Strugurasi de Sept-Oct 2011 ( 52 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ziua buna

Lore, din partea mea n-ai de ce sa te scuzi cu subiectul respectiv. Pe mine nu ma afecteaza deloc dar imi place sa va gasesc optimiste Din ce-mi dau seama tu esti
.
Wrap/sling/marsupiu Eu am sling si sunt incantata de el. a fost de departe CEA MAI BUNA INVESTITIE PENTRU MINE SI PUIUL MEU.
Am avut si portbebe marsupiu. E infiorator cum iti rupe spatele si cat de periculos e pentru coloana copilului in primele luni si piciorusele ii stau tare rau. El are acea pozitie specifica in care se simte cel mai bine cu picioarele in forma de M . Marsupiul i le lasa atarnande.
Wrapul e super misto pentru bebe si pentru mama. Are dezavantajul ca se monteaza mai complicat.
Mai sunt alternative ok pt bebe: Manduca, wrap-sling-ul, si mai sunt. .. da imi scapa mie acum... Portbebeul ala "clasic" fie el si de super firma nu rea respecta nevoile copilului



Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Jade,da,asta are, tardyferon...sarumana
Seidana, mersi mult, incerc sa fiu bine, nu prea intru ca nu vreau sa fiu asa trista pe forum,astept sa imi treaca, astept sa imi fie bine,am intrat intr-o stare de ma gnadesc tot timpul la ce se itnampla in jurul meu si cum s-pa ajuns aici,si sunt foarte trista.....dar ma fac eu bine

Zubi, mami23+ cu
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Camady pentru vestile bune.Cat despre ce trebuie urmarit,asa cum ai spus si tu,e intre limite,deci nu e motiv de panica.

Despre wrap/marsupiu/sling eu mi-am mai spus parerea , am un ring-sling,facut de mine,si cred ca nu am fost mai mandra de nimic facut cu manutele mele. Acum sta cumintel si asteapta fetita sa o pun in el,pe Paul nu il mai pot cara,dar l-am purtat in el de la 3 luni pana la 17 luni. Dormea in el,manca in el, ne plimbam tot orasul asa,atarnati unul de altul .Asta este primul facut,dintr-o esarfa, la al doilea,pe care l-am purtat foarte mult timp,nu i-am facut nici o poza . Acum imi caut material pentru wrap.Nu vreau sa il cumpar pentru ca mi-l pot face singura mai ieftin zgarcita ce sunt .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 23+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana



May.. pun pariu ca dupa 22 - 24 s trec greturile..

23+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


sa ai gura aurita sau lucioasa
dar eu nu mai sper. am tot sperat ca la 18 saptamani si am sperat degeaba...
aia e, bortoasa si cu capul in wc, ce sa fac. tre sa ma obisnuiesc cu situatia asta.

19+ cu

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

fetele, daca aveti chef si timp, poate va uitati pe siteul din semnatura (m-au pus astia sa scot linkul :D) si-mi dati un sfat, feedback ceva ca vorba aia sunteti viitoare mamici.
suntem la inceput si orice sfat e bine venit.



merci

19+ cu

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

fetele, daca aveti chef si timp, poate va uitati pe siteul din semnatura (m-au pus astia sa scot linkul :D) si-mi dati un sfat, feedback ceva ca vorba aia sunteti viitoare mamici.
suntem la inceput si orice sfat e bine venit.



merci

19+ cu

zebraroz.ro


Si de ce ma rog sa scoti linkul? Ca stiu eu inca doua saituri de gen,cel putin,care sunt la semnatura la o gramada de useri, plus linkuri catre conturi de picasa cu haine de vanzare,deci....


Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 23+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

mi-a dat mp o moderatoare sa-l scot. asta e, m-am conformat.
faza hilara e ca eu mai am un site de femei cu forum cu tot care e concurent direct cu asta, adica e cam pe acelasi segment si am fost finuta si nu l-am pus pe ala
ma rog, nu va simtiti obligate sa dati feedback.
nu-i cu suparare daca nu. dar s-ar putea sa ramaneti surprinse placut de preturi si calitate
acum fac reclama pe fata

19+ cu

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

42 de kile a pus Luciu?
mama mia

19+ cu

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

May, pai unde intru ? daca la semnatura nu se mai paote?

Zubi, mami23+ cu
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

scrie sus in bara: zebraroz.ro
asta e siteul.
sau da in google ca ti-l da.
e magazin online de hainute copii pentru cine vrea sa stie dinainte.


19+ cu

zebraroz.ro

Mergi la inceput