Mamici si Gravidute Italia -102-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Buna ziua si de la noi fetelor!!!


Inca nu ne-am decis ce cumparam pt nasi...sunt foarte bune si ideile voastre.

Daviduca, unde este cana mea de lapte cu Nesqick?...vreau sa sp ca ieri dimineata nu am avut timp sa beau si am baut-o pe la ora 16 . Cu siguranta si astazi la fel.

Eduard-ul meu scump este la fel de cumintel....doarme aproape toata noaptea...se trezeste NORMAL doar pt papa si schimbat. Am uitat sa va spunem ca suntem un grasan...are aproape 5 kg la maine 5 saptamani....il bag la cura.


Va pupam !

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna dimineata fetelor,

Scriu cuviteza luminii ca a momenti arrivanno i suoceri.
Dimineata a plecat tanti. Am sa va mai scriu in viitor ce am mai facut cu ea.
Maine am botezul. Am emotii.
PETRO te sun mai acusi. Poate reusesti sa tragi o fuga la biserica sa ne cunoastem intr-un final.
Trebuie sa fac cumparaturile ptr festa di dopo. Pe la 15,00 vine sora mea sa ma ajute ca nu o vreau pe socrela in buc.
Lacat mai multe lunite celor care le-au implinit.
Va puppppppppppppsi ma gandesc la voi.




Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 3 muschetari Alessio Michele (2 ani si 10 luni) , Mattia Gabriel (1 an si 6 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (2 luni) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

ALLY-ai dreptate,am uitat azi.eu am baut dupa ce l-am lasat pe daviduc la asilo,dar inainte sa ma duc sa-l iau,de obicei mai bag si eu cate una,ca dupa accea tre sa fug prin piazza deci am nevoie.bravo bb eduard,cumintel si papacios,tine-o tot asa!!
DANA-deci ai scapat cumva....acum daca vine suocera,ai ocazia sa faci conti si cu ea ptr placinta care ti-a trimis-o.spor la treaba ptr maine,asteptam pozici multe.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:



Nu ma dati disparuta .. sunt prin zona, da' atata liniste pe-aici, nici un sb palpitant, fetele trec in graba sa salute .

alina - sunt bine, am fost la eco, bb e bine. Creste si se misca. Sa nu zic inca hop, da' parca m-au lasat greturile. Deci, nimic spectaculos. Silvia e bine si ea ... ne impartim in rutina zilnica gradi-parc-piscina-casa etc.

Am gasit cui sa predau stafeta pt. burta, pe 2012, poate intra ea sa ne dea vestea cea mare .

dana - nu promit nimic, as vrea sa vin sa ne cunoastem, desi va fi in mare graba, imi dau seama ca vei fi super-ocupata. Daca nu, tot ne intalnim noi, promit!!
Asteptam sa ne povestesti de la botez, de dupa, poze si peripetiile cu tanti si soacra.

ioana?? stefi?? raluca??

Ma duc sa fac un pic de ordine ...

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Iote mis aici!!!Greturile sa nu mi le dai ca deja delirez.te pup si ma bucur ca toate merg super normal in sarcina,abea astept ce sex va avea,zodiacul ce zile?
Am intrat sa anunt ca vom avea inca un bebe,deocamdata sunt bine,in cinci saptamani,acum la 11 merg la medicul de familie pentru teancul de analize...Apoi peste cateva sapt la ginecolog.
Voi cum ati facut,eu in sarcina cu Cris nici macar nu eram rezidenta ce sa mai spun de medici tesera medicala,etc...le-am facut exact pe dos taoate dar rezultatul a fost unul bun.Acum vreau sa le fac toate ca la carte...Si cu cat stiu mai multe cu atat sunt mai speriata.
Va pup pe toate,si da,cam liniste pe aici,se vede ca a dat soarele si iesiti prin parcuri....
Cris e la gradi si sper sa il mai duc pana in iulie,depinde daca voi mai putea conduce...
Dana,mai soacrele astea,da a ta e mai batrana,nu sa mai cumintit?zic si eu ca odata ce imbatranesti te mai cumintesti,nu?devii mai maleabila?

Mami Cornelia,Tati Daniel
Puiutz mic Cristian Ionut 14.03.08




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Cica ar fi baiat, zic calculatoarele astea de pe net. Insa nu am mare incredere eu in ele. Pt. S. mi-as dori fetita, ea asta isi doreste. Pt. noi, indiferent, sa fie sanatos.

Ca zi zodie, am acelasi termen ca la S., 18 noiembrie, deci scorpion ar veni.

Pe mine aspectele astea ma intereseaza cel mai putin, imi impun sa traiasec sarcina in mod pozitiv si sa nasc un bb sanatos. Dupa necazul nostru, nici nu as putea sa imi doresc altceva.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Ca la carte ce anume?

Eu merg in privat la ginecolog, lunar. Iar analizele de sange, urina, glicemie si toate alea le fac la spital, cu trimitere de la medicul de familie.

De nascut, iar la stat, la spitalul unde e ginecologul.

Ce anume te-ar intreresa sa stii?

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

No, ce de vesti!!!

Salut!

Nelia, felicitari, sa fie o sarcina cu noroc, sa fie sanatos, si sa va descurcati.

SUNT CURIOASA SI EU DE TRASEUL CU SARCINA, MEDICI, ETC...FETELE POVESTITI-NE PUTIN CE FACETI, UNDE MERGETI....Vreau sa stiu si eu daca va fi sa mai avem un bebe, ca la Ale eu am mers aici doar ultimele 2 luni si am mers la privat.

Ce sa va mai zic...i-am dat intr-o zi doar ou la Ale si imediat s-a facut iar rosu la gurita, cand ajung la pediatra musai sa o intreb. Soacra-mea (ea e asistenta), zice ca s-ar putea sa fie de la ficat, ca e inca slabit, ca el a avut acel icter puternic cand era mic. O sa vedem...De mancat, iar mananca ca el...vrea doar paine, biscuiti, fructe....carnea si legumele sunt cahhhh...dar perseverez...

Ma enerveaza la culme ca nu am aici un parc mare si frumos unde sa ma plimb cu Ale...este unul, dar e de mers cu masina acolo, pe jos e mult de mers, asa ca trebuie sa ma duc in parcul asta micut, nu asta ar fi baiul mare, dar ma enerveaza ca sunt tot denivelari prin iarba si e si cimentul aproape si trebuie sa stau secunda de secunda cu ochii pe el...

Va las, ca m-am plans destul

_
printisorului Alessandro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Brambu-trec la salut ca n-am multe novità
quasi niente
a stat acasa giza luni si marti ca era racita,miercuri si joi la gradi si azi e schiopero
asa ca a inceput week lung per lei
eu sint in faza aia prima di ferie de parca nu mai trece
abia astept sa zbor
ma bucur ca te simti mai bine si bb e bine
Nelia-felicitari si sarcina usoara si mai ales un bb sanatos
Nafi-sanatate veveritului
sa se faca bine repede sa te bucuri de vacanta
cit mai stai? vezi ca te asteptam cu poze
Ally-ce frumos creste puiutul tau
mama ce tineri sinteti,imi amintesc acum ca am citit mai demult
fain fain! tineri si deja parinti
v-ati luat inima in dinrti rapid
Alina(D)-gata ai finito turno di notte? sau mai ai deseara?
come stai? esti bine?



Vivi e lascia vivere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Dana, sa aveti un botez frumos

Ally, mare baietelul tau, sa creasca tot asa mare si frumos, ca doar are cu cine semana.

Cu cadourile eu nu stiu sa va zic, ca la noi nu se obisnuieste, sau cel putin noi nu am dat nimic. Nasii nostri sunt cea mai buna prietena a mea cu sotul, ei sunt si cu alte obiceiuri, asa ca nu ne-am dat cadouri.

_
printisorului Alessandro

Mergi la inceput