Dovleceii veseli se bucura de soare (24)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gagga spune:


Hello mamici !

dia si noi vroiam sa ajungem pe la Sovata, am auzit numai lucruri faine de acolo. Poate ne intalnim pe la salina Sa va odihniti!

selen, m-ai facut sa rad nu o lua personal, asa scriem noi, mai lent dar cu ..profunzime Cum e la munca, iti era dor?

maria spor la...toate

miha

si pentru mine asta cu alegerea cadoului e tema de gandire.. i-am luat acum cateva zile un loc de joaca gonflabil si... in lipsa de buget, il putem considera pe ala cadou daca nu..cred ca ii voi lua papusa www.piticulvesel.ro/store/piticulvesel_viewItem.asp?idProduct=1234" target="_blank">asta.. sau o masinuta electrica, telecomandata.. vom vedea, mai e timp .

si restul fetelor, ne auzim!

enjoy the rest of the summer





Sa o ajutam pe Raisa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Uka, daca veniti luna asta sigur ne intalnim.

Referitor la cadouri, eu o sa-i cumpar o orga cu microfon pt ca-i place tare mult sa se joace cu ea cand merge pe la sora mea si un carucior de papusi pt ca de cate ori gaseste un carucior prin parc, il ia la plimbare.

Somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gagga spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Uka, daca veniti luna asta sigur ne intalnim.

Referitor la cadouri, eu o sa-i cumpar o orga cu microfon pt ca-i place tare mult sa se joace cu ea cand merge pe la sora mea si un carucior de papusi pt ca de cate ori gaseste un carucior prin parc, il ia la plimbare.

Somn usor!


Fereste-te de rau si fa bine, cauta pacea si o urmeaza pe ea. (Psalmul 33:13)



Mi-am amintit ca-mi spunea Epi ca vrea sa-i cumpere Maiei ceva asemanator, si sunt reduse de la 3 mil ..www.imaginarium.ro/productos/detalle?referencia=25253" target="_blank">aici..Poate iti place, eu sunt fan Imaginarium, m-as muta la ei in magazin.
Carucioare...noi avem 3



Sa o ajutam pe Raisa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Va salut fete dragi in zi de sarbatoare:

1. Azi il serbam cu deosebita voiosie pe Bruculica caruia ii dorim o viata minunata si il pupam cu drag.
2. A iesit soarele in Luton
3. O imbratisam pe Miky cea cu gemenii, o stiti ? E ziua ei si eu nu cred ca o sa uit prea curand faza cu frigiderul si prajiturile kranz

Noi plecam in vizita la o fetita, prietena de-a noastra, va doresc o duminica placuta.
La cadou eu nu ma agit asa tare din cateva motive care par amuzante pentru unii,poate. David are la gradinita jucarii exceptionale pe care eu nu i le-as putea lua si se bucura de ele zi de zi. Ii mai cumpar pentru acasa cate ceva dar nu exagerat. Ieri i-am cumparat pantofiori scumpi, frumosi, comozi si minunati si cred ca e important sa ii creasca piciorusul in ceva de calitate care sa nu-l bata si sa nu-l deformeze.
Sunt tare mandra de pantofiorii lui cei noi...ca sa nu va mai povestesc de el L-a incaltat tipa de la magazin si apoi ii verifica piciorul ca sa ramana loc pentru crestere si acum daca il incalt se apasa si el pe degetelele de la picioare

As mai avea cate ceva de povestit dar sunt pe fuga, acum cand mi-a venit cheful

va imbratisez si o asteptam cu caldura pe buni, in septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Buna fetelor,



LA MULTI ANI BRUCE, sa fi sanatos si fericit impreuna cu intreaga familie (o pupam pe Iulika si bineinteles ca in mod special si pe cel mai tanar membru al familiei Daniella) !!!



Cu ceva intarziere le urez "La multi ani si multa sanatate gemenilor Luca si Matei de Mimika" . Cum va descurcati cu cresa?

Si pentru ca maine e posibil sa nu pot sa intru pe net decat foarte tarziu aranjez o masa plina cu bunatati inca din seara asta (promit sa fie toate proaspete )


LA MULTI ANI de SF MARIE !!!


Referitor la cadou inca nu m-am decis ce sa-i cumpar ...as avea cateva optiuni, dar mai studiez ....prin urmare orice idee e binevenita

Va pupam si va dorim o noapte cat mai placuta !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

La Multi Ani Bruculin drag!

Sa cresti mare, sanatos si sa le aduci alor tai numai bucurii.

La multi ani mami de evanghelisti!

La multi ani cu intarziere evanghelistilor si Lisei si Dianei.

Sa va dea Dzeu sanatate si multe multe bucurii.

Bine ai venit Daniel! Mely sa iti traiasca, sa fie sanatos si necolicos. Cei trei iezisori sa iti aduca numai bucurii.

Eu sunt inca la munca, incerc sa recuperez anul pe care il voi sta acasa.

Putza din burta tot putza e, dar il iubesc si nu o sa-l las la maternitate. Probabil ne vedem spre sfarsitul lunii septembrie, daca nu vrea cumva sa "iasa din tot" de ziua lui Di . Inca nu avem nume si ne flexam la greu sa gasim unul acceptabil de ambele parti. (al meu- soatza adica, se incapatzaneaza sa aiba ultimul cuvant in materie de nume)

La idei de cadouri, OMG, sunt dusa rau.... sper sa apuc sa intru sa va spun in ce hal.....

Va pup cu drag pe toate, saru mana ca tineti steagul sus si ca va gasesc tot aici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

La multi ani dovlecitelor si mamicilor cu numele de Maria!

Sa cresti mare si voios, draga Brucu! Si nu pot sa nu-mi amintesc cum in urma cu doi asteptam cu nerabdare vesti despre tine. La multi ani!!!

La multi ani, Mimika!

Miha, inteleg perfect ce spui. Sa stapaneasca sanatos noul cadou! Ma tot gandesc unde sa mai mergem la joaca, zilele acestea a fost foarte cald si nu puteam iesi mai devreme de 7-8 seara, iar la 9 e deja intuneric.

Maria, bafta la interviu! Salutari lui Aidan din partea lui Alex!

Dia, distractie placuta la Sovata!

Selen, ai fost tare scumpa. Incerci sa te reacomodezi cu serviciul? Pupam pe Abu cea dulce!

Aricel, sa-ti traiasca printesa! Ce mai face Maria?

Anomis, te pup cu drag.

Noi suntem plini de energie, foarte afectuos cu tati, un pic alintat de buni. La capitoulul vorbire facem progrese foarte mici, inca nu i se pare foarte interesant sa repete cuvintele pe care le aude la noi.

Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna dimineata!
Am ratat aniversarea mai multor dovlecei si mamici dragi! Le doresc sanatate si multe bucurii!
Astazi ii sarbatorim pe Andreea si Stefan Alexandru asa ca, sa curga jucariile si prajiturile catre ei !
LA MULTI ANI dovlecei minunati!

Va las o cafeluta calda sa o savurati pe aici.
Va pupacim pe toate!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

www.petitieonline.ro/petitie/petitie_pentru_modificarea_legii_nr_448_2006_privind_protectia_si_promovarea_drepturilor_persoanelor_cu_handicap-p41158046.html" target="_blank">PETITIE PENTRU PROMOVAREA DREPTURILOR PERSOANELOR CU HANDICAP-va rog, semnati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

La multi ani Andreea si Stefan!

Katteryna ce mai faci? ce mai face Raisa? Sunt convinsa ca face progrese, de multe ori ma gandesc la voi
Cei din LV ce mai zic?
Am semnat petitia saptamana trecuta. Aici peste tot vezi/auzi ceva legat de persoane cu special needs, sunt integrate in societate si respectate.

Noi suntem bine, s-a intors cel mare din vacanta in RO acum 2 zile si vorbeste romaneste aproape perfect (inca zice sunt foame/ sete/ somn, eu sunt 5 ani) . I-am citit azi o carte noua in engleza si a ras exact la pasajele la care trebuia, deci n-a uitat
Cel mic e bine, i-am facut analizele de sange si se pare ca mai are alergie doar la ou Dar trebuie o vizita si la alergist pentru ca l-am ferit de multe alimente in ultimele 18 luni si e posibil ca organismul lui sa fi uitat de ele si trebuie sa i le introduc usor.
Vorbeste bine, cu preferinta pentru engleza. Il tinea sotul in brate si el se zbatea, asa ca i-a zis ca-l lasa daca zice "lasa-ma jos", la care Nicholas zice "get down!". A deschis tv dar era pe un canal fara program, se uita si ma intreaba "what happened?"
In romana se descurca bine, uneste multe cuvinte.
Singurul lucru care ma streseaza e ca nu mananca mai nimic si e mititel. Acum si sotul are dreptate, ma intreaba daca era mai bine acum 4 ani cand Peter manca mult, dar nu vorbea.

Mamici cu 2 copii, sunteti la fel de stresate ca mine cu ce cadou sa-i luati lu' ala micu' ?!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Ola.Nu va intreb daca ne mai stiti, ca am vazut ca DA Multumim pentru urarile de ziua baietilor si de ziua mea. Va pupam mult si va uram si noi celor ce deja v-ati sarbatorit si celor ce urmeaza LA MULTI ANI! Sa va dea Domnul numai bucurii si zile frumoase.Eu am inceput serviciul, copiii au avut vacanta de la cresa, incep pe 5 septembrie. Au stat acasa cu tati si de azi vine si buni o saptamana.De cadouri nu vorbesc ca eu le-am luat niste nimicuri, nu au fost finante. Noroc ca au mai primit ceva masini, garaje...De vorbit tot nu vorbim, decat cavteva cuvinte si alea mai pocite sau injumatatite. Dar facem progrese cu olita. Nu spun caca sau pipi, dar imi arata, se trag de pampers, Luca e mai avansat, Matei inca se scapa pe jos sau in chiloti . Dar le este drag sa faca la olita, se ridica imediat sa duca isprava la wc. Va pupizez ca s-au trezit.

Mergi la inceput