Zmeurici de iulie-august 2009 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Lucicooooooooooooo,pai ce crezi,pun pe net poze in care se vede cat de mare sunt?Ma maschez si eu cum si cu ce potDin pacate am de dat jos multe-multe-multe kg,nu zic public,ca mi-e rusine,dar daca vrei,iti dau PMPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Andreea,votat!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura.s spune:

Andreea, ai un vot si de la noi!



"Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in momente care iti taie rasuflarea."

Laura, de Sara-Ruxandra (13.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Apar si eu la ceas tarziu in noapte

Laura, da lui Alex i s-a reparat coasta,i-am dat o sticla de osteocare si in timp si-a revenit,acum nu se mai cunoaste deloc.

Flosideea se pare ca ati trecut cu bine,asteptam sa ne zici si maine cum a fost,Alex in continuare e socat de ideea gradinita,azi am trecut de dimineata cu el prin fata ei,aveam de luat niste rezultate la analize si e chiar langa, saracul numai mama nu,copii nu a zis,a adormit greu la pranz,eu ma plecat sa ma intalnesc cu o prietena, s-a trezit si a facut iar o criza deaia nasoala,a plans,tipat,lovit, era disperat ca nu ma gaseste,timp de o jumatate de ora s-a chinuit mama sa-l potoleasca.Eu eram la vreo 40 de km de casa,mama e foarte panicoasa,ma suna dar nu intelegeam nimic,ii lua Alex telefonul...in final a ajuns sotul acasa, i-a adus la mine si s-a linistit.
Nu stiu ce sa ma mai fac cu el,prin gradinita el intelege ca ma pierde pe mine.

Va pup,merg si eu la culcare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

neata....
am dus copilul de dimineata si era tot o veselie,l`am imbracat,ne`a pupat,apoi m`a luat de manuta si am intrat in grupa.i`am dat drumul la mana si s`a intins sa`l iau in brate.cand l`a luat o doamna,a inceput sa planga,il auzeam de la iesire cum plangea si striga mama....nu mai pot,incerc sa fiu vesela pt el,pt ca ieri mi`au zis ca a plans pe la 9 jumate,iar eu la ora aia plangeam acasa .trebuie sa`i transmit energie pozitiva....dar in rest era foarte vesel,cand i`am zis acasa ca mergem la gradi zicea "mauuuu",cu gandul la cele 2 pisicute de acolo.
noce sa dea Dumnezeu sa fie asa de acum inainte.tot ce imi doresc e sa se acomodeze usor,de saptamana viitoare voi incerca sa`l las si pt somnicul de pranz,dar nu stiu cum va adormi el fara sa suga....am zis ca saptamana asta si cealalta sunt cele mai grele.
anemona uite de asta mi`e si mie frica,sa nu se integreze si sa planga cand aude de gradi.dar daca e sa se intample asa,facem pauza pana la anul....nu avem ce face.
ma duc sa bag niste hainute la spalat,ca a expirat timpul de stat cu solutia de pete.revin mai tarziu,dupa ce sun acolo.pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

am uitat,Andreea votat si noi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!
la noi e cald si frumos...asa ca termin cafeluta si ies cu copilul mic in parc.

Andreea votat si eu. bafta maxima!
Lucialu eu ieri am fost prima data la el, si vroiam o impresie. Dr. e ok, dantura lui Marco e praf, cariile avanseaza rapid, ne-a recomadat fluor si i-a si plombat o maseluta....100lei. sper sa fie ok si sa merite banii. mai vrea sa-i inlocuiasca vreo 2 plombe si mai are ceva carii mici....asa ca vom cotiza la greu. s[per sa merite!
Unde ai vazut-o pe Pooh? a pus poze?
Lorelay ba, cred ca parc se numea hotelul, avea 3 stele , curat, dar mirosea nu prea bine.
eu incep din seara asta Zumba....si mai merg mamici din tuffa, Pogos, parca. sunt curioasa daca rezist si daca se va vedea ceva, tin si dieta de 8 zile. trebuie sa scap de 5 kg pana in 20 iunie cand mergem la mare.
Anemona of mai saracul Alex....prea multe au fost pt. el la inceput....trebuia treptat treptat sa faceti totul, gradinita dupa ceva timp de integrare intr-o tara straina. ar trebui sa te gandesti la alta gradinita, aici nu cred ca va mai merge curand. nu va uita asa usor......
Andreea musai sa nu mai plangi tu si sa fii calma, normal ca-i transmiti starea ta copilului si el nu trebuie sa fie necajit acolo.
gaseste o ocupatie, fa-ti ceva de lucru sa treaca timpul mai repede si sa nu te gandesti prea mult.
te asteptam cu vesti si de azi.

merg sa ne imbracam si sa iesim afara.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Neata!
Poftiti la un suc proaspat
Noi am tras duminica o fuga pana la mine la tara. Chiar daca am stat doar cateva ore, ne-am incarcat bateriile. Mi-am verificat roada de capsuni, care-s in floare, si ciresele. V-am zis ca visez de mult timp la ele

Biancai i s-a dat pe gust laptele de soia, il bea destul de bine. Am mai gasit si ceva budinca/iaurt cu vanilie din soia, si il place si pe ala. De cateva seri exersam dormitul cap-coada, fara treziri, poate doar o maraiala ceva. Dar eu tot ma trezesc din obisnuinta pe la 4-5 dimi, si stau semi-treaza vreo 10-20 min. I-a spart si un canin, dar iese greu.

anemona fain la frizerie acolo, ai un barbat in miniatura. Imi pare rau ca a ramas speriat Alex dupa gradi, dar o sa ii treaca, dupa o portie buna de mamosenie.

lorelay cred ca Uliiasi are o sora prin Vest, eu nu

flosideea felicitari pt inceperea cresei!

Nu stiu ce mai voiam sa zic... Am vazut si pozele giovei de la zoo

Acum va las si va urez o zi faina de tot! la noi e soare, poate totusi nu ploua...

de si19+

bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

andreea votat!

de si19+

bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay_28 spune:

Buna,
noi suntem zombi dupa o noapte nedormita. Maya a tusit toata noaptea si a plans din 30 in 30 de minute. Asa ca toata noaptea am petrecuto cu drumuri intre camera ei si a noastra. Of ce s-a mai chinuit saracuta... ca nu stiam ce sa-i mai fac. De dimineata la 8 ne-am infiintat la medic. Are amigdalia cu stomatita asa ca am trecut pe antibiotic si sirop pentru tuse. Ideea e ca nu stiu ce sa fac cu ea ca nu vrea sa manance nimic. Nici macar laptele nu si-l bea. Aseara a baut doar suc. iar in dimineata asta a luat 2-3 inchitituri de mancare. Am ademenit-o cu tot ce stiam ca-i place dar nu vrea...nici nu se uita la mancare.Sper sa trecem repede si peste asta. in timpul zilei nu mai tuseste asa dar cand doarme e teroare... Cand am fost la control nu a tusit deloc ca sa o auda dr.
Si eu sunt cu gatul in pioneze... Dr. mi-a zis ca trebuie sa fac neaparat un SNF sa vada ce anume am la gat de tot timpul sunt cu el infectat. Joi mergem la control si aunci o sa fac si eu analiza ca sa vedem ce antibiotic sa-mi dea si mie. primavara asta am avut tot timpul probleme cu gatul...
In rest toate bune daca se poate spune asa...Sper sa poata dormi Maya la pranz ca are nevoie de un somn bun.
Inutsa scuze, inseamna ca te-am confundat.
Sa aveti o zi frumoasa!

Lorelay - mami de Maya (20.08.2009)
camera Mayei
Maya

Mergi la inceput