Zmeurici de iulie-august 2009 (18)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Neata!

flosideea poze cu burtica inca nu am, ma refer cu burtica "explodata". Poate ajung sa fac si din astea
Pai f bine ca ai un papacios! Covrigeii aia Hai Hui erau hrana mea de zi cu zi la inceputul acestei sarcini, numai pe aia ii toleram, si-s buni

pooh macar ati fost anuntati ca ramanei fara apa?
De mancare eu fac azi o ciorba de loboda si stevie si paste cu ceva sos, vad eu

de si20+

bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
astept sa se termine ciorbitza si pe urma afara...nu aveam ce sa-i dau piticului la pranz, asa ca am pus rapid o ciorba de legume la foc.
Azi iar e cald la noi, ieri dupa amiaza erau peste 26 grade, am intrat in casa la ora 21 si era inca cald afara.

Inutsa mersi. voi vedea pozele la pranz, cand doarme piticul.
Andreea uite ca incet incet se acomodeaza denis. ar fi pacat sa renunti.
Pooh am scris mai sus, eu am pus la foc o ciorba rapida de legume. mai am pulpe la cuptor de ieri si cam atat. eu azi pap o tarta de mere, am zi de carbo. pe care sper sa o fac cand doarme Edi la pranz.

va las acum, mergem sa ne imbracam sa iesim afara si la posta.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Neata si de pe la noi!

A dormit Alex pana la 11,si s-a culcat aseara la 11,30,deci azi sigur nu mai doarme la pranz.Inca e disperat ca ma pierde,nu stiu ce e cu frica asta,ieri am iesit dupa ce a adormit el,si a plans dupa mine destul de mult,ma cauta cum dispar din raza lui vizuala,sper sa ii treaca in curand.

Pooh noi avem o mancarica de pui cu mazare,foarte buna,sper sa manance si Alex,ca de la o vreme e talentos tare la mancare.

Inutsa frumoasa e Bia, multumim ca ne-ai mai aratat-o, abea am reusit,nici eu nu-mi mai aminteam parola.Asteptam si burtica.

Flosideea si eu citesc cu interes ce face Denis,cum reactioneaza in fiecare zi,tot sper si eu ca Alex va merge si el la gradi,am zis ca o sa caut alta in vara,nu mai platesc nimic pana nu vad ca-i place copilului.Si pe aici sunt disperati sa nu piarda,mi-a dat doar jumatate din bani inapoi,a zis ca cealalta jumatate ii pastreaza ca si avans pt luna septembrie,plus ca am platit si taxa de inscriere.

Fug la sala,eu incerc sa dau jos cele 4 kg care ma streseaza cu sport,ca dieta nu pot.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

giova 26 grade? Aici abia de a ajuns la 19 grade.

anemona unde le tii ascunse alea 4 kg in plus, ca zau de am vazut asa ceva la silueta ta?

Multumim de aprecieri la adresa zvarlugei. Am iesit si noi dupa ceva cumparaturi. Nu e departe dar obosesc repede, chit ca fata e in carucior. Am facut o ora dus-intors, iar in mod normal cam 30-40 min as fi facut.
Poze cu burtica azi ioc, mi-a luat sotul aparatul foto, ca e mic si nu il cara pe al lui ca e mare...

de si20+

bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

Buna fete!

pooh, sunt prin zona, va citesc tot timpul dar mai greu cu scrisul. Ma da peste cap week-end-ul ca nu apuc sa intru mai deloc si in cursul saptamanii, pana ajung cu cititul la zi vine iarasi week-end-ul

inutsa, am vazut-o pe frumoasa Bia. Are niste ochisori...mama, mama. Vrem si poze cu burtica mare

giova, wellcome in clubul zumba. Si mie imi place. Febra vei face dupa ce vei invata pasii si ii executi corect. Si e important sa va si spuna cand si ce parte a corpului sa incordati. Noi facem unele coregrafii si cu gantere. Eu dupa 3 sau 4 luni de zumba (nu mai stiu exact cand am inceput) am scapat de aripioarele de pe coapse. Mi s-a tonifiat musculatura si se ard si 1000 de calorii intr-o ora. Succes!

flosideea, si eu tot astept sa se intarce Tudor singurel, dar slabe sanse. Sper sa nu ajung ca tine sa regret atunci cand va veni momentul...daca va veni de la sine . Daca ma asez imediat e calare pe mine si baga mana in bluza. Marea lui iubire

Fetelor, ce greu e cu zmeurelele la gradinita. Eu inca nu ma stresez cu asta pentru ca o sa-l las pe Tudor cu mama si il voi da dupa 3 ani la aceeasi gradinita cu Ana si cred ca ii va fi destul de usor. Mai ales ca vad ca ii place f mult, cand merg sa o iau pe Ana. Nu ar mai pleca de acolo. Dar il mai tin acasa.

Sper sa vina si pe la noi vremea buna, ca m-am saturat de locuri de joaca si de stat in casa. Vrem in parc.
Va pup, noapte buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Neata!
Poftiti la o . Eu sunt chiauna de somn
S-a tot trezit Bia sa ceara "taptiii" , a se citi "lapte". Cateva zile cat nu a baut defel lapte de soia dormea toata noaptea , probabil stia ca nu are ce bea, dar acum, ca a dat de gustul laptelui... il cere intruna
Sa caut cioco neagra prin camara, ca din aia cu lapte nu am voie, si cu o doza buna de cofeina sper sa fiu fresh

pogos multam! Visez si eu la ceva miscare, poate dupa nastere si dupa ce mai creste bb apuc si eu sa dau cate ceva jos
Hai ca in week-end o sa fie cald, asa au anuntat.

O zi frumoasaaaaa


de si20+

bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


la noi iar e super afara...asa ca ne pregatim sa mergem pana la Outletul melania la 20 km de Timisoara. sper sa-i gasesc ceva sandale lui Edi la preturi decente...daca nu am ochit unele bestiale pe okazii si de acolo i le iau.

Ieri am fost la Zumba, azi simt ceva febra musculara. Am fost putini ieri, asa ca am putut fi atenta la instructor si am inceput sa invat din pasi.

Sotul a stat cu copiii in parc, cat eu m-am dantuit.

Inutsada e cald la noi si bine...am vazut ca de sapt. viitoare iar vin ceva ploi.
Pogos mersi de lamuriri. nu ne zice ce parte a corpului sa incordam. ieri am fost doar 8, a fost chiar misto. Marti cred ca eram peste 50, cald...miros de transpiratie...cam naspa.
Anemona of saracutul Alex...cred ca mult va trece pana va uita...o perioada asa va plange dupa tine.
Flosideea cum a fost ieri la cresa? hai ca mai aveti azi si pe urma 2 zile de vacanta...cum zice Marco.

Fete va si mai vb. dupa ce culc piticul.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Buna dimineata, pentru cine isi mai aduce aminte de mine

Intru atat de rar sa scriu (spre deloc) incat nu m-ar mira sa nu ne mai stie nimeni. Recunosc ca stau mai bine cu cititul insa nici ala nu e la zi.

Acum am venit sa va spun ca am aflat ce se ascunde in burtica si se pare ca e cu codite. Ma bucur foarte tare pt. ca al treilea copil nu face parte din planurile noastre.

La capitolul "alte realizari" ar mai fi faptul ca l-am invatat pe Robert la olita de frica ca atunci cand va aparea celalalt bebelus nu va mai vrea sa renunte la ei. Vad ca de vreo 3 nopti nici in somn nu mai face, sper sa nu fie doar o intamplare.

In rest crestem, ne facem mari (amandoi ) si incercam sa ne facem si ceva planuri de vacanta (daca m-o lasa burtica).

Va pupam cu drag

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Rallu - mami de Robert si 20+
Sufletelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liluc spune:

Felicitari Rallu pentru , sa ai o sarcina usoara si o bebita sanatoasa!
Giova Si eu trebuie sa incep a-i cauta niste incaltari mai usoare si sper sa o pot convinge sa le si poarte ca de bibelouri nu avem nevoie... are o pereche de sandale preferate si acum ii cam raman mici dar nu vrea sa auda de altele. Tin pumnii sa gasesti ceva potrivit si accesibil.
Inutsa Pai clar nici nu ar trebui sa-ti faci probleme cat il mai ai pe bebe in burtica! Lasa ca e timp dupa nastere de slabit.. o sa aiba grija . Si eu ar trebui sa mai dau jos cam 5 kg dar tot aman si cred ca o sa raman cu ele la ce chef de miscare si chef de cioco si alte ispite dulci am!
Pe aici de 2 zile s-a cam stricat vremea si ploua - cred ca a ajuns ploaia din tara, sper in we sa fie frumos sa putem ajunge la plaja.

Ma intorc la ca indata se trezeste si vrea papa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Dezamagire mare...2-3 modele, nu cine stie ce si la 82 lei. pai ce magazin de fabrica mai e si asta
asa ca trebuie sa caut alte alternative, poate totusi ii comand pe okazii, ca sunt si din piele, si model mai misto si deosevbit si numai 50 lei.

Rallu ma bucur mult ca bb2 e, ma bucur ca macar la unii li se implinesc dorintele.
Noi nici nu cred ca-l mai cunoastem pe Robert. pe cand pui ceva poze? cu zmeurica si burtica?
Liluc eu nu am probleme, Edi se incalta cu orice. hai ca la voi sunt mai multe oferte decat aici.

Binenteles ca Edi mi-a adormit pe masina, l-am trezit cand am ajuns la spalatorie cu masina, si noi am stat in parc, pana au terminat cu masina.
acum vad ca s-a intunecat si nici Edi nu are chef de .


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput