Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Brambu , am o restanta la tine, vreau sa-ti multumesc ca ai scris despre parerea ta cu schimbatul numelui la odisee. Daca se vota schimbarea m-ar fi durut enorm si m-as fi simtit ca o ciumata, ca o piaza rea
Nu dati cu rosii, asa simt eu acum


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:
citat din mesajul lui abramburika

Gata, mergi in ograda (a se citi albumul picasa) , ca te asteapta branzoaicele calde.

Acu' fara gluma, le-am facut de-aici. Sunt usor de facut si bune!!

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.
Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!



Multumesc, arata bestial Multam si de reteta


de steluta norocoasa (09.02.2009) si 8+


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Ramo, felicitari pt fetita, sper sa ramana asa! Poate o sa fie si la mine


de steluta norocoasa (09.02.2009) si 8+


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

wow..cum arata branzoicele alea...ziceati ceva de pofte...
cate ies?..ca eu nu ma satur cu alea din poze

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

many - . Draga mea, nu ai pt. ce. Chiar deloc. Asa gandesc, asa mi se pare normal. Daca vreuna din fetele care ne-au parasit nu e pe aceeasi lungime de unda cu mine (sau chiar si burticile prezente), imi pare rau. Insa, in timp, poate o sa realizeze ca nu gandesc gresit. Asta e viata. Repet, sunt alaturi de voi, stiu ce inseamna durerea pierderii unui copil (mai mare sau mai mic, nu conteaza, sentimentul matern e tot ala), poate nu ma exprim bine in cuvinte, insa sufleteste sunt alaturi de voi. Deci, prostiile cu supertitiile nu au nici o legatura cu sb atat de delicate ca astea.
Iti spun ca am trecut prin ce treceti voi, am facut parte dintr-o odisee, am avut un gust amar cand nu m-am mai vazut scrisa pe lista aia, dar nu era nici o fata de-acolo vinovata cu nimic. Cand am avut ideile mai clare am reusit sa comunic iar cu fetele (si o mai fac si acum din cand in cand), ele sunt toate ff dragute cu mine, deci nu are rost sa vin eu cu idei de genul schimbati-va numele, adresa etc. Viata merge inainte. E dur, e greu de spus sau de crezut, dar asa e.
Eu iti doresc tot binele din lume si sa ajungi iar sa fii senina si impacata cu tot ceea ce are loc in viata ta. La toate, de fapt.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Aaa... si inca ceva, ca apoi ies sa iau fata.

Mie imi pare rau ca astfel de idei au venit de la o persoana dinafara, fara nici o legatura cu ce discutam noi aici. As fi inteles daca venea de la una din voi, ti-am explicat de ce. Ramai cu un gust amar dupa o astfel de experienta. Eu nu as indrazni sa ma bag la odiseea X (desi urmaresc mai multe, citesc) sa le fac o astfel de propunere. Dar na, fata poate nu avea intentii rele ... unii sunt supertitiosi, chiar cred in de-astea, eu nu.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela.1975 spune:

Asa da, imi place. Vesti bune din toate partile......si sa speram ca asa va fi de acum inainte.

Vad ca fetele au luat avans...sunt curioasa cum va fi balanta pana la sfarsit.....

Colegele mele au facut lista fiecare cu ce crede ca va fi al meu bebe .... si prietenele au inceput sa-si dea cu parerea.....dar noi mai avem de asteptat.....dar nu conteaza.... sanatos sa fie.

10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

O..ce de vesti bune! Vreau si eu carucior roz . Felicitari pentru bebeline.
Nici eu nu sunt superstioasa, chiar deloc. Si ma distreaza si obiceiurile astea din unele parti ale tarii (zic unele parti, pentru ca la noi in zona nu se tin). De exemplu: baita de dupa botez cu tot felul de lucruri in apa, taiatul motul / ruperea turtei etc. Acum sa nu va suparati pe mine, imi dau si eu cu parerea. Am o pereche de fini la Braila si una la Zalau. Cand am fost la Braila am respectat obiceiurile si de la nunta, si de la botez, si de la mot, ca asa au vrut finii. La noi la botez dupa biserica se merge direct la locul petrecerii, se dau doar bani si eventual ca nas un cadou mic acolo pentru bebe. Mot la noi nu se face, se tine aniversarea de 1 an la fel ca ca oricare alta, si copilul se tunde cand vrea mamica (de exemplu, fina de la Zalau l-a tuns pe al ei de vreo 3 ori pana acum, si are 10 luni pustiu). Fina de la Braila a asteptat pana la 1 an jumate, cand am reusit noi sa dam o fuga pana la Braila, sa ii taiem motul, si doar apoi l-a tuns. Al meu a ajuns sanatos voios voinic la 4 ani, si nu i-am taiat nici un mot..l-am tuns cand mi s-a parut mie necesar.
In fine, sa revenim.

diana 8+ si mami de IANIS STEFAN 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuza
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

diana nu stii vb cate brodeie atatea obicee? nu stiu ce traditii au altii prin buc da noi la baietel taiem motul la 1 an si la fetita rupem turta. si mi se pare atat de frumos...sa aleaga din tava etc. nu ca s-ar potrivi ceva...eu obiceiul asta nu il consider superstitie deloc.mi se pare sincer un motiv in plus de petrecere

fetele azi am fost precum va spuneam in cel mai apropiat mall de casa si chiar sia sa am venit rupta de oboseala....mi-am cautat si eu rochite de vara si am gasit numai carpe carppite, nu mi-a placut nimic...ca urmare mi-am cumparat inca un constum de baie si 3 perechi de incaltarii.....siiii cel mai important bineinteles ca nu am rezistat si i-am luat lui bebe 2 perechi de pantaloni cu talpa,2 salopetele albe stil pijama...cu capse pe burtica si parca un set de 5 body-uri albe cu manecuta lunga. si cam gata cu albul ca nu prea imi place
abia astept sa aflu sexul ca sa ma pot decide si eu asupra unei culori
a ras tati de noi si a zis ca daca am inceput de acum pana se naste trb sa ii facem un dressing doar pt el/ea

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +13


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Bella sa stapanesti cu placere cumparaturile! Mi-ai facut pofta asa ca in pauza de masa cred ca o sa dau si eu o tura prin mall:))

Cine poate sa imi schimbe si mie due date-ul, in urma ecografiei de la 12 saptamani mi l-au mutat pe 25 noiembrie. Multumesc!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator and 13+

Mergi la inceput