Dovleceii veseli se bucura de soare (24)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Neatza dragelor!

poftiti la cafeluta

LA MULTI ANI DAVID! Sa cresti mare si sanatos, sa iti bucurii parintii pana la adanc batarneti. Cum v-ati distrat la petrecere?

LA MULTI ANI LILIAC! Sa fii iubita si sanatoasa, grasa() si frumoasa.

Katty- Matei e bine, de joi l-am dus la gradi, desi s-a cam vaitat...dar a fost ok, a ramas si a si dormit acolo.
In week-end am fost la niste prieteni la Voinesti/Targoviste si ne-am distrat de minune. Chiar am putut sta si eu pe scaun, ei facandu-si de lucru si jucandu-se, bineteles cu prostiute. Si drumul cu masina a fost ok (nu foarte lung e adevarat), au ascultat povesti si am cantat. Gata, are mama copii mari .

biaz - sanatate multa lui Mosorel, imi pare rau ca nu ati reusit sa il operati...cat despre pediatru nu cunosc pe nimeni, dar am o prietena care si-a operat piticul la G. Alexandrescu si a fost multumita. O voi intreba detalii si iti comunic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

tot io...

am vazut ca DC organizeaza ziua copilului la Cocor, merge cineva de la dovlecei?
Eu as merge cu piticaniile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Ola misselor!

Sambata am fost la serbare la Pisi, a fost imbracata in floricica si-ar fi trebuit sa danseze:))) S-a speriat insa de galagie si a ajuns tot in brate la mine. A fost foarte emotionant, mai mult ca ma gandeam cum trece timpul asta...parca acum faceam injectii si echografii de monitorizare si gata, deja are serbare la gradi

Intalnirea cu alaptarea extinsa si intarcarea nu s-a soldat cu nicio concluzie, cea mai buna parte a fost ca le-am vazut pe Croco si Ama , in rest, multa patima, experiente personale duse la rang de teorii..na, pe de-o parte ma asteptam la asa ceva..

Miha, ma gandeam si eu sa vin, dar nu stiu sigur. O sa dau de veste.

Va pupa fata, s-aveti o saptamana placuta!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gagga spune:

salutare natiune,

din taramul fara net, transmit printre picaturi ca suntem bine, sanatoase, aici la casuta de la tara.. unde timpul s-a oprit.. nici nu stiu exact de cate zile suntem aici.. nu mi s-a mai intamplat asta niciodata
toata ziua ne zbenguim pe deal, la groapa cu nisip, prin gradina... plantam flori ( in stil propriu )... d-astea..
am incercat toata seara sa vad pozele cu pisi .. fara succese, o cred insa pe cuvant pe duamna lucy, ca este absolut superba! pup mama fram, felicitari pentru prima serbare din viata lui pisi
pup fetele sarbatorite, cu puiuti bolnavi, cu examene sau cu intalniri in grup..
nu stiu sigur daca pleaca mesajul... daca cumva nu_l primiti, sa ma anuntati
( umor de regiune superioara )
acum chiar va pup, ca ma pisca tzantzarii de tot! daca ati auzi ce frumos canta greierii....



Sa o ajutam pe Raisa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

neatza, neatza, neatza!



ce frumoasa este pisi! si ce inalta este! si am vazut ca si mama si fata au breton
eiii, cum zboara timpul , primul dinte, primul cuvant, primul pas, prima serbare, primul/prima....
Eu astazi merg la sedinta cu parintii la Laura, gata si clasa aVIIa...va trece clasa aVIIIa. Deja cumparam bustiere, sutiene...si probabil in curand va veni si primul...iubit

uka- am receptionat mesajul astazi este marti 2011! te invidiez. si noi ne simtim minunat la casuta de la tara, de abia astept s aia Laura vacanta sa putem ramane si peste noapte.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

frag- - gata eu mi-am imprimat invitatia pentru maine cred ca va merge si cumnata mea cu piticul ei.

se mai baga cineva???
Nu am fost deloc de cand s-a renovat Cocor. Are parcare?

pupici cu sclipici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna dimineata soare !
Miha eu merg dar numai la Vulturul
Imi si imaginez cum e cu 3 copilasi in masina.....uauuuu, ma rog Laura e mare si nu poate sa le povesteasca despre sutienul cu buline, din bumbacel.....dar totusi.....cred ca e de vis cu cantecele la drum
Biaz multa multa sanatate !!!!!
Fram am vazut-o si eu pe Pisica si a fost o zi foarte faina, in ciuda tortului cremos ....soare, parinti eleganti, doamne cu tocuri si nu in slapi...sunt multe lucruri pe care aici nu le intalnesti .....Este extrem de interesant cum poti analiza si medita asupra avantajelor si dezavantajelor.....din doua lumi. Dar e important pentru relaxarea sufleteasca sa fii multumit cu alegerile facute si sa mergi mai departe.
Da, stiu, am luat-o pe aratura
Felicitari Pisi pentru prima ta serbare, mami si tati au fost foarte emotionati
David nu am apucat sa-ti spun LA MULTI ANI si sa cresti mare si voinic. Sa stii ca faptul ca esti un copil super energic ma face sa cred ca vei fi un adult care va darama muntii si nu se va lasa doborat de nimic. Le doresc parintilor tai sa-ti gaseasca o educatoare care sa te aprecieze si sa te invete numai lucruri bune.
Gagga in ce an suntem ? Dar la voi la ce ora rasare soarele? Te-ai gandit ce repercursiuni vor avea toate astea asupra dezvoltarii Carinutei ?
Va pup si distractie faina la un paharel de socata cu greierii la masa

Oare am uitat ceva?
O zi fascinanta va dorim





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana
doamne cu tocuri si nu in slapi...sunt multe lucruri pe care aici nu le intalnesti .....Este extrem de interesant cum poti analiza si medita asupra avantajelor si dezavantajelor.....din doua lumi. Dar e important pentru relaxarea sufleteasca sa fii multumit cu alegerile facute si sa mergi mai departe.



Exact la asta ma uitam si eu adineauri E inevitabil sa faci comparatii cred.Eu deja is antrenata la greu:D

Fram,v-am admirat in poze-Pisi e superba,nu-mi vine sa cred ce mare s-a facut! Suteti niste frumosi,asa de mult imi place de voi!

Bia,multa sanatate lui Mosorel si Doamne-ajuta cu operatia!

Diamar sa-ti cresca mare flacaul,La Multi Ani fericiti si luminosi! Cum ati petrecut?

Eu nu vin la Cocor dar o salut pe Miha&iezii

Uka distractie placuta si vreme faina la tara.Si sa ne aduci si noua cate un greiere te rugam:)

Lilian tare fain povestesti despre copilasi,mai scrie pls cand ai timp.Te-am mai citit si pe blog si-mi esti o adevarata sursa de inspiratie sa stii

Mi-e tare dor de Alex si de printesa ei,pe unde esti Alex?

Despre noi va zic mai incolo ca ma calareste Josh si mi-e ca-mi sterge mesajul:) PUp,pe mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!

Ce bine e cand e soare si frumos afara. Pacat ca nu putem sa mergem si noi un pic la tara sa ne bucuram de natura. Uka, sa va bucurati din plin de frumusetea vietii la tara.

Fragutza, super pozele cu Natalia. Favoritele sunt cele in care va dragostiti voi si cele in care mananca branza cu ceapa.

Luto, multumim de urare ca tare frumos ai urat.

Biaz, sanatate puiului si rabdare tie.

La locul de joaca a fost bine, inclusiv pt Matei care a prins curaj si s-a bucurat de fiecare coltisor. Cu olita stam binisor dar caca tot in chilotei facem.

Miha, esti sigura ca inca nu are prieten? Cum te descurci ca mama de adolescenta si de copilasi sub 5 ani?

Mergi la inceput