Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

corina, sanatate multa! si tie putere!
uitati o dedicatie:
Ce credem c#259; #351;tie mama?


La 4 ani - Mama #351;tie tot.

La 8 ani - Mama #351;tie multe.

La 12 ani - Mama nu #351;tie tot.

La 14 ani - Mama mea nu #351;tie nimic.

La 16 ani - Mama mea ? Ce #351;tie ea ?...

La 18 ani - B#259;trāna asta a copil#259;rit cu dinozaurii...

La 25 de ani - Posibil ca Mama s#259; #351;tie ceva despre asta...

La 35 de ani - Īnainte de a decide, vreau s#259; m#259;
sf#259;tuiesc cu Mama.a

La 45 de ani - Precis ca Mama poate s#259; m#259; īndrume...

La 55 de ani - Ce-ar fi f#259;cut Mama īn acest caz ?

La 65 de ani - De-a#351; fi putut s#259; vorbesc despre asta cu Mama...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacat spune:

Vai Adi, m-ai facut sa plang . Eu pe Mama nu o mai am de la 19 ani si tare as fi avut nevoie de ea .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Buna, fetelor cucuietelor! Ce fac ursoaicele, ce faci puii? Dupa atata frig si ceata, iar se-arata soarele, nu? Parca e prea cald, ca vine brusc caldura, de te loveste in moalele capului. Eu ies cu Iulia seara, la 17.30-18, sa fie cat mai moale soarele, sper sa fie ok. Voi ce ziceti, ii lasati pe copii vreun pic la soare? Eu o scot si fara caciula, ca e cald de lesini. Dar oare ar trebui sa ii pun o palariuta sau orice, cat sa nu vina soarele pe cap? Bine, ca ma plimb pe stradutele din jurul blocului si cand e soare, cand e umbra, cum se nimereste, deci nu sta mult in soare. Eeafarcau sau RamoP: care spuneati ca v-a spus pediatrul sa ii vada soarele pe copii, sa se fixeze Ca in oase? Si eu stiu la fel, de cand eram mica, dar pe atunci soarele nu era atat de nesanatos, ca nu erau atatea radiatii si riscuri implicite.

Fetelor care mai doriti colacei pt bebe. Am fost in week-end in parcul Titan si mi-a dat o mamica un pliant cu reclama. I-am spus ca eu am, dar am luat, gandindu-ma ca poate va ajuta pe vreuna dintre voi. Nu stiu cat costa, dar am adresa de mail, pagina de web si nr. tel, asa ca, daca doriti si nu aveti de unde, va dau coordonatele. Stiind ca pe acolo e si Mirela2, am intrebat-o daca e ea, dar nu... Oricum, stiam ca Mirela are gemeni, iar ea era cu unul singur, dar am zis ca cine stie cum a iesit doar cu unul :)

Cele care gasiti canuta, dati de stire unde si cu cat, ca in week-end merg si eu la cumparaturi. Eeafarcau: cat te-a costat recipientul cu pai, cateva sute? Incerc sa dau si eu un search pe net, ca poate imi fac o idee.

SimonaMaris: Felicitari pentru bebe grabit. Cred ca simte ca vine din urma mezinul familiei si se gandeste sa creasca rapid, sa scapi de o grija. Cred ca e primul bebe de pe forum despre care auzim ca se ridica in picioare singurel, nu? Si in fund, de fapt, ca restul nu se ridica singuri, ci doar se mentin putin, daca sunt pusi de parinti. Sau am inteles eu gresit? A mea a fost rapida la intors, dar nu vrea sa stea in fund deloc. In scoica am pus-o abia pe la 5 luni, pentru ca pana atunci mi se parea ca sta intr-o pozitie nefireasca, adica era prea incovoiata si ma gandeam ca ii va deforma coloana. Iar de atunci incoace o pun, dar din cand in cand trebuie sa o ridic, ca nu ii place, se lasa tot in jos. Iar in picioare nu stiu cum va face, ca nu am pat cu stinghii, sa se poata trage. Are o plasa cu gaurele, dar degetele ei sunt mult mai carnoase si nu intra. O sa vad eu... Abia astept!

Pupici!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Fetelor, haideti sa o votam cu forta si pe Natalia, ca e la distanta mica de locul doi si poate reusim sa le scoatem pe Pufice pe primul loc, cum am vorbit, si pe Natalia pe locul doi, sa ia si ea o jucarie. Sugubina, tu ai luat in final jucaria? Merita, e frumoasa? Si luna viitoare Natalia pe 1 si Robert de Raleli pe 2 si apoi Robert pe 1. Ok? Sunsetzuzi: Cand are loc sedinta foto?

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Sugubina, bafta cu recoltatul de pisu.Eu nu ma reusit la Anastasia pana nu a fost destul de mare sa faca in borcanel...
Corina, multa sanatate Ariannei.Sper sa nu ia si Patrick.
Toma e mucios si tot bag ser pe nas si il aspir.Dragul de el e disperat cand ma vede cu el in mana .
Si, mai nou face caca fffff tare .Cred ca ii scot cerealele o vreme.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

elfica nu e voie la soarele puternic...dar ala de dimineata pana in 10:30si cel de dupa amiaza dupa 5 sunt ok




alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacat spune:

In alta ordine de idei, vad ca va descurcati bine cu diversificarea... branzica, iaurtel, legume, carnita...120-150 ml, oho! abia astept sa ajungem si noi sa papam asa bine.

Manzul meu abia baga dimineata 60 ml mar+para+(la 2 zile, ca mi se pare ca-l constipa) 1 cm banana (din partea cea mai groasa). Seara tot 60 ml de LP+cereale

Ieri am incercat la pranz si morcov fiert, dar nu i-a placut deloc, abia a luat 3-4 varfuri de lingurita. Si azi dimineata l-am gasit in kk. Nu l-a putut digera cum trebuie.
E ok?

Sugubina, spor la recoltat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

iancat, para este laxativ :)



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Doura: Merci pt raspunsul despre soare. Inca ceva, chiar daca acum nu mai am nevoie, dar sa stiu pe viitor. La ghimbirul fiert si amestecat cu miere si lamaie, amestec numai ghimbirul sau si apa in care a fiert? Merci.

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

elfica: numai apa..ca un ceai o sa fie



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput