Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(31)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unique spune:

Siuta, e sezonul cu polenuri si puf de salcie si plop. Sa nu fie cumva alergie. Sofia mea ia Zyrtec, pentru ca era mucioasa si tusitoare. La raceala ea nu scapa fara febra, dar acum doar tusea si ii curgea nasul( secretie transparenta).

http://corectareteme.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

si noi suntem pe zyrtec...din aceleasi motive

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+ Sasha Andrei (30.12.2008) + Iustin Nicolae (03.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Buna seara! Am inceput si ieri un mesaj, dar nu l-am terminat si dupa ce am votat fetele, i-am spus sotului sa inchida si el mi-a inchis calculatorul, nu doar site-ul cu concursul :(. Asa ca azi o iau de la capat.

Lorin774: Ne pare bine ca mai dai un semn de viata si ne pare rau ca ai trecut prin momente neplacute! Lasa-le-n urma si fruntea sus! Legat de colac nu am cum sa te ajut direct, ca nu fac eu comanda. Doar i-am indicat cuiva site-ul... Dar daca nu reusesti sa rezolvi prin Mirela2, ii poti trimite PM lui Crisis81 si poate te ajuta, asa cum ne-a ajutat si pe noi. Ea iti spune cati bani sa ii trimiti in contul ei, ea face plata in UK si cere sa livreze colacul la tine acasa. Iar tu te duci la posta si ridici coletul. Acum vreo luna era dispusa sa mai ajute pe cine mai dorea, nu stiu daca acum mai poate, ca a fost si ea mult timp absenta de pe forum, iar acum cred ca e in gasca de pe Facebook.

Sugubina: Merci pentru indicatia cu pampersii baby love. Eu pana acum s-a intamplat sa cumpar numai Pampers si am mai incercat Huggies, care au fost f buni. Altceva nu am vazut, nu stiu cum sunt si mereu imi era teama de o incercare. Si cum Pampers au mereu promotii, sotul ne alimenta pentru o buna perioada de timp. Spre ex., acum cred ca mai am pentru o luna jumatate si nu a cumparat chiar recent... Va dati seama ce stocuri am? Si servetele umede la fel... Eh, mai bine asa, decat sa raman fara, nu? Legat de branzica, gata, bag si eu. Asa scria si in fisa cu diversificarea de la pediatra mea. Tot dupa o luna de la inceperea diversificarii. Abia astept. Azi am fost la control si mi-a laudat-o ca luna asta a luat bine in greutate, adica 450 g. Dar fata de bebeii de pe aici, tot micuta e, are doar 6.650 (6.750 g cu tot cu body cu maneca scurta si pampers si asa scade 100 g pt astea). Cu statul in fund mi-a spus ca pana la 8 luni poate sta, nu e o problema, dar mi-a spus sa o pun in fund, sa ii dau sa pape in scaunul de masa, chiar daca are doar pozitia la 90 de grade, ca e ok, implinind 7 luni. Dintisorul a iesit binisor, iar cel de langa doar se vede in gingie, dar inca nu a scos capul. La mare ne-a spus sa mergem pentru aerosoli seara la plimbare pe malul marii, sa nu o las la soare, ci sub umbrela (ceea ce si faceam) si cica sa nu ii facem baie in apa marii! Pai eu tocmai asta vroiam, sa o pun cu colacul... Sau sa o pun doar in piscina? Voi stiti sa nu aiba voie? Mama imi spunea ca si pe vremea lor la fel era, nu duceai copiii la mare un an de zile dupa nastere. Sugu: cat te-a costat facutul pasapoartelor, cineva imi spunea de 3 mil cel biometric, asa e? Unde se face, in Pipera pt tot Bucurestiul? Da-mi si mie detalii ca cred ca vom avea si noi nevoie. Mergeau niste prieteni in Bulgaria intre 16-19 iunie, dar in final ne-am hotarat sa zicem pas. Dar mai merg o data in august si atunci ne-ar tenta. Cica nisipul le face f bine copiilor, adica nu nisipul, ci mersul pe nisip si pana atunci ar cam trebui sa mearga si ea...

Of, mai vroiam sa scriu cuiva, dar sunt obosita si nu mai stiu...

Beatrice75:
Ne bucuram ca Robert al tau are 4 dintisori! A fost plangacios rau, ca stiu ca la primul ziceai tu ca ai incercat cu orajel si nu mai stiu ce, dar degeaba? Eu am primit niste pliculete din Anglia, cica f bune pt dureri de dinti. La primii nu mi s-a parut ca e cazul sa ii dau, sa vad la urmatorii. Daca vad ca e cuminte, pot sa va dau si voua, care aveti nevoie, niste pliculete... O sa ma uit maine sa va spun macar marca, poate va ajuta sa va faceti o idee.

Aseara nu am terminat mesajul, ca stiam ca vroiam sa ii scriu ceva lui Raleli, dar nu imi aminteam si apoi a inchis sotul calculatorul. Acum am recitit si mi-am amintit, dar pana am terminat toate mesajele si m-am apucat de raspuns, iar nu mai stiu. Of... lecitina, taica! Poate imi amintesc si revin...

RamoP: Nu dispera, ai rabdare si nu va mai voma. Si a mea a facut la fel o vreme, desi incercam diverse variante. Acum e ok, batem record dupa record ca si cantitate si timp alocat mesei. Lacrimi si plansete mai avem insa, ca tot dureaza mult si se plictiseste, oboseste etc. Abia astept sa manance cat aud ca papa ale
Sugubinei sau ai lui Adipapazi. Cred ca gemenasii sunt mai papaciosi, ca se vad unii pe altii si mananca mai cu spor :) Cu exceptia lui Ioakim, care are personalitate, nu gluma :)

Hai, va pup, mai vorbim maine, ca azi e tarziu. Adica e trecut de 12, deci vorbim azi, dar mai tarziu. Pupici tuturor!



Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Hop si eu!

Va citesc din umbra!Ramo, nsh cum faci de reusesti sa plimbi atatea ore bebelul!Eu nu pot!
Noi avem deja 4 dintisori, suntem un dintos. Stam si in popou, doar ca ne mai lasam cand pe dreapta, cd pe stanga, as dori sa-i cumpar un baby ring.


pai imi propun sa merg intr-un anumit loc si reusesc ieri am stat acasa ca ma simteam obosita si astazi stau acasa pt ca oboseala vine de la raceala care m-a apucat dar am stat acasa numai la plimbarea de dimineata tot am iesit de la 18.00 la 20.00 cred ca si astazi la fel sau poate cine stie imi iau sticla cu laptic la mine si ma duc la Holograf
Mie imi e foarte usor sa merg la plimbare cu bebica, daca mi s-ar spune sa traversez Sibiul nu mi s-ar parea mult, dar zi-mi sa ma duc la coltul blocului sa iau paine fara el ca mi se pare ca ma duc la capatul lumii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi
...

in skimb, eu am delirat de fericire ieri ca am 72,5 sau kiar 72 kg, adica mai am vreo 6-7 ca sa redevin diva, asa ca am bagat si juma de hersatrau, si 100 de abdomene, incat cine voma si dormea cu otetu la nas pe la 10 jumate? de luni iar reiau masajele ca acu veni ciclu si nu pot drenaj. doamne, am ajuns sa delirez la kg peste 70!daca m-ar fia auzit cineva acu 2 ani murea de ras.

...
Adi, mami de ana si ioachim


felicitari pt kg te inteleg perfect si eu delirez de fericire la fiecare juma' de kil data jos... sa nu iti spun ca imi venea sa fac afis acu' vreo trei zile cand mi-a aratata cantarul 68, bine a doua zi era la 69, dar principalul e ca am trecut pragul psihologic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Neata fetelor!
O cafeluta, un capucino, biscuiti, piscoturi, ciocolata, inghetata cu nuci, cine ce doreste poftiti luati cu incredere ca am vorbit cu ele sa nu se depuna de data aceasta...


Facem cinste ca ne inscriem si noi in clubul dintosilor !!! se vede jos la stangul doi milimetrii din dintisor, a spart gingiuta


PS: am pus poze noi la semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

Ramo_Pmultumim de toate bunatatile
felicitari pt dintisori
eu va citesc din umbra nu prea am timp , desi am ramas cu o roata de la carucior pe drum ne plimbam cu marsupiu pana rezolvam problema cu roata fantasica
o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

'Neata!

Azi-noapte trezirea obisnuita la 1, adormit la 3 (mica) la 4 (eu) si la 5 papa. Si la 8 papa. Si acum mica se odihneste, eu nu. Daca ma asez langa ea prevad ca o sa se scoale. Ma mai gandesc...

Ce dulce e Alex Ramo! Si cum sta el un poponet !!!



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui amelia_ilie

'Neata!

Azi-noapte trezirea obisnuita la 1, adormit la 3 (mica) la 4 (eu) si la 5 papa. Si la 8 papa. Si acum mica se odihneste, eu nu. Daca ma asez langa ea prevad ca o sa se scoale. Ma mai gandesc...

Ce dulce e Alex Ramo! Si cum sta el un poponet !!!



Mami de Cristiana (29.12.2010)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

hello..elfica, de ce sa nu bagi copilul in mare????eu asta o sa fac...in nici un caz nu am incerdere in piscine...eu nu am mai auzit asa ceva pana acum..da, nu o las sa bea apa din mare



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput