Zmeurici de iulie-august 2009 (18)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

lorelay of, of ce se chinuie micuta! Are dureri de la stomatita, de asta nu poate manca. Pt ca sa nu o chinuie asa tare tusea pe timpul somnului, pune niste carti/cutii sub pat in zona unde doarme cu capul, in asa fel nu o sa ii vina mucii in gat . Recuperare rapida!

Vorbeati de corelatia Calciu-eruptie dentara. Bia e la limita superioara cu Ca, dar dintii i-au iesit tarziu, are acum in total 12 dinti+caninul proaspat spart. In schimb fontanela i s-a inchis acuma recent, maxim 2 luni in urma, cu tot Ca la limita superioara

de si19+

bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Multumesc tutor fetelor care m-au votat ! Sper sa am succes in continuare ! Mai am o intrebare la voi : cand se enerveaza copilasii va mai treziti cu cate o palma peste fata sau cu cate o jucarie in cap, caci eu stiu ce are Laura , bate la greu!
Pupam toata tufa !
Pozici recente LAURA MARIA DE ZIUA MAMICII EI
Mami de Laura Maria (16.07.2009)



Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay_28 spune:

Inutsa multumesc pentru pont. la ea problema e tusea. Muci nu are. Chiar asa rea e stomatita? Crezi ca de aceea nu vrea sa manance? Nici nu am stiut ca din cauza stomatitei nu mananca ea...

Lorelay - mami de Maya (20.08.2009)
camera Mayei
Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

lorelay discomfortul dat de tuse e mai nasol cand esti la orizontala, probat chiar de mine. Un patut inclinat o sa ii mai diminueze din tuse, e adevarat ca nu de tot, dar o sa fie mai bine. Iar lipsa poftei de mancare e data de stomatita, eu asa zic, caci si Bia tot asa a patit, dar dupa ce i-am dat cu Nistatina cateva zile peste petele albe din gura a fost ok

andreea si eu mai primesc cate o palma peste fata cand are nervi dra, nush de unde a invatat-o ca la noi nu a vazut asta. Eu ii tot zic ca nu facem buba, ci mai-mai, asta dupa ce ii calmez oful

de si19+

bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Pe unde s-au pierdut mamicile? Aveti vreme buna si profitati? Aici a plouat asa ca pauza ieseala de dupa-masa

de si19+

bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

lorelay, stomatita se vindeca bine cu ulei de salvie in glicerina boraxata, sanatate multa!

andreea, asta cu batutul trebuie tinuta bine in frau, cred ca e normal sa isi manifeste copilul cumva frustrarea, toti au tendinta sa dea, sa impinga, sa faca ceva, Daris arunca tot pe jos cand se oftica, dar de fiecare data ii zic ca nu is de acord si ca nu imi place asta. E cam obositor dar asta e. De obicei caut sa stiu de ce s-a enervat si ii vorbesc despre motivul supararii mai bine decat despre reactie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

andreea despre bataie si eu am zis,la noi sunt vreo 2 luni deja,dar incepe sa`i treaca.acum doar sa nu reia obiceiul de la gradi.Denis ne batea,impingea pt amuzamentul lui,nu neaparat ca era copilul frustrat...de fiecare data ii ziceam ca doare,ca ma supar,ca avem voie doar mai-mai si pusi....chestii de genu,cred ca pe el il amuza tare sunetul ala cand ne tragea peste fata,burta....pe nepotel,care e mai mic cu aproape 5 luni,cum il vedea,fie il lovea fie il impingea,acum se joaca....am incercat tot felul de tehnici,mai ales ca ma gandeam ca va merge in colectivitate si cine stie ce va face pe acolo,dar nu mai e asa rau ca inainte...suntem pe drumul cel bun...
azi la cresa a fost binisor.dupa repriza de plans de dimineata,a mai plans o data,dar iar s`a linistit repede in brate la geam.a zis ca a papat si micul dejun,azi au avut cacao cu lapte,dar mi`a zis directoarea ca pun cacao cat sa coloreze laptele pt ca au foarte multi copii care`l refuza simplu,doamna care mi l`a adus la 12 a zis ca a baut`o pe toata ,eu niciodata nu i`am dat acasa cacao.la pranz a zis ca a papat putina ciorbita,putin din felul 2 si 2 portii de compot de ananas .cand m`a vazut a inceput sa imi arate peretii,apoi l`am luat in brate ,m`a pupat,l`am schimbat,era vioi rau,foarte bine dispus,la plecare a facut pa si pusi doamnelor si copiilor,chiar inainte sa plecam dadea sa intre`n grupa lor o ingrijitoare si el i`a intins mana sa`l ia de mana .cica a fost cuminte,la 10 cand am sunat se juca frumos cu o fetita.la plecare,in carucior,m`a pus sa`i curat mandarina primita de la gradi si a papat cam 3/4 din ea si`a adormit.nu mi`a venit sa cred la ce vioi era....in schimb,acasa imi cere continuu papa...mananca din toate,e disperat dupa iaurturi iar(azi a mancat doar 3) si pepene galben(mananca cam 1 pepene la 1 kg in 2 zile).
azi i`am facut ciorbita de perisoare (din piept de pui),a mancat smantana pe painica cu castravete(altfel n`o serveste),pepene,iaurturi,fulgi de porumb,banana,rontaieli,salata orientala(a ales mai mult maslinele,dar a papat binisor)...si cand ne`am bagat in pat la nani cerea papa si asta patesc de vreo saptamana,de cand si`a revenit si a scapat de raceala...tare sunt curioasa cate kg are,ca a facut o burtica...
inutsa acum te iau si pe tine la mana,ca pe pooh.poze cu burtica pe cand?pe Bia n`am mai vazut`o....la noi de dimineata era frumos afara,un soare,la 11 au inceput sa apara norii,batea vantul in rafale,iar de la 13 a plouat,mai mult de pe la 15 la 18.vreme de 2 lei...
lorelay sanatate multa ii dorim Mayei,cred ca e groaznic prin ce trece.
Giova superbe ca de obicei pozicile,iar zoo voastra e mult mai frumoasa ca a noastra.cand se incalzeste il duc pe Denis si v`arat in poze ce zoo uratica avem.
inchei acum,vin maine cu cafeluta/ceiucul sa strig prezenta pe aici. noapte buna va doresc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


ZUMBA-ZUMBA
tare misto a fost...acum ma duc la , pe maine mai multe.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

nu mai pot.azi Denis de acasa a zis ca nu vrea la gradi,acolo cat il schimbam facea pa,cand sa intram s`a pus pe plans rau,l`am linistit ,iar cand doamna respectiva l`a luat in brate s`a pus iar rau pe plans.acum iar pazesc ceasul sa fie 10.si culmea,azi s`a trezit singurel la 6 jumate,a papat putin,era vesel vesel....daca o tine asa si saptamana viitoare nu`l mai duc,il las acasa cu mama(ea nu lucreaza,e in cautare de job,dar daca nu se acomodeaza n`o mai las sa`si caute de munca).
fug acum,imi vine iar sa plang,vorbim mai tarziu ca acum chiar nu pot!va pup!!

Mergi la inceput