Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Am citit si eu pe FB si am regasit atmosfera de inceput de pe forum, cand scriau multe fete si des... Mi s-au reactivat amintirile si tare bine m-am simtit. Asta e primul pas, nu? Si apoi devin fun FB si doar din cand in cand mai zic ceva pe forum. Sper sa nu, parca insel, asa simt! Of, de ce oare sunteti atat de active pe FB si nu puteti spune aceleasi lucruri pe forum? Gata, nu va mai cert, ca v-am innebunit de tot! E ultima data cand mai aduc vorba de mutatul cuibului.

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eea_farcau spune:

nici Rares al meu nu vrea sa se intoarca si eu ma enervez si chiar ma impacientez cateodata... ca de ce? pai cum ? si tot asa... pt ca alti bebei de aproape 5 lunite fac ture prin pat al meu unde il pun acolo il gasesc si peste o ora o idee mai altfel decat il pun eu. e plin de viata ne jucam toata ziua manca foarte bine nu a fost niciodata bolnavior sau macar semne ca nu ii convine ceva.. inafara de colici si acu de dintisor care sta sa iasa de ceva vreme si numai nu ajunge la suprafata... asa ca in continuare exerciti de intoarecere dar mai mult prefera sa se uite si atat.... si daca ar putea sa stea doar pe picioarele lui ar fi minunat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Ce faci bebelule nu mai trecusi pe la noi de mult ! Bataita! Ce face Natalia? cu lapticu cum stati?Am vazut pozele, ce mare s-a facut! e asa frumoasa!
Eu am depus pe 9feb si am primit banii pe 17apr.

Amelia felicitari pentru sucelinte! ! Deacu gata, nu o mai lasi pe canapea, duar pe jos sau in patut..ca ii gasim pe jos. Eu iar era sa o patesc, Ilicozaura era sa se suceasca direct pe jos cand ii schimbam pampersu.Ce zvarlogela.

Elfica ovulele alea costa cam 25-26lei am vazut. Ca si pe mine ma intereseaza..La noi e exclus complet orice alt bebe sau bebe dublii/ decat dc castigam la loto: fac cresa ma pun pe facut clar. Imi iau doo bone minim si merg inainte cu bebelusenia! Eu am fost la dr si cica ovarul drept a incercat sa ovuleze da pt ca mai am laptic (putin..) s-a marit si s-a inchistat. A zis ca am endometru f mult si ca cand vine va curge mult..Eu nu am voie pilule pt ca am avut pb cu tensiunea si tahicardia, si deci doar protectie locala.

Fost azi in parc, ne-am intalnit cu ghiocela si cu Mirela gemeni si cu Lumi gemeni si am facut club de sucea gatu lumea dupa noi de parca venisem cu ursu. La 18.30 am parasit incinta ca erau nori negri..

Puteti vota Puficele aici.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Sugubina: Ce frumos, sa va gasiti in acelasi parc atatea mamici de gemenasi! Dar va vorbiti inainte cam la ce ora sa veniti sau pur si simplu asa se nimereste? Si crezi tu ca Puficele nu vor vrea un fratior? Nu acum, peste 2-3 ani, ce zici? N-ar vrea tati un baietel?

Mi-am facut o baie buuuna, cu cada plina si cu stat la rasfat la greu... tare bine fu! Apoi putin love, tot tare bine. Acum uscat cu foenu si dupa tuns e tare usor, ca scap repede. Dar afara e asa urat... ce ma fac eu, ca asa imi doream sa merg cu fata la impartasit... ca saptamana trecuta nu am fost, ca fusesem la nunta si eram terminata de oboseala, cu o saptamana inainte Pastele si iar nu iar de Florii a fost chiar ziua de nastere a soacrei mele si am plecat la Galati sa ii facem o surpriza si pentru ca de Florii tot poporul merge la biserica sa ia salcii, nu am putut razbate pana la altar si deci micuta nu a mai ajuns sa ia sfanta impartasanie de trei saptamani. Daca nu reusesc nici maine, se face luna Of, consecventa mea e in pericol!

RamoP:
Tu te-ai tuns? Iti place? E mai comod acum ca nu mai trebuie sa il ingrijesti atat de mult timp? Eu inainte de tuns stateam o gramada, acum, cat am scris mesajul, gata cu uscatul.

Hai va pup! Noapte buna!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Neata!!!

haideti la o fierbinte

Doamne ce vreme urata..si suntem in mai

Sugubina, Natalia e bn, creste, papa numai LM. suntem bn
avem zilesi zile..cand doarme de rupe si nu simt k am coil in casa, cand e agitata si nu ma lasa sa ma duc nici pana la baie.dar trecem noi si peste asta.

e vreun bb care dupa vaccin s-a constipat? k noi ne tot chinuim sa facem kk si nu prea ne iese decat cu supozitor. ea care nu a avut niciodata probl cu kk, acu avem niste showuri urate de tot pana face un part.

Elfica si noi am impartasit=o ultima oara de Pasti. si de atunci nu am mai ajuns. azi iar nu prea vreau sa o scot k e frig, poate incepe si ploaia si vad k e o incearca raceala.

si sa aveti o duminca frumoasa



****************************************************************************
Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)


Spor la shoppinguit!!!
SMS 874 - Doneaza 2 EURO pentru reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

'Neata si de la noi.

Noi am iesit un pic pana la cumparaturi si am revenit rapid acasa. Planuisem sa ajungem la piata, dar a inceput sa ploua tare. Si n-am ajuns nici la biserica, ca era si prea devreme si mandra mea nu sta locului si mai si ploua. Asta este, speram ca duminica viitoare e mai bine si ajungem si la impartasit.



Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elfica

Sugubina: Ce frumos, sa va gasiti in acelasi parc atatea mamici de gemenasi! Dar va vorbiti inainte cam la ce ora sa veniti sau pur si simplu asa se nimereste? Si crezi tu ca Puficele nu vor vrea un fratior? Nu acum, peste 2-3 ani, ce zici? N-ar vrea tati un baietel?

Mi-am facut o baie buuuna, cu cada plina si cu stat la rasfat la greu... tare bine fu! Apoi putin love, tot tare bine. Acum uscat cu foenu si dupa tuns e tare usor, ca scap repede. Dar afara e asa urat... ce ma fac eu, ca asa imi doream sa merg cu fata la impartasit... ca saptamana trecuta nu am fost, ca fusesem la nunta si eram terminata de oboseala, cu o saptamana inainte Pastele si iar nu iar de Florii a fost chiar ziua de nastere a soacrei mele si am plecat la Galati sa ii facem o surpriza si pentru ca de Florii tot poporul merge la biserica sa ia salcii, nu am putut razbate pana la altar si deci micuta nu a mai ajuns sa ia sfanta impartasanie de trei saptamani. Daca nu reusesc nici maine, se face luna Of, consecventa mea e in pericol!

RamoP:
Tu te-ai tuns? Iti place? E mai comod acum ca nu mai trebuie sa il ingrijesti atat de mult timp? Eu inainte de tuns stateam o gramada, acum, cat am scris mesajul, gata cu uscatul.

Hai va pup! Noapte buna!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE


M-am tuns acu' o luna doua, ca nici nu mai stiu , dar asa 10 cm, de atunci nu m-am mai tuns, e mai simplu ca il pot prinde in coada si gata frezatu' mie mi-e teama de tuns gen Sugu-Esca ca imi sta ca o matura (asa imi statea cand aveam si parul ce mi-a cazut , acum cu par putin poate s-a schimbat dar tot imi e frica sa incerc...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Noi n-am inceput inca diversificarea, dar ne jucam cu gusturi si texturi noi, i-am dat ieri un pic de pireut de para, si astazi un pic de pireut para cu mar, simpla i-a placut de numa numa, in combinatiune s-a cam strambat, am presarat putine cereale, asa un praf, si yammyyyy ca i-a placut si a papat, poate o sa ramana la fel de mancacios si cand o sa incepem la greu cu papa, Doamne-ajuta !

Mi-am revenit din zombinuiala, aseara dupa colaceala la 21.30,masat cu ulei dupa si papa a dormit de la 22.00 la 03.30 apoi iarasi somn pana la 06.30, asa ca mi-am revenit si eu putin.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Eu n-am dormit azi-noapte aproape deloc, am culcat pitica pe la 21.30, dupa papa, s-a trezit pe la 23.30, plimbat in brate in casa, cantat, alea-ale, papa la 23.50 ca n-am mai rezistat 10 minute, apoi somn pana pe la 2.30, iar trezit, iar stat la povesti, iar papa, iar somn pana pe la 5.30, plimbat / cantat / leganat / papa la 5.50, apoi s-a trezit iar la 8.30. Si intre timp am avut niste cosmaruri de mi-era frica sa mai adorm. Plus lipsa de somn din cauza de picaturi pe tabla vecinului de sus, picaturi pe geam, tunete si fulgere. Adevaraciune, nu alta...




Mami de Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui amelia_ilie

Eu n-am dormit azi-noapte aproape deloc, am culcat pitica pe la 21.30, dupa papa, s-a trezit pe la 23.30, plimbat in brate in casa, cantat, alea-ale, papa la 23.50 ca n-am mai rezistat 10 minute, apoi somn pana pe la 2.30, iar trezit, iar stat la povesti, iar papa, iar somn pana pe la 5.30, plimbat / cantat / leganat / papa la 5.50, apoi s-a trezit iar la 8.30. Si intre timp am avut niste cosmaruri de mi-era frica sa mai adorm. Plus lipsa de somn din cauza de picaturi pe tabla vecinului de sus, picaturi pe geam, tunete si fulgere. Adevaraciune, nu alta...




Mami de Cristiana (29.12.2010)



off deci nu suntem singurele agitate de pe aici
la fel a facut si mandra mea..toata noaptea m-a trezit aproape din ora in ora, cand dorema, era agitata, trezire la 6. iar pana mai dvrm crize urate de plans



****************************************************************************
Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Spor la shoppinguit!!!
SMS 874 - Doneaza 2 EURO pentru reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput