Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Cristina, uite acum o caut, listez formular si promit ca miercuri o depun...sau joi. Asa ma enerveaza ca tb sa ma duc la finante, ca nu-mi place sa parchez acolo
Alice ,...ai tu ce ai cu soacra din mine...si de mi-o pica Mara de nora...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Azi maine scap de Cm si mi-am propus sa incerc sa ma apropiu cat mai mult de sot, ca nu e ok deloc. dar intai sa imi fac timp si de el, sa il ascult, sa stam seara impreuna. Ca de obicei seara eu stau pe laptop si el se uita la discovery. Pe mine ma ia somnul si plec la nani si atat.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)


seara asta hai treaca-mearga, dar maine seara sa nu te prindem pe forum . ascunde undeva si laptop-ul si telecomanda, invita-ti sotul la o licoare din barul vostru impresionant si-apoi mai vedeti voi. e mai bine si pentru el, dar si pentru tine . sunteti o familie minunata, Vlad trebuie sa va uneasca mai tare, nu sa va instraineze


Isa mai 2011

delfinasul Hannah Isabela ianuarie-aprilie 2011(19.06.2010)

printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Isa si Vladut

Isa si delfinasii clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Cristina in ce oras mergi in State?

Asa as vrea si eu......Acum trei ani am vizitat San Francisco si Miami (cu o tura de cateva zile in Bahamas ca era la o 'aruncatura' de bat). Si ne-am intors cu multe amintiri frumoase; si tone de haine. Acum ca-l avem pe Theo nu prea am curaj prea curand sa ma bag la drum de 12 ore cu avionul.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/Decembrie2010#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Cat despre dormitul in timpul zilei, astazi e prima data cand are si Theo o pauza de 5 ore intre reprizele de somn. El in general dupa 3-3,5 ore adoarme.
Asa ca acum doarme iar eu sper sa se trezeasca curand sa mai mergem si afara tura a doua.



Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/Decembrie2010#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

no, ca sa vedeti cum doarme Isa. are deja 2 ore, sigur una mai trece, poate si mai bine... mi-e asa de draga, ma tot duc la ea sa vad cum doarme, ce pozitie a mai gasit (ieri era cand de-a curmezisul, cand la picioare, cu nelipsita paturica in brate )...


Isa mai 2011

delfinasul Hannah Isabela ianuarie-aprilie 2011(19.06.2010)

printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Isa si Vladut

Isa si delfinasii clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Paul are un ganglion la ceafa,iar medicul presupune ca "el" ar fi cauza rosului in gat.Paul face mereu rosu in gat,de cel putin 2 ori/luna,fara febra sau alte simptome.Am facut astazi exudat si asteptam marti rezultatul.Plus ca scaunele lui de cateva zile sunt identice cu cele din timpul alaptatului exclusiv,moale,urat mirositor si cu bucati mici de mancare.E posbil sa fie o problema de digestie.
Cam atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

catalina, felicitari. Anu' asta e mai special ca oricand, nu?

crispro esti fantastica. Planul pe 1 an e gata! hahaha Neaparat trebuie sa te regasesti cu sotul; pana acum aveai o scuza, ca de! bebe e mic si cere atentie permanenta, dar acum gata! bebe doarme si parintii ... se redescopera

sigur mai aveam ceva de zis ...


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Btz, si lui Raul i se mai umflau ganglionii de la ceafa , mai ales cand era mai micut si mereu intrebam dr daca e vreo pb si imi spunea ca nu e nici o pb, sa stau linistita si intr-adevar mi-a mai spus ca , cand i se umfla inseamna ca poate are rosu in gat, sau e racit un pic, desi copilul nu prea avea nimic.
Edit: Eu mai stiam ca ganglionul nu poate cauza nimic, se umfla daca copilul are rosu in gat. Eu niciodata nu stiu daca are rosu in gat...daca febra nu face, de tusit nu tuseste, dupa ce sa-mi dau seama ca e rosu in gat?
Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

btz, sper ca e bine Paul, il pupam tare tare . si pe mami a lui

adriana, asa, explica-i tu cristinei cum e faza cu impiedicatul de sot


Isa mai 2011

delfinasul Hannah Isabela ianuarie-aprilie 2011(19.06.2010)

printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Isa si Vladut

Isa si delfinasii clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

al meu copil nu a vrut sa doarma a doua tura, asa ca dupa o ira de incercari, l-am adus aici. dar a adormit acum, ca avea ochisorii foarte obositi, asa ca l-am dus la somn, in 5 min a adormit. Asta e, ne uitam diseara impreuna la dansez pt tine, ca sigur nu mai doarme el la 8 juma, ca de obicei.

Roxana, eu la Chicago merg, ca acolo e fam mea. Dar de acolo sper sa vizitam cat mai multe orase mari, mi-ar place un tur al Americii, cu o masina din aia imensa, mare cat un autocar, cu bucatarie, baie si dormitor in ea (ca nu stiu cum ii zice). Si noi am am fost in Miami, si eu mi-am luat haine, dar degeaba, ca nu mai intru in ele. Imi e groaza si mie de drum, dar ma gandesc ca va avea aproape 2 anisori, poate doarme, poate e intelegator.

Rodi, . Musai sa fac ceva cat mai repede, si nu neaparat , cat sa vada sotul ca si pt o ora doar, el e prioritatea mea, sa stam impreuna, sa il dragastesc un pic.

Dar ce mai doarme ISa!

Hai sa il vedeti pe Vlad



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput