Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(31)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

am revenit....am fost 3 zile fara net, ca de', cand fu Tache, nu fu Tica..si tot asa...

multumim de urari, sanatate la toata lumea dorim si noi!
pentru colaci, o sa incerc cu mirela2, sa vad daca reusesc. multumesc!

noutati : ieri Miruna a descoperit in gura sora-si 2 dintisori...nu ma intrebati cand au iesit, ca eu n-am bagat de seama nimic...nici febra, nici maraiala, nimic...mama denaturata mai sunt...deci la una ii cad dintii si la cealalta acum ii rasar...suntem pe val!

azi am prestat vaccinul de 4 luni, desi avem 5 si jumatate...am ramas in urma din cauza evenimentelor, dar am inteles ca nu-i nici un bai...am primit o intepatura si nu am avut nici o reactie, a ras chiar la un moment dat acum doarme de rupe patul !

ieri am reusit 35 de ml de suc de portocala cu mar, azi numai 10...se stramba intr-un hal...dar mai insistam

in rest...nimic...de kg nu mai vb ca ma apuca nervii...la mine faza cu alaptatul slabeste, nu se aplica...eu sunt pe invers, pe mine ma ingrasa

ma duc sa mai prestez ceva la bucatarie, ca am piftia pe foc


va pupacesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Cucu buna!

Elfica cu pasaportu am mers in Pipera.

Vezi ca au caserie CEC si acolo. Costa 276 taxa cec pasaport copil 3y (32+244). Tre sa fiti prezenti ambii parinti cu BI-urile si certif nastere cupil in original+chitanta. Nu e nevoie sa aveti copii dupa acte. Cererea se face acolo automat-o scoate domnu ala la imprimanta si voi doar semnati. E gata in 14z calendaristice.

Recomand sa mergi la pipera ca sunt 8ghisee. Cand te duci acolo pur si simplu te pui la codita in fata unui ghiseu si te invita inauntru, nu dureaza mult.

Unde vreti sa plecati? si voi tot Bg?

Eu am sa le bag si in mare si in piscina cu colaceii sa stii. Si de stat la plaje doar sub umbrela si la soarele bun.

Lorin felicitari pt dinti! ce tare ca nu s-a marait din cauza asta.Sa fie asa pe silent toti!

Azi fac cinste cu placinte cu carne-e ziua lu PUFI PUFESCU best husband ever! Amandoi suntem in zodia Gemeni, si uite ce chestie am creat gemeni .

Kiss la fete ma duc sa incep pregatirile de parc. Sarbatorim pe la terasa.

Puteti vota Puficele aici.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

La multi ani tati de pufice!!!!! Tare faza cu gemenii:))

Eu sunt pe aici si pe dincolo...va citesc din umbra si am asa multe de invatat.

Ne pregatim de plimbare.

Pupez fetele.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

La Multi Ani tatic de Pufice! distractie placuta la terasa !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Buna seara si de la mine! La multi ani, sa iti traiasca sotul! Ce tort i-ai facut, ca sigur ai prestat tu ceva special, nu?

Si acum sa va mai spun din ce uitam: ce suzeta spuneti, ceva din care se hranesc bebeii, vrem si noi? Dar e suzeta propriu-zis, ca eu am fugit de ea si nu as vrea sa ii dau acum. Dar mi-ar placea sa pape, sa prinda drag.

Apoi vroiam sa va rog sa imi trimiteti si mie prin PM parola de pe mail-ul de yahoo, ca am incercat sa intru cu cea de pe gmail, ca stiam ca e aceeasi si nu a mers. Vreau si eu mesajul despre vaccinuri, ca zicea AnaO de el, un mail cu retete si nu mai stiu, mai zicea cineva ca a trimis ceva interesant. Eu trag cu ochiul la FB si sunt la curent cu cele de acolo, dar de scris scriu doar aici, pe forum. Initial vroiam sa nu mai primesc mesajele pe mail, dar apoi am realizat ca e mult mai comod sa citesc asa ce se mai scrie. Pe FB nu imi fac timp sa intru, iar cand intru, o data la o mie de ani, se aduna multe mesaje, iar eu nu am timp. Asa, in fiecare zi verific mail-ul si citesc si mesajele fetelor.

Gata, va las pe seara asta, nu stiu daca am omis ceva... Sigur mai vroiam sa scriu ceva, dar vrea sotul la calculator, ca el nu se uita la Dansez pt tine si eu monopolizez si calculatorul si TV-ul.

Mi-am amintit: Inacat: emisiunea "Eu, bebelusul" este pe TVR Cultural joia de la 18.15 si in reluare vineri, in jur de 11.30 cred ca incepe, ca tu mi-ai trimis sms pe la 11.53 si ziceai ca nu ai vazut de la inceput. Va fi si saptamana viitoare, asa ca nu uita sa te uiti. Si voi, celelalte, ca e foarte simpatica emisiunea si utila pt noi, mamele. Gata, am mai primit 2 minute bonus si mi s-a terminat timpul :)

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

lorin ce te invidiez la faza cu dintisorii...fiimea face un scandal monstru de cateva zile de ma chiauneste de cap....offff rabdare...rabdare...rabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Piscotele si Andreea mercic de urari!

Am fost ieri cu Pufele la terasa,cum ne-am asezat jos incepu latraciunea. Am pus babete hai sa le leguminizam. Si mai rau plangeau, scuipau..se inrosisera. Cu greu am dat juma de borcanel (preparat de mine). Am renuntat la idee, am facut niste lapte. Dupa asta au fost ingerasi-s-au patucinizat.Si am putut si noi sa bem un cico in liniste.

Chestia asta cu cupii e atat de final, de total de neintors. Esti in hora si mai ales fara ajutor..deh tre sa joci.

Tre sa scot demucificatoru mereu acu ca au muci, facem si aerosoli. Deabia apuc sa mai mananc si am dat iama si in ceva purcelzme (stiu, shame on me!)

Dar sa nu mai ma plang, am o zi mai pruasta acuma; trece si asta. Totu trece..

Puteti vota Puficele aici.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

buna ziua si noi

Sugu, sa-ti traiasca domnul Pufescu sa fiti sanatosi si sa va bucurati de pufice!

la mine se doarme pe rupte, casa e in repaos total, cre'ca as baga si eu o ora de leneveala

Mica a servit la pranz un castronel de morcov cu patrunjel, fiert si blenduit, apoi titi si totul e ok
Miruna a fost azi singura la alimentara sa cumpere paine...Doamne, ce repede cresc copiii astia

eu am un fotoliu plin de rufe de calcat si nu ma invrednicesc

o zi faina tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

elfica, aia de fapt nu este suzeta ..e un dispozitiv pt mancare solida, seamana cu o suzeta dar nu e ..uite:http://bebelusultau.ro/detalii.php?cod=NI01/..o sa ii iau si eu..mi se pare f buna ideea



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

sugubina ieri m-am gandit la voi si imi ziceam ca ce bine trebuie sa va simtiti la terasa, sa-l sarbatoriti pe dl Pufi Pufescu si acum citesc ca nu ati avut asa o zi buna. imi pare rau :(

eu am inceput diversificare si am intrerupt-o dupa 3 zile. mai aman vreo 2 sapt. Se pare ca nu e pregatit stomacelul lui: dureri de burtica, kaka verde, constipat, si-a stricat si somnul . noaptea se trezea mititelul din ora in ora ca sa aline la san. ziua vroia numai in brate , doar asa se linistea. Si toate astea de la 2 amarate de lingurite de morcovel. Asa ca nu ma grabesc; are toata viata la dispozitioe sa manance mancare pentru "oameni umani".

si eu care ziceam ca intrerupt alaptatul la un an :) se pare ca robert are alte planuri si cum el e seful ....





mami de Robert Petru


Mergi la inceput