Dovleceii veseli se bucura de soare (24)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Lull,imi scoate peri albi Are o energie nemaipomenita,trebuie neaparat scos cam de 2 ori pe zi in parc,la joaca cu alti copii ca altfel ne urcam pe pereti amandoi.A inceput sa vorbeasca un pic mai bine,si-a imbogatit vocabularul japo mult,de cand cu gradi aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

ziua buna!
hop si eu dupa un car de vreme, pe aici....mi-am dat seama azi, cand am vazut pe FB ca Nela e , cate lucruri frumoase pierd daca nu mai intru pe aici...mai ales ca au inceput si aniversarile de 2 anisori ale dovleceilor nostri!
asa ca va si va cu drag si mare dor si sper sa reusesc sa mai bag nasul pe aici din cand in cand, sa mai aflu ce ami fac mamicile dragi si puiutii lor!

La multi ani cu intarziere pt Diamar! sa-ti dea D-zeu putere sa treci peste toate greutatile si sa te poti bucura din plin de baietii tai!

La multi ani si pt Lisa, Luca si Matei, fruntasii nostri!

si am si eu aceeasi "problema" cu Kawa ...cam la ce cadouri v-ati gandit pt dovlecei?

va am pe toti!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009)
POFTITI LA BAZAR




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna ziua si de la mine dupa 1000 de ani. Eu vin cu 4 zile intarziere sa-i urez lui diamar la multi ani si multe ganduri bune. Imi cer mii de scuze ca nu am facut-o la timp, dar nu am prea stat pe acasa ultima saptamana si nici la computer.

Sper ca sunteti bine. o sa trag o raita prin capitol pentru ca...spre rusinea mea...nu mai stiu nimic de nimeni. Noroc cu facebook ca mai stiu si eu una, alta despre cateva dintre voi.

noi suntem ok...eu imi caut de munca part-time. am vreo 2 inerviuri sp asta si cealalta. aidan creste, repeta tot ce aude de la noi. s-a facut un smecheras. am fost plecati pe la diverse evenimente si aseara s-ar fi dus cu o prietena la club numai cand a auzit ca e rost de dans. sper ca sunteti bine si ca aveti o vara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!

La multi ani pt de 2xmamica techila!

Lull, selen, maria, ce mai fac dovleceii vostri?
Miha, nu te-ai gandit sa pleci din Japonia? Am tot citit de radiatii si m-am gandit la voi.

Matei arata cu degetul spre el si spune tei, atei. David la varsta lui spunea poezii. Nu-mi fac probleme, fiecare are ritmul lui.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

La multi ani Techi,sa fii fericita!

Dia,nici nu-i cazul de griji,stai linistita.Eu ma bucur de fiecare cuvintel,pocit asa cum e,imi vine sa-l mananc cand il aud cum se straduieste Nu leaga mai mult de 2 cuvinte si inca o mai da pe bebeluseasca dar perioada asta mi se pare atat de plina de farmec.
Cu radiatiile m-ai prins,numai la asta ma gandesc,mai ales ca acum au fost 2 cutremure sapt trecuta si se pare ca au mai aparut fisuri in zona reactoarelor:(( Off.

Selen,ma bucur tare sa te vad
Noi cred ca ne-am hotarat cu cadoul,o sa-i luam un www.stridersports.com/" target="_blank">Strider.E super,am vazut la cineva in parc,baietel nascut in iunie 2009.L-am dus pe Josh azi la magazinul de biciclete sa incerce o copie chinezeasca la fel si nu se mai dezlipea de acolo,s-ar fi dat incontinuu.A plecat cu lacrimile innodate in barba si cu promisiunea ca-i va cumpara mami un strider original,in septembrie.

Restul fetelor ce planuri aveti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Maria,bafta cu jobul,sa-ti gasesti ceva fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

hello!

Dia, pai Ebru face bine, face crize din orice care cateodata trec distragandu-i atentia, alteori ignorand-o si alteori vorbind calm si incet cu ea...mi-e mila de soacra-mea, care va ramane cu ea incepand de pe 30
ca si progrese....chiar mai vroiam sa intreb si eu pe aici ce si cum ii mai invatati pe dovlecei....a mea vorbeste pocit, nu zice r, l, in loc de c zice t, samd, deci va dati seama ce iese....de obicei eu sunt translatorul ei :). Unele cuvinte le zice doar asaaa, ca sa rimeze cu originalul...de exemplu, steluta in ebruseasca este " ciuciute"
Zice ca o cheama Azis Abu, ca are 2 ani, iar de legat cuvinte cam acum a inceput, cate doua asa: Abu nani, Abu afaia (afara) etc. Numara pana la 10, din culori stie doar verde si rosu si cam atat....nu poezioare, nu cantecele, iar la olita NICI O SANSA! sta pe olita cateva minute, dar nu face....eventual face pe ea imediat dupa ce se ridica am zis c-o rezolv si pe asta pana plec la munca, dar nu prea vad sa se intample.
a, Diamar, felicitari pt carnet!! si eu am reinceput de curand sa conduc, iar ieri am condus pt prima data singura prin oras.....am ajuns acasa tremurand, dar mandra de mine...trebuie sa ma obisnuiesc, ca sa ma duc cu masina la munca...asa ca te inteleg perfect cu ambreiajul eu am probleme cu parcarile
si cam atat de la noi....

Maria, ai grija prin Londra pe acolo....si tin pumnii pt interviuri!

Kawa, super nazdravania aia, dar eu i-as lua-o mai pe la 3 ani asa
pupici!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009)
POFTITI LA BAZAR




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!

Am intrat sa urez la multi ani tuturor dovleceilor de august pt ca de maine pana la sfarsitul lunii merg la Sovata cu copiii si nu o sa mai am internet.

Sper sa se linisteasca apele in Anglia si sa aveti grija de voi, cele care sunteti pe meleagurile alea.

Pa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

buna

Diamar, in numele mamicilor de august, multumim! aveti grija de voi acolo! te pup
in Anglia am vazut ca s-au mai linstit treburile, sa speram ca definitiv...

asa slaba miscare e pe aici in ultima vreme? sau aveti ceva cu mine? do I smell or something?!

eu am venit la munca pt doua zile (partial...) si printre dosare mai bag un ochi pe aici, si ....nimic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

buna

Diamar, in numele mamicilor de august, multumim! aveti grija de voi acolo! te pup
in Anglia am vazut ca s-au mai linstit treburile, sa speram ca definitiv...

asa slaba miscare e pe aici in ultima vreme? sau aveti ceva cu mine? do I smell or something?!

eu am venit la munca pt doua zile (partial...) si printre dosare mai bag un ochi pe aici, si ....nimic



de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009)



Asa e pe aici, dar sunt cateva fete care nu lasa topicul sa ajunga pe pagina a 2 a.

Mergi la inceput