Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

simonamaris, bravo tie! felicitari1 nu te speria, o sa fie bn, ai incredere cand iti zic niste mame de gemeni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

Eu nu stiu ce a patit piciul meu ieri si azi a dormit peste zi de numa numa, ca niciodata pana acum. Pana acum daca dormea cate juma de ora era super ok si acu si cate 2 ore. Cred ca vrea sa il impresioneze pe tatic ca eu mereu ii ziceam ca nu doarme ziua si orice a-si face nu reusesc sa il fac sa doarma mai mult...
bebelu amelia imi pare rau sa aud asa ceva stiu ca e naspa rau de tot. eu nu am dormit 6 sapt. aproape deloc noaptea cantam, ne plimbam si tot asa nu inchidea un ochi nici macar sa imi arete ca poate i-ar fi somn.... iar peste zi nu dormea mai mult de o ora si atuncea reusam si eu sa dorm ca statea mama cu bb., dar cum papa tot la 2 ore eram mai rau ca o zombi. lui sotu ii era frica sa il ia in brate ca daca nu il tine bine, daca ii face ceva ... offf o adevarat lupta si cu el pana sa il fac sa inteleaga ca nu are ce sa ii faca. el prefera sa il puna in pat cu el si sa stea langa el, dar evident ca Rares dorea in brate, sa se simpta iubit si protejat .
Acum doarme singur din ferbruarie si tot de atuncea nu se nici mai trezeste noapte , dar parca tot ca o zombi sunt ca nu adorm decat pe la 2 dimineata iar pe la 7 trezirea(eu fiind obisnuita sa dorm mult.....)
asa ca bafta fete si sa dea Domnu sa va puteti odihni !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Andreea, nici eu n-am dormit in primele 2 luni aproape deloc, am slabit atunci vreo 25 de kg (tot ce pusesem in sarcina si ceva in plus). Dupa botez am inceput ceva mai relaxata si s-a mai obisnuit si mica cu mine...



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

ahhh macar de slabeam si eu era minunat doar ca eu mancam ca de nebuna pt laptic si tot am ramas fara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Citat:
citat din mesajul lui eea_farcau

ahhh macar de slabeam si eu era minunat doar ca eu mancam ca de nebuna pt laptic si tot am ramas fara

mami de Raresica


eu mananc si acum ca nebuna, zici ca-s la cura de ingrasare... las', creste mica si trec la cura de slabire



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

asa sunt si eu.... nu prea mananc peste zi ca nu prea am vreme. cand ii mai fac lapticul lui R. mai bag cate ceva in gura ... iar cand vine seara .... ohhh ca nu ma mai pot opri vreau si de aia si de aia si mai vreu nu stiu ce si evident ca dor ce e cu cat mai multe kalori

O sa ajungem noi sa slabim....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

buna seara fetelor!
nu am mai scris de mult dar va citesc...totusi forumul este prima mea iubire.

fetelor ursuletii vostii stau in fundulet singuri, sau se intorc de pe spate pe burta?? am si eu un stres!

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

sashenka_h banuiesc ca stresul tau e ca nu sta singur in fundulet, nu se rostogoleste... si al meu e la fel
sta in fundulet pe canapea cu pernele usor puse pe langa el sau la mine intre picioare , de rostogolit ...hmmmsa rostogolit prima data sambata trecuta si de atuncea nici o miscare
am si eu un stres pt rostogolirea asta
toata ziua sta cu picioarele ridicate si cu mainile pe genunchi si urlaaaaaaaaaaaa ca ma doare capul ce se mai distreaza si el....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Eu tocmai ce o laudam ca se rostogoleste toata ziua de pe spate pe burtica si invers, a nimerit azi cu o manuta intre satele, mi-a chirait o jumatate de ora ca nu se mai putea misca de acolo. In fundulet inca nu, mai avem timp, avem doar 4 luni si 11 zile



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

Citat:
citat din mesajul lui sashenka_h

buna seara fetelor!
nu am mai scris de mult dar va citesc...totusi forumul este prima mea iubire.

fetelor ursuletii vostii stau in fundulet singuri, sau se intorc de pe spate pe burta?? am si eu un stres!

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (k03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)



Andreea, si eu am stresul asta!!!! Nici R nu se rostogoleste si nu sta singur in fundulet.
Finutul meu a stat in fundulet pe la 8 luni, iar prima rostogolire a bifat-o pe la 9 luni. In schimb, la 10 luni jumate mergea singurel. Acum are 3 ani.
Noroc ca il am pe el ca model ca altfel incepeam sa iau la rand neurologii din bucuresti

Mergi la inceput