Strugurasi de Sept-Oct 2011 (53)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

multumesc racheel!
pana la 12 saptamani a fost greu, voma si tot tacamul de greturi!
acum, totul e foarte bine, ma simt excelent! mai am ceva contractii (am inteles ca sunt normale, mai ales la a 2, a 3-a sarcina) dar se inatmpla, de obicei la sfarsitul zilelor in care sufar de gospodinita!

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

multumesc loredana!
da, asa este, si pe mine ma depasesc optiunile acestor partinti!

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

michella78, stiu ce inseamna greturilePana la 13 saptamani nu am pus nimic in gura, nici apa nu puteam sa beau apoi ele au mai trecut,si la 18 s au trecut de tot.





Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 23+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Mama lor de bulangii cu contractul lor colectiv de munca ...auleu ce m-am enervat ...

Deci ma gandesc din ce in ce mai des ca nu avem ce sa mai cautam in tara asta de rahat.Daca pt noi e asa pentru copiii nostri oare ce-o mai fi ?!?!?

Oana 20+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata!

Eu inca nu am avut curajul sa apelez la ceara, dar as vrea... mi-ar fi foarte usor.
Pana acum eu am folosit ulei de migdale si de argan... e super nu zic dar fiind ulei mi-e mai greu sa-l folosesc de doua ori pe zi... ma gandeam ca as putea folosi creme.

Nu stiu fetelor dar ieri dupamasa am avut iar contractii nedureroase :( am observat ca dupamasa am in general ... am luat un no-spa dar nu stiu cat ajuta (eu am avut impresia ca no-spa-ul e pt durere...nu stiu...)

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

michaella 78 .. bine ai venit si sarcina frumoasa in continuare.. de ce nu incerci sa ii zici colegei de la nasa la nas..pai ea stie ca esti gravida si ai copil mic acasa nu?

23+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui pinkysor

Buna dimineata!

Eu inca nu am avut curajul sa apelez la ceara, dar as vrea... mi-ar fi foarte usor.
Pana acum eu am folosit ulei de migdale si de argan... e super nu zic dar fiind ulei mi-e mai greu sa-l folosesc de doua ori pe zi... ma gandeam ca as putea folosi creme.

Nu stiu fetelor dar ieri dupamasa am avut iar contractii nedureroase :( am observat ca dupamasa am in general ... am luat un no-spa dar nu stiu cat ajuta (eu am avut impresia ca no-spa-ul e pt durere...nu stiu...)

Va pup!


Pinkisor , bine ai venit printre noi in primul rand. No-spa ul e antispastic nu analgezic. Deci te ajuta daca ai contratii. Ia-l fara nicio problema

Oana 20+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

pinkysor.. no spa ajuta uterul sa se relaxeze.. e si pt dureri dar si impotriva contractiilor.. eu pt contractii dureroase fac tratament cu no spa.. si cele dureroase sunt pacatoase... Oricum pt cateva contractii Nedureroase nu iti fa probleme.. sunt NORMALE

23+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Buna dimineata,

Eu am aparut sporadic pe aici pt. ca in final sa abandonez de tot din cauza unor probleme avute cu rezultatul la triplul test.

Pt. ca a aparut inca de la inceput beleaua cu varsta copilului si nimeni nu reusea s-o determine exact, rezultatele la analizele mele s-au comparat cu saptamana gresita si mi-a iesit un risc cam mare de Down 1:300.
Evident ca am cam inebunit si am fugit sa repet totul in alta parte. Facute din nou si comparate cu alt interval de timp (cu care in sfarsit sunt de acord si eu) a iesit risc la 1:2.100 si m-am mai linistit.
Oricum am stat in tensiune luna asta cat pt. tot anul. Imi venea sa ma dau cu capul de peretisau sa-i dau pe ei cu testele lor idioate.
Ma rog, in final toata lumea a fost de acord ca n-are nimic fetita (pana acum asta au zis ca e) si ca e cazul sa ma linistesc pt. ca toata incurcatura provine de la estimarea varstei.

Sper sa reusesc sa intru mai des acum, cand sunt ceva mai calma si mai fara griji.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Rallu - mami de Robert si 20+
Sufletelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

seidana, multumesc!
da, sigur ca stie si ca sunt gravi, si ca am un alt copil de gradi acasa! s-a plans ca ea a vrut sa stea acasa dar nu a vrut baiatul "nu m-am inteles cu el" .....
ideea e ca ea are alt birou decat al meu DAR, din nefericire eu am foarte multa treaba pe care nu o pot face DECAT in biroul in care este si ea. doar ca azi am avertizat-o pe sefa ca azi nu mai cobor DELOC in biroul acela. situatia insa, ramane una deranjanta!

michella

Mergi la inceput