Zmeurici de iulie-august 2009 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

aha...deci mai multi zmeurei au unghiile groase, alb-galbui...asa e si a lui Edi. cea crapata e subtire, nu e cu problema.
Pooh eu nu cred sa fie ciupearca. asteptam pozele.
Anemona e frumusel la zoo, pacat ca sunt putine animale. La Szeged e frumos...trebuie sa vedem si Zoo din Budapesta.
mai la noi un tuns in mall e 24 lei si 10 lei spalatul. acolo am dat acum 3 ani pt. marco, 30 lei si nu l-a tuns chiar asa de bine, dar i-a facut freza.
Lorelay pai am recunosc locurile pe acolo si ai zis si tusi de-asta am intrebat. Mai nu mai stiu exact cum se numea hotelul e unul de pe vremea ceusista, renovat, de 3 stele cred, la intrare in statiune pe stanga parca...cu mult inainte de lac. era in apropoerea parcului- unde are si maya poze si a strandului. care a fost super fain atunci in 2007.

Edi s-a trezit dupa aproape 2 ore de somn. nu stiu daca va rezista pana diseara...si la ora 18 trebuie sa merg cu Marco la dentist. sper sa ma descurc cu amandoi.
Lucialu tu ai fost la dr. D. Dragomirescu, pe Bogdanesti ai fost? cum ti s-a parut ca dr.?



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Am vb. cu ginecologul pt. amanarea cm si el numai AC imi recomanda. sa iau 2 blistere cap coada, fara pauza din prima zi a CM. asa ca daca e sa fac chestia asta trebuie sa iau acum in mai cand imi vine. Inca ma mai gandesc....sa vedem.

Sambata seara l-am lasat si eu pe Edi doar in body si pantalonasi, fara pampers.
a cerut pipi, dar nu a facut nimic. asa ca pana la baita am zis ca-l las fara. ei bine mi-a facut si kk si pipi pe el si nu avea nicio jena baiatul. tare greu cred ca se va obisnui....mai stam deocamdata sa vina caldura si pe urma despampersirea.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

Corina emotiile mai mari sunt pt zilele urmatoare,azi a trecut relativ repede.
lorelay eu oricum am zis ca mai multe griji imi fac pt mine,in astea 4 ore azi cred ca vreo 30 min am plans,iar in rest il auzeam pe nepotel cum se juca si asteptam sa`i aud si lui glasciorul.si el e sociabil,putin rusinos cu adultii.
lucialu pai si Denis numai cu mama`n gura e....daca si la toaleta merg cu el,de mancat mananc cu el,iar daca il las cu mama sa merg la cumparaturi,de ex,incerc sa le fac in cel mai scurt timp posibil,cam dupa 1 ora ma striga.cascheta n`am,improvizez .am o lanterna d`aia cu banda elastica ce vine pe frunte si lumineaza exact ca si cascheta,are si 3 "programe" de luminat .
pooh multumim,dar poze cand pui?nu incerca sa mai ocolesti subiectul,arata`ne baiatu ,macar o pozica mica mica..
eu acum m`am linistit.zici ca e o zi oarecare,asa ma simt,doar fff obosita.Ioana da,il las pt inceput pana la 12 sa ii fie acomodarea cat mai usoara,de saptamana viitoare incerc sa`l las pana la 16,acum sa vedem daca adoarme fara sa ma tocaie.La 12 fara 8 min am ajuns la cresa si papau....am anuntat ca am venit sa`mi iau odrasla si am mai asteptat putin sa pape.a iesit de manuta cu o ingrijitoare,m`a vazut,mi`a zambit timid,dar era fff nedumerit si somnoros,avea o mocuta mama mama....a inceput sa faca "miau"(dimineata am vazut o pisicuta in curtea cresei),spre surprinderea mea nici nu m`a pupat macar,nu m`a cautat sa suga....nimic,il intrebam daca a papat,daca s`a jucat,el zicea "ba"=apa.dupa masa nu i`au dat apa si`i era sete.pe drum spre casa a baut apa si a papat(el de fel papa`n carucior),acasa de bucurie a fugit la jucarii,la nepotel,era fresh.abia la 14.30 l`am culcat.educatoarea a zis ca a fost cuminte,mult mai cuminte decat se asteptau pt prima zi,a zis ca micul dejun nu l`a mai papat deloc si ca inafara de repriza de dimineata de plans,n`a mai plans deloc,doar s`a jucat.concluzia:i`a placut.la plecare i`am zis sa le faca pa la copii si le facea pusi .fug sa vad ca se foieste....revin...daca mai pot tine ochii deschisi.pupici si multumesc pt sprijin!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

gata, revin cu poze, un cont nou:
http://www.dropshots.com/smecherasii2011#

Andreea ma bucur ca a decurs bine prima zi, chiar foarte bine. si eu plangeam la inceput, ori pe drum, ori acasa. sa vezi cand il lasi la pranz acolo cum va fi. eu ma uitam la patul gol si dai cu .
Hai fruntea sus, ca totul va fi bine si ii va placea acolo lui Denis.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Flosideea, ce inceput frumos! Tot asa sa fie si de acum incolo!
Motana, eu i-am dat Ca pt petele albe de pe unghiute, care cred eu ca inseamna lipsa. I-am dat mai putin decat scrie pe cutie, iar acum aveam de gand sa-i dau coaja de ou, fie simpla, fie macerata cu lamaie si miere (am gasit pe net o reteta).

Unghiute tari avem si noi la picioare, i le mai dau cu ulei de masline sa se inmoaie.
Dar avem pete mici albe pe unghiutele de la maini uneori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Buna fete! Profit si eu de faptul ca doarme Laura si vreau sa va mai scriu si eu cate ceva .
Nu prea mai am timp de stat pe internet , intrucat Laura misuna peste tot , mami , mami , non-stop ( sunt disperata ca mai am 2 luni si trebuie sa merg la munca , iar Laura nu sta fara mine decat cand doarme ...) . In rest suntem bine .
Va rog votati-ma si pe mine http://www.dinexperienta.ro/cauta/jianu+andreea/
Mami de Laura Maria ( 16.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Deea, hai ca a fost bine azi, mai nasol cu tine. Tinem pumnii sa fie din ce in ce mai bine si mai usor!Te urmaresc atent, ca pupa se iade mana cu Deniselul la mamosenie bag sama.Hihi ce tare esti cu lanterna!vreau si io
Nu mai ma joc cu voi. Am mai dat o fuga pe FB si am vazut-o si pe Pooh, ce diete tii doamna, pt ce? Tare frumoasa esti si slabuta. Asa ca deliberez: sunt grasa tufei!
Lorelay si ce mancau aia cu polonicul, ca Moneasa e moarta ca zona turistica, nimeni nu a mai facut investii si ca aia cu pensiunea sunt singurii pe acolo? Sa stii ca eurespalul si noua n-ea prins bine. Lorelay si tu esti slaba?ca nu te mai caut pe fb, ca ma apuca depresiile, dc si tu esti silfida
Giova, am sezut cu el la vorba si nu i-a facut nimic pupei, asa ca numa din discutii mi-a lasat o impresie buna.Plus ca a coincis cu ceea ce a spus tipa la care am fost inainte, ca nu se atinge de pupa, ca nu are sens sa o sperie...ca tre sa o adoarma si nu merita. De ce, nu vi-a placut, ati fost?
Unghiile la pupa nu sunt galbui, sunt ok ca si culoare, doar ca se rup, alea mai moi, de la picioare, imediat cum cresc dau semne de rupere, asa ca eu fac des sportul asta. Iar cele de la degetele mari sunt ft ft tari. Tot de la picioare, la manute e ok.
Nu am mai fost afara, ca a fost donsoara foarte ocupata cu jucariile si in plus batea vantul ca naiba. Urasc zilele astea: sa iesim, sa nu iesim, hai sa iesim, dar cum ne imbracam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay_28 spune:

Lucialu :))) as vrea eu sa fiu " silfida" dar din pacate nu sunt. Si eu sunt destul de grasa. Nu am reusit sa revin inca la silueta de la inceput. Asa ca iti tin companie pe forum, nu esti singura. Oricum cred ca va ramanea doar in visele mele ...
Sa sti s-au schimbat prin Moneasa lucrurile. Si vreau sa-ti spun ca era plina statiunea de pasti. Ca sa te dai pe lac cu barca trebuia sa astepti la rand. Da este adevarat ca nu e la nivelul altor statiuni dar e k. Noua ne place.

Maya nu s-a trezit prea bine. Cred ca a avut si putin febra...nu stiu cum sa-i iau acum temperatura ca nu mai vrea sa stea. Oricum am sunat la cabinet si am facut programare pentru maine. Sper sa scapam fara antibiotic. Asa ciuda imi e ca toata iarna nu am avut treaba cu ea si tocmai acum... si am fost si eu si sotul de cateva ori bolnavi dar ea s-a tinut bine si nu a luat, si acum ...

Lorelay - mami de Maya (20.08.2009)
camera Mayei
Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay_28 spune:

Giova nu era chiar in parc? Hotel Parc? ca in parcul din Moneasa sunt 2 hoteluri, unul Hotel Parc de 3 stele si altul nu stiu cum se numeste si nici cate stele are dar e frumos. E plin de lalele acolo de toate culorile. Super!

Nici eu nu ma simt bine. Ma doare gatul...si nu stiu cum sa va zic dar si pe exterior lateral...asa ma doare... cum pun mana...am mancat aseara inghetata. Asta imi trebuie dar nu inteleg de ce ma doare si pe exterior...
Deci vezi Lucialu cu ce tin eu cura de slabit, cu inghetata Dar de luna asta vreau sa merg si eu la sala. Am gasit una langa noi unde fac si pilates, aerobic, fitness, zumba (asta nici nu stiu cu ce se mananca) si sper sa mai dau jos.

Lorelay - mami de Maya (20.08.2009)
camera Mayei
Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura.s spune:

Ce tari sunteti voi cu lanternele pe cap! Parca va si vad...
Sarei nu i-am taiat niciodata unghiutele in somn. Cand era mai mica, o tinea ta-su de vorba cat o "executam", iar acum o intreb daca vrea sa i le tai. De obicei e de acord si daca e publicitate la tv, intr-un minut e gata manichiura. Pe cele de la picioare i le tai dupa baie, cat sta sarmaluta in prosop si o distreaza ta-su.
Flosideea, ce bine ca a trecut usor prima zi pt Denis! Ca pt tine, imi dau seama cam cum a decurs...
Lorelay, pt gat e bun Homeogene. Pe mine, cel putin, m-a scapat de multe ori de antibiotic. I-am da si Sarei cand a avut rosu in gat.



"Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in momente care iti taie rasuflarea."

Laura, de Sara-Ruxandra (13.08.2009)

Mergi la inceput