Dovleceii veseli se bucura de soare (24)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Diana, apreciez ca te-ai gandit la mine...:D Si iti dai seama cam cat mi-as fi dorit sa fi fost si eu acolo, cu tine. Mi se pare extraordinar sa ai sansa de a locui acolo si de a-i vedea pe acesti oameni pe scena. Foarte tare! Daca ai fost atat de impresionata de ceea ce ai vazut inseamna ca ai inteles mult si daca ai fost emotionata inseamna ca ei au obtinut ceea ce si-au dorit. :D Asadar nu mai conteaza ce profesie ai atunci cand vine vorba de o joaca a sentimentelor. Ei asta iti fac. Se joaca un pic cu tine. Eu reusesc sa le studiez jocul cand inca nu m-au prins destul de mult. De la un punct incolo, insa....sunt doar un om usor de fascinat si tare emotional.

Apropos de emotivitate, eu sunt lesinata dupa trupa Bon Jovi. Lesinata! Si mi se pare incredibil cum se intampla ca trupa mea favorita sa vina in Romania, la Bucuresti, pt prima oara exact de ziua mea!! :X Interesant, nu? Niciodata nu mi-am dorit mai tare sa vina ziua mea! Ii visez noaptea...cred ca am vazut tot youtube-ul cu interviuri si anything about them. Este prima trupa care m-a facut sa ii devin fan(in adevaratul sens al cuvantului)!! La Scoprions am fost langa scena...fff aproape de ei, le-am vazut fiecare expresie. Daca as ajunge atat de aproape la Bon Jovi, cred ca as lesina acolo! :))

Hai ca n-am mai scris de o vesnicie si acum vin si va innebunesc cu pasiunile mele.:D
Am citit si am observat ca problema cea mai mare actuala este gradi. E normal. Noi se pare ca mai avem pana ne vom confrunta cu aceasta problema. Deocamdata Soph sta acasica. Dar citind, aflu ce ma asteapta. Si e clar ca nu e usor deloc. Sper sa se acomodeze toti puii cat mai usor, pt ca atunci cand o vor face cu siguranta le va placea tare mult sa fie mereu printre copilasi ca si ei si sa traiasca atmosfera aceea specifica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
Kawa esti de coma. Tu centrezi tu dai cu capul


Ma antrenez si eu la monologuri,ca tot veni vorba de teatru.Andra,good to see you!Pupa Gogosica din partea noastra


Citat:
Eu zic sa mai bati putin gradinitele si sa te "asezi" odata ca nici atata frecus nu-i bun ...sa stie si copilul unde merge, sa isi creeze o rutina.


Hai ca deja am ajuns la o concluzie si acum pot sa sintetizez totul ca sa intelegeti ceva din toata polologhia mea din ultimele zile.


Joi cand am fost la primarie sa intreb mi s-a spus verde-n fata ca daca nu am servici nu ma iau in considerare,pot sa aplic eu cat vreau.Asa ca m-am apucat sa caut particulara,normal.Intre timp,l-am dus pe Josh la cu ora,vineri,mare greseala! A ramas se pare cu ceva sechele:(

La particulara i-am rugat sa ma lase cu el inauntru,initial au zis ca da,dar ulterior m-am lovit de aceeasi presiune de a pleca mai repede,ca 'asta e,copiii plang'.Ma rog,si nu mi-a placut nici chestia cu caratul in parc.

Apoi,sambata mi-a venit geniala idee sa spun ca lucrez freelance,de acasa.Ma rog ,pe jumatate e adevarat Si iata ca am fost acceptati.Daca nu o invarteam un pic la sfarsit,mai stateam mult si bine,urmatoarea sansa e peste o luna..Ideal ar fi fost sa procedam altfel,insa deadline-ul era pe 20,si ne-a luat ceva pana sa ne dumirim
Asa ca am fost acceptati la gradinita aceea de stat de care va ziceam,ieri am inceput orientation-ul.La inceput o sa merg cu el in clasa si-l voi tine in brate atat cat o sa vrea.Ieri a stat lipit de mine cam 80% din timp de ex,la inceput a plans doar cand a vazut ca ne indreptam catre incapere:( La sfarsit s-a desprins singurel si s-a jucat vreo 5 min cu copiii.Si o sa repetam asta zilnic,pana la 1 iul.Dupa care,o sa-l las gradat,singur.O jumatate de ora azi,o ora maine,doua peste 2 zile.Pana pe 11 iulie avem target sa ne integram complet
In rest,e cea mai mare gradi pe care am vazut-o,cu cladire nou construita dupa ultimele norme de safety etc.Nu-i poarta prin nici un parc,au ditai gazonul cat juma de teren de fotbal,plus yard-ul cu diverse-topogane,piscine etc.Educatoarele sunt dragute majoritatea,sa vedem acum,in grupa la Josh sunt doua mai de moda veche.

Cam asta,acu sper sa imi mai gasesc si eu servici,ca o sa ne cam rupa buzunarele.Ma duc sa-l pregatesc pt inca o tura azi:)

Diamar,ma rog pentru voi! Capul sus draga mea!

Pup fetele, si o zi frumoasa!

PS. Am deparolat filmuletele,le mai las inca o zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Fragutzo,unde esti? Hai ca ne luam de mana cu dulceata aia cu paine la breakfast..am primit meniul azi si nu stiu daca sa rad sau sa plang..Mai avem si choco cookies,pound cakes,fruit jelly..cool eh..?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui kawaichan

Fragutzo,unde esti? Hai ca ne luam de mana cu dulceata aia cu paine la breakfast..am primit meniul azi si nu stiu daca sa rad sau sa plang..Mai avem si choco cookies,pound cakes,fruit jelly..cool eh..?



e la mare draga...la mareeeee sta si se bronzeaza ca o doamna

Cu meniul nu stiu ce sa zic, ma indoiesc ca exista gradinite care sa le dea sa manance salata de brocoli si sa-i dea la fundulet cu shea butter. Stii ca glumesc dar e GREU atata vreme cat procentul celor care mananca "stricat" e atat de mare.
Si la David se mananca numai porcarii, adica nu chiar, dimineata mananca cereale cu lapte .... si gustarea de la 10 e cu fructe proaspete DAR la pranz ..........
Eu una nu ma stresez, o am pe Fragutza care se framanta si pentru mine :)))))

Diamar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Mai,departe de mine pretentiile gen shea butter,ca nici eu nu-s usa de biserica si-i mai scap din cand in cand cate ceva cu zahar.dar da-o-n masa de treaba,chiar asa,zilnic,zilnic?
Daca nu e dulceata cu paine e choco bread sau choco cookie cu orange juice(nu e fresh squeezed,ca sa nu fie nici un dubiu ) sau cu mai stiu ce porcarii 100% artificiale..la pranz au hamburgeri,carnaciori vienezi,chestii multe prajite sau semi..nu mai zic ca le dau si ceai verde,e si ala pe lista..

Bronzare placuta Fragutzo,scuze de deranj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

buna gasit ladies,

frag sa nu iei tot soarele, mai lasa un pic ca mai venim si noi o tura la toamna!

luto ce ma bucur ca i-a trecut si lui david raul de masina! cred ca pt ei a fost o perioada de acomodare...ama nu a mai vomat de foarte mult timp, pana cand nu am alaptat-o iar in masina, desi renuntasem la asta...cred totusi ca cel putin la frane e stabila, nu de alta dar a pus mama ei niste frane de toate frumuseta, din alte de te dai cu capu de parbriz si a facut fata cu brio! ma faci sa rad cu lacrimi de fiecare data si pentru asta iti multumesc !

kawa...super ca ati gasit gradi potrivita!cred ca aici e ca si cu locurile de parcare, cand e parcarea goala nu te poti hotari care e cel mai bun, cand e goala, te multumesti cu primul liber! cam asa vad eu, legat si de ce povestea mimika!nu exista loc perfect dar ar trebui sa fim multumiti de alegerea facuta in circumstantele date!

noi cu mancarea suntem mijlocasi! nu ma potrivesc cu postul de extrema!luni a facut ama o diaree cu mucus rosu, firisoare de sange de am zis ca mor....se tinea de fundulet si plangea...inca nu am descoperit cauza. Eu i-am pus in ciorbita ceva seminte de in, ca sa reglez un pic tranzitul, poate ca au iritat colonul, habar nu am! medicii nu m-au lamurit!

dia ! imbratisare, mare imbratisare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Raluk ce mica-i lumea ma uitam pe pagina mea de FB si-l vad pe Edi Iancu. De-abia l-am vazut acum vreo 3 saptamani, e nepotul lui Madalina78 de pe DC.
Andra Edie Falco e incredibila, am declarat-o Actrita, Benn Stiler canta la pian (pe bune, partitura complicata), canta textul, dar isi si spunea replicile. Usor, natural.
Sotul a propus sa-l trimitem in tara pe Peter cu Bon Jovi, ei locuiesc aproape de noi, dar deja ii cumparasem biletul
Luto Nicholas a facut multe lucruri bune singur de la inceput, plus ca stiu cum sa-l ajut sa invete cuvinte noi.
Nu merge la gradinita.
Leaga cuvinte, "apasa becu' ai (aici)", vrea sa mearga "a tata, a Pepa, a Jey" (la tata, la Peter, la Tom&Jerry, care erau la parter, noi eram la etaj).
La capatul celalalt a fost Peter care nu vorbea, de aceea a trebuit sa-l invat eu. Pana la 2 ani fiecare cuvant din gura lui a fost munca mea.
Nicholas n-a avut nici o sansa, a trebuit sa vorbeasca

Diamar sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_n

Raluk ce mica-i lumea ma uitam pe pagina mea de FB si-l vad pe Edi Iancu. De-abia l-am vazut acum vreo 3 saptamani, e nepotul lui Madalina78 de pe DC.
Andra Edie Falco e incredibila, am declarat-o Actrita, Benn Stiler canta la pian (pe bune, partitura complicata), canta textul, dar isi si spunea replicile. Usor, natural.
Sotul a propus sa-l trimitem in tara pe Peter cu Bon Jovi, ei locuiesc aproape de noi, dar deja ii cumparasem biletul
Luto Nicholas a facut multe lucruri bune singur de la inceput, plus ca stiu cum sa-l ajut sa invete cuvinte noi.
Nu merge la gradinita.
Leaga cuvinte, "apasa becu' ai (aici)", vrea sa mearga "a tata, a Pepa, a Jey" (la tata, la Peter, la Tom&Jerry, care erau la parter, noi eram la etaj).
La capatul celalalt a fost Peter care nu vorbea, de aceea a trebuit sa-l invat eu. Pana la 2 ani fiecare cuvant din gura lui a fost munca mea.
Nicholas n-a avut nici o sansa, a trebuit sa vorbeasca

Diamar sanatate multa!

Diana cu Nicholas Tom (3 sep 2009) si Peter (3 oct 2005)


Doamne, corect!! Acum mi-am dat seama ca voi locuiti in New Jersey. Normal ca sunteti aproape de eeeiii! Daca imi mai zici si ca ca stati la cateva case distanta, vei avea niste musafiri neinvitati curand :))) Imediat dupa ce pleaca din Ro si mi se face dor de ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Sal'tare dragele mele!
Bine sunteti? Pe la soare?
Suntem si noi acasa de vreo 4 zile si wow ce bine e!
Joi seara a fost intalnire intre amorezi, Tudorita si Raisa si Tudor i-a dat un balon Raisei si i-a aratat cum se ufla!
Va pupam pe toate!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gagga spune:

Ladies, bine v-am regasit!

Ne-am intors de 3 zile din concediu, da-s inca buimaca.. Am citit mamici dragi, despre care nu mai stiam nimic de ceva timp, va pup pe toate .

Am fost in niste locuri tare frumoase, dureros de frumoase.. Asta este, s-a terminat, poate vom mai ajunge in viata asta vreodata ..Sunt nostalgica, nah..

Carina a fost destul de cooperanta, a mancat ok, a dormit foarte bine; i-am cumparat un carucior de acolo, a dormit in el, ii place tare mult la plimbare; a facut baie in piscina sau in mare in fiecare zi, ar fi stat in apa tot timpul, stiti cum sunt ei

Cu exceptia catorva crizute de nervi si palme auto-aplicate (care m-au facut pe mine sa imbatranesc cativa ani..) totul a fost ok. Nu era cea mai mica turista, a mers si verisoara Thea, care a fost chiar super cumintica.

Cam atat..ah, vroiam s-o pup in mod special pe Raisa, s-o felicit tare pentru reusite. La fel pe mami, jos palaria, ca de obicei. Sanatate multa!!


..si mi-e dor tare de Anomis


Sa o ajutam pe Raisa!

Mergi la inceput