Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (128)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

cris, mor dupa Vladut, cat e de dulce cu ochelarii de soare!! ooana, asteptam si poza cu Matei

no, pe Isa au trezit-o cucuietele astea de fete mai mari, le-am zis sa nu mai fuga prin casa dar isi imagineaza ca eu vb la pereti. una intra, alta iese, alta striga pe geam si alta bate la usa, cum sa mai doarma Isa?! n-are ea treaba cu galagia in general, dar nici chiar asa, ca si pe mine m-au capiat si le-am scos afara pe toate


Isa mai 2011

delfinasul Hannah Isabela ianuarie-aprilie 2011(19.06.2010)

printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Isa si Vladut

Isa si delfinasii clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Seara buna la toata lumea!

michelle saru'mana de intrebare in sfarsit facem bine slava Domnului. Azi am primit cele mai bune doua vesti pe care le asteptam ca pe painea calda. Cumnatul nu are TBC iar nepotu' nu are varicela, ci numai o raceala urata. Deci am scapat de un stres, ca saptamana asta mi-am mancat nervii mai ales de partea cu tuberculoza.

bumblebee sanatate multa mami. Cum mai sunteti? Cand ai timp sa intri sa ne mai dai vesti. Tinem pumnii sa scapati de boala asta urata.

Mandra mea a intrat iar in greva foamei. Da' asa o las, doua lingurite vrea, doua ii dau. Azi a mancat numai vreo 5 lingurite de fructe de dimineata si pana la 4:00 dupa-masa n-a mai servit nimic. Asta e... manechin o face mama.

Vestea proasta (pt mine) e ca daca cumnatul tot e sanatos, se muta inapoi la noi de maine. Auleu ce bucurie pe capul meu. Saptamana asta a trecut sa ia ceva, m-am trezit cu el in casa (are un set de chei), ca era si sa-i dau cu ceva in cap de sperietura. Nu tu telefon vezi ca vin, nu nimic.... bun asa, tre' sa ma pregatesc nervos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

cine-i iulie aug? :)
Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




btz, am citit, nu-mai-stiu unde ca-l trimiti pe Paul in petit . Noi pupam si uram sanatate, sa nu fie nimic grav.

bumble, daca sunteti acasa inseamna ca e mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m
Numai al meu fiu nu vrea sa doarma. Ziua doarme o repriza de 1 ora si atat. Noaptea 12 h, dar parca mi-ar placea si ziua sa doarma mai mult, cam asa ca Matei.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10


no' la somnul de noapte sunteti premianti ...noi dormim doar 11 ore (20-7)


Matei - luna a 10-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Cristina, uite acum o caut, listez formular si promit ca miercuri o depun...sau joi. Asa ma enerveaza ca tb sa ma duc la finante, ca nu-mi place sa parchez acolo
Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10


pune-o in plic la posta e mai simplu...sper si eu sa ajung luni


Matei - luna a 10-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

of bumblebee, de-asta mi-era teama ca ati ajuns in spital ca n-ai mai scris nimic. Dar bine ca sunteti acasa acum, multi lui V si tie mami, sa-si revina puiul mic!

cris, cat e de scump Vladut Cand am fost sambata la cumparaturi si eu i-am probat lui Victor ochelari la C&A dar i-a smuls instantaneu si n-am avut curaj sa-i cumpar, ca al meu e tare rebel, face numai ce vrea de pe-acuma

rodi, ce fain doarme Isa, si ce cald e la voi...la noi e vreme de luna martie nu de mai

ooana, ce bine a dormit Matei, Victor in viata lui n-a dormit atata peste zi
saddie, super vestile noi (mai putin cu mutarea cumnatului), inseamna ca Turcia scrie pe voi, nu se mai poate intampla nimic
btz tinem pumnii sa iasa bine analizele lui Paul
Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

La multi ani frumosii nostri Carla, Matteo si Ariana!

La cat mai multi ani impreuna Rodyka, Catalina!



Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Asadar, multumim f mult pt griji, incurajari, sprijin! Stiam ca sunteti alaturi de noi! V-am spus ca va iubesc.. nu?
O sa va pove tot, cu toate amanuntele care mi-au ramas asa in minte. Pe scurt, miercuri eram la a 3-a tura peste 39 de grade, care desi luase nurofenul, ii bagasem si novocalmin, lui nu i-a cedat, cu tot cu bai in apa calaie, pielea lui se marmorase, iaurtelul, desi luase numai cateva lingurite, ii starnise o voma de i-a golit stomacelul. Pediatra ne-a sfatuit sa mergem la urgente, sa ne internam.. Eu ziceam ca da, dar nu ma gandeam chiar ca ne interneaza.. In fine, la urgente, am dat peste o doamna deosebita, un medic adevarat, devotat, care l-a luat pe Victor pe toate partile si ne-a internat (fara sa sugerez absolut nimic).. Cat am stat in salonul de internari urgente, la parter, venise de 2 ori sa vada ce facem, intreba de fiecare pacient in parte pe medicul de pe sectie.. A refuzat orice atentie.
Restul va pove maine, ca acuma-s cam deraiata, dar am dormit 2 ore de cand am ajuns acasa si am facut si o baie!!
Victor e bine, nu mai are febra, off, nu mai stiu ce vroiam sa zic.
Pe maine!!

La multi ani fericiti impreuna, Catalina si Rody!!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

LUNA 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

alina, zi-ne de la ce a facut minunea aia de febra si ce trat i-au dat
ma bucur ca sunteti bine acum.bravo pt dna dr!

super vladut cu ochelari !
si Isa..ha ha ha cu rochitica in cap! :):):)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_Theo

Cat despre dormitul in timpul zilei, astazi e prima data cand are si Theo o pauza de 5 ore intre reprizele de somn. El in general dupa 3-3,5 ore adoarme.
Asa ca acum doarme iar eu sper sa se trezeasca curand sa mai mergem si afara tura a doua.



Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/Decembrie2010#


si andrei cica la fel a facut azi, a dormi dimineata jumate de ora, pana la 9.15 si apoi abia la 3 s-a culcat pana la 4.40

acum l-am culcat

Mergi la inceput