Zmeurici de iulie-august 2009 (18)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

neata
n-am mai avut timp sa scriu, sambata party, duminica party...abia mi-am revenit, de ieri am reinceput cura de slabire, am de dat jos 5 kg...m-am ingrozit cand am vazut ce-mi arata cantarul, asta e, m-am pus pe treaba serios, ieri am rezistat eroic seara sa nu pap ceva

Anastasia de saptamana trecuta face si pip si kk numai la olita, ba acum 2 nopti m-a strigat pe la 2 noaptea : mama pipi...pana nu m-am dus la ea sa o pun la olita nu s-a culcat la loc, la pranz ii pun pampers cand doarme dar de multe ori e uscat
de 2 zile nu s-a mai trezit sa papela 3 noaptea , sper sa uite si de obiceiul asta
luni i-am taiat si eu bretonul ca -i venea in ochi si nu ma lasa deloc sa-i fac motz sau sa-i pun agarafe , acum pare mai grasunica la fata

am facut rezervare si noi pt vacanta, pana la urma mergem in bulgaria, la nessebar, la Hotel Sol Nessebar Mare, as fi vrut grecia dar n-are chef sotul sa mai conduca asa mult, poate totusi il conving prin septembrie sa tragem o fuga si la greci, daca nu la anul vreau neaparat in grecia, in insule , am auzit ca in skiathos e superrr

pupici

_
Adriana mami de Cezar Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)


Campanie “Mananca sanatos o zi pe saptamana”


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Flosideea,eu zic sa-l duci 2-3 saptamani la cresa,si doar atunci sa iei o decizie daca-l tii acasa sau nu.....Acomodarea dureaza un pic...Si sa fii pragatita,ca luni s-ar putea sa planga mai mult....primul we acasa,fara gradi/cresa....Pacat ca nu va lasa si pe voi sa participati la cateva activitati impreuna cu copilasii si treptat sa ramana singurei la cresa din ce in ce mai mult.....Inutsaaaaa,in sfarsit nu sunt singura care e certata pt. pozePooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Adriana,felicitari pt. kk/pipi la olitaaaaCu Rina ai slabit 5 kg?Wowwwwwww......in cat timp?Giova,felicitari pt. zumba......fotomodel te faci pana la varaPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura.s spune:

'Neata!
fiica-mea ma piaptana de zor si tare se mai distreaza...
Andreea, si Sara ne mai altoieste, doar pe mine si (mai ales) pe ta-su. Din fericire, in parc e foarte pasnica, nu se baga niciodata in dispute cu alti copii, nu se supara nici daca ii iau jucariile din mana. anul trecut facea la fel, cand se certau copiii pe o jucarie, astepta pana terminau si nu mai era niciunul interesat de ea, atunci se ducea si o lua sa se joace.
Rar mai tranteste lucruri pe jos, cand e f. nervoasa. am tot certat-o pe tema asta...
Flosideea, curaj, mami! se obisnuieste el pana la urma... Sara merge la cresa de la 1 august, pana atunci invatam din experientele altora.
Adriana, felicitari! ai fetita mare, nu gluma... daca a cerut ea si noaptea la olita, mare lucru!



"Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in momente care iti taie rasuflarea."

Laura, de Sara-Ruxandra (13.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am culcat piciul si am si eu putin timp de net...dupa care ma bag la calcat.
de dim. am fost cu Edi la real, era cam sexy frigiderul nostru.

La zumba a fost misto, vad ca nici febra musculara nu am...inseaman ca nu am lucrat prea bine. dar e interesant, decat sa tragi de fiare, mai bine dai tot ce poti pe muzica....ba zici ca faci parte dintr-un trib, ba esti pe ritmuri de latino....super experienta. Vreau sa continui si o recomand tuturor. daca se mai si modeleaza corpul cu acest sport.....e de nota 20.

Lorelay of ce o mai trageti si voi. pupam mica printesa si sa scape repede...sunt pacatoase aftele astea, dar in 3 zile se cam duc.
Andreea noi nu avem probl. cu batutul, avem noi alti fluturasi.
frumoasa petrecere ai avut, cred ca a fost tare fericita LM la vederea tortului.
Flosideea mami nu te necaji, mentinete pe pozitie, acomodarea nu se face de azi pe maine. si cum zicea si Pooh dupa primul weekend acasa, o cam iei de la capat. asa ca fi optimista si nu ceda. sunt altii care plangeau non stop si nu au mancat nimic in primele zile, si tot s-au acomodat. Unii o fac mai usor, altii mai greu....Denis oricum, reactioneaza destul d ebine.
Adriana tot cu Rina? eu o tin de 9 zile si deja s-a dus 1kg. si eu tot de 5 trebuie sa scap.
felicitari pt. asa fetita...merita un premiu, zau asa.
Pai al meu se trezeste dimineata cu pampersul plin, cateodata si cu pijamaua uda....cine stie cand om ajunge si noi la performanta voastra. eu m-as multumi sa stea la olita, dar nici poveste.
Cand plecati in vacanta?
Pooh si eu am slabit vara trecuta 6 kg cu Rina. acum intr-o sapt. 1 kg...dar am avut abateri la greu. Nu conteaza....trebuie sa mai scap de 5 kg pana pe 20 iunie. sper sa-mi iasa. as vrea eu sa ma fac fotomodeala, dar nu am nicio sansa. poate cu ceva operatii estetice si lipoabsortii.

gata, am citit si raspuns...acum merg la calcat.
.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Nu promit nimic cu pozele, ca de cand tot zic ca pun si nu mai ajung sa o fac


de si20+

bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

flosideea ce mai face Denis? Cum a reactionat cand l-ai luat?

adriana felicitari pt asa o fetita!!!

giova sa iti fie de bine [a se citi "de slabit"] zumba!

Fug sa spal kkcioasa mica, sta langa mine pe olita si ma "profumeaza" la greu

de si20+

bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Hai ca am pus cateva poze noi cu Bia, link pe contul comun

de si20+

bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

n`am avut rabdare pana maine cand am vazut ca ....pam pam,inutsa s`a hotarat sa ne`o arate pe Biuta,dar burtica ioc .e un inceput oricum.acum mai este si pooh la rand,poate isi ia inima`n dinti
laura eu iti spun sincer ca e mai greu pentru noi,mamicile.eu chiar imi doresc sa se acomodeze,ma termina plansul de dimineata,cum ma striga....asta ma doare tare si stau cu ochii pe ceas ca pe butelie pana`l iau.daca ma crezi,nici sa mananc nu pot.asa ca servesc micul dejun la 13 .
pooh eu nici nu m`am gandit pana la week`end.n`am indraznit .eu astept sa treaca saptamana...si stai...cica de luni ar trebui sa il las pana la 16 la gradi,deci...
azi baiatul meu a avut doar repriza de dimineata de plans.m`a strigat de 2 ori si atat,la 12 mi`a zis o educatoare ca asa frumos se joaca,ca e papacios,ca intelege tot,daca ar fi toti copilasii asa ar fi ca o joaca pt ele...numai cuvinte de lauda la adresa lui.a mancat si micul dejun,a papat si supita de rosii,putin din felul 2 si 2 portii de compot de mere .si cat l`am schimbat a ras o eugenie,lingea crema si degetele sa nu iroseasca nimic..nu stiu ce`i cu el,il tot scuip sa nu`l deochi,dar el cere papa incontinuu.a terminat 8 iaurturi in 2 zile,azi a papat la gradi,apoi acasa i`am dat ciorbita de perisoare,apoi pepene,banana,porto,kiwi amestecate,apoi rontaieli,apoi pilaf....si nu mai stiu...cum ma vede cere papa.aaaa,si`i plac mult covrigii aia Hai Hui.
lucialu cat imi doream eu sa se intarce singur Denis,acum ma doare sufletul.dimineata suge daca se trezeste,iar apoi mai suge abia pe la 2-3 dupa`masa si asta ca`i zic eu .si acum,chiar nu vreau sa se intarce,era mai bine cu ridicatul bluzei in autobuz(cand m`am dus dupa aviz a luat sotul masina si pt ca batea vantul am mers cu autobuzul si el imi ridica bluza si`mi cerea papa cat il tineau plamanii )
gata,revin dimineata.acum scriu cu becul stins si cam gresesc....ustura si ochii...noapte buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Neata!!!!!Azi dau eu La noi e o ceata...brrrr,si parca mi-e frig cum am iesit de sub plapuma....noroc ca e cafeaua in fata meaFlosideea,cum a fost azi dimineata?Am citit ca a pus Inutsa poze,imi dati datele contului comun pe PM,am uitat passwordulAm azi ogramada de treaba,ieri toata ziua nu am avut apa,deci o tona de vase de spalat.....Plus mancare de facut....ceva idei?Cornelia,Alinutza,Pogos,Meleea,Pony,Muffinutza,Patrizia si toate fetele care nu ati intrat de un secol,pe unde sunteti?Sunteti bine?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput