nu e atata agitatie, am vazut ca in timpul saptamanii e haos total.Tu ziceai ca tre sa mergi si tu la Fundeni pt testul de trombofilie, tu de ce il faci?Ca de ex la mine homeoleocuglama(habar nu am daca am scris corect, va rog scuzati-mi ignoranta)e ok si testul ala fosfolipidic.De ce mi-o fi zis sa il fac nu stiu,tu iti dai seama?Scuze daca e intrebarea prea tampita dar nu stiu pe cine sa mai intreb.Saru' mana de raspuns LIA si CAROLA.

Pe mine m-a durut rau coloana astazi, sunt kg care deja se pun 3 deja,pana acum(nu stiu cum Simona Patruleasa a luat doar 4 si e in 6 luni)mai ales ca eu am probleme cu coloana sunt ingrozita, nu stiu ce o sa ma fac pana la 9 luni, probabil o sa arat asa:.Si de mancat nu ma pot abtine ca imi e foame rau si am pofte tot timpul.
si sa auzim numai de bine


gravi 13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

BELLA si eu am cumparat astazi 2 body-uri de fetita si o bluzita tot de tetita tumoasa foc, Doamne ce dragi imi sunt hainele de fetita, abia astept sa pun si eu un carucior luna viit sper ca la inceputul lunii sa fie sigur ce o sa fie si ar fi si mai bine daca ar fi fetita.Dar bineinteles sper din tot sufletul sa fie sanatos/a.Nu cumpar mai multe ca nu ma lasa mama ca zice ca e prea devreme si in plus am de anul trecut de cand planuiam sa facem bebe o plsa plina de rochite si body si costumase de fetita,ca de atunci eram terminata sa cumpar haine.Cum ai zis si tu Bella cred ca o sa ii fac dressing separat, ca si la mine nasa tot ma roaga sa-i fac o finuta si stiu ca-i va lua o gramada de hainute si sora mea la fel, cumnata, mama, matusile, soacra,verisoare.Am fete care se "bat" care sa fie moasa si nu stiu cum sa le impac ca sa nu supar pe nimeni.
Deci suntem iubiti din burtica.
La mine caruciorul roz e doar in proportie de 60-70%, mai sters asa.

Cu acatistul o sa merg maine.

gravi 13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Am vazut ca testul asta de trombofilie costa 500 ron la Synevo, la Fundeni o costa mai mult?Si daca o sa-l fac totusi as vrea sa-l fac la Synevo ca nu ma mai pot veni iar la Buc, ca nu are cine sa ma aduca.Oare are ceva daca le fac la un laborator normal si nu la spital?Imi e nitel teama sa-i propun medicului, dar totusi o s-o fac,asta dupa TT ca asa a zis.

gravi 13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

arleza ma bucur ca nu sunt singura nebuna...da nu ma pot oprii....pe 19 sa te tii ca trb sigur sa aflu ce e si dupa eco plec direct la baby expo...acum sincer mai slabut cu hainele ca acum e colectia de vara daaarrr jucarioare, prostioare etc gasesc eu ce sa cumpar

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +13


samburelul meu

Mergi la inceput