Strugurasi de Sept-Oct 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Fetiliiiiiiiiiii vorbaretele

Chiar ma gandeam daca ati facut capitol nou.Mai voi ati observat ca fetele le la odiseea mai-iunie, iulie-august au ramas in urma si noi le-am luat-o inainte?

May, ina nu am vazut poza ma duc acum sa o vad, dar ma bucur ca ai capatat incredere in noi

Jade te asteptam cu cele mai bune vesti de la eco

looooooooore, felicitario pentru casuta
Spune-mi ati primit banutiii de la prima casa 4?

athosik cioco inseamna ciocolata?Aseara am mancat una intreaga, intreaga

Maryan, imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 22+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

antoshik putin spus NESIMTITI, nu am cuvinte sa i numesc mi au cauzat o perioada de nervi si stres si lacrimi, si cum nu dau ei sunt in picioare, si nu am voie eu...de parca ei hotaresc soarta mea...am trimis cererea preventive de eliberare...nici nu miau citit-o raspunzind ironic ca asta nu este solutia...


Cea mai fericita mami 22 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui marryan

seidana da legea noastra prevede concediu medical 128 de zile, si se plateste maternalul 2 luni pina la nastere si 2 dupa nastere ca si la voi este exact acceasi lege, insa din cauza ca salariu este mai marisor au calculat ei ca trebuie sa mi plateasca 4 mii si ceva de dolari si nu le convine, eu nu am mers odata in vacanta de cind am fost angajata, am 28*3 zile de concediu platit....si nu apreciaza la cit efort am depus...aaa si alta chestie miau zis-o ca sa ma intorc la servici dupa 7 zile de la nastere va imaginati ce IDIOTI...ca eu am sa reusesc si cu copilul si cu munca....eu le am zis ca ma dezic complet de tot ca nu mau facut ei acum sa mi las copilul la o saptamina de la nastere acasa...nu imi trebuie nici banii nimik....



Cea mai fericita mami 22 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final




tu stii cum e la voi.. insa ai dreptul la concediu, la noi cu o sesizare la ITM ar fi distrusi.. ori iti platesc concediul ori te lasa libera...
In locul tau as face o cerere scisa fie pt plata fie pt concediu.. si cu refuzul as merge la itm.. dar asta sunt eu, ca nu ma doare f tare de job ca e unul normal nu ceva extra super.. adik e super ok pt ca am intelegere, salariu marisor, ma intelg bine cu toti si toate.. insa nu as accepta bataia de joc..
Apoi fi sigura ca nu as sta acasa numai 7 zile.. de nasti prin cezariana , dupa 5-6 zile abia iesi din spital...

22+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

rach.. noi 2 facem concurenta la dulciuri?

22+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

May, esti tinerica, tinerica hmmmmmmm si cu gropitele alea
Sper din tot sufletul sa ti le mosteneasca fetita Apropo la nume v-ati gandit?




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 22+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Eu am zis de la bun inceput ca imi bag picioru'n el de job. E mai importanta linistea si sanatatea bebelusului mei si implicit a mea. Nimic nu e mai frumos pe lumea asta decat sa ai un copilas si nimic n-ar putea sa ma faca sa nu stau acasa cu bb cei 2 ani ....

Oana 19+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

rach.. noi 2 facem concurenta la dulciuri?

22+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


Mai nu stiu ce am dar parca sunt nebuna.Mananc ca o
dulciuri.Si inainte nu le suportam.

Facem concurenta si la dulciuri si la KG.




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 22+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Eu am zis de la bun inceput ca imi bag picioru'n el de job. E mai importanta linistea si sanatatea bebelusului mei si implicit a mea. Nimic nu e mai frumos pe lumea asta decat sa ai un copilas si nimic n-ar putea sa ma faca sa nu stau acasa cu bb cei 2 ani ....

Oana 19+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!


Si eu tot sa am zis Dea ceea stau acasa din ianuarie in concediu medical




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 22+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

sa te intorci in 7 zile de la nastere la servici ???
doamneeee , pe asta n am mai auzit o
sunt tampiti de a dreptul
nici macar Ceausescu nu era asa tampit ca astia
eu as face ceva pe banii lor si as fugi mancand pamantu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

la o prezenta

Buna
Eu una imi cer scuze ca nu prea mai apuc sa scriu ... pe aici, dar sunt multe pe capul nosu in perioada asta si imi e cam greu.
Servici, casa, copil nazdravan....

Noutati ... am intrat in 17 sapt, pina acum nu stim ce va fi bb2 speram la 22 de sapt sa arate ceva ... dar ori ce ar fi sa fie sanatos ... de miscat nu prea l-am simtit... sunt sarcini diferite ... tripul test si anticorpii mi-au iesit bine.
La 22 de sapt mergem la morfofetala... pofta de mancare nu prea am... mere, covrigi, o cafelutza slaba... oferita de sot dimineata.
Legat de servici ... eu la baiat am lucrat pina in ultima zi.. adica luni am fost la munca bine mersi, fara sintome de nastere si marti dimineata la 6.15 mi sa rupt apa. Deci daca as reusi si la aceasta sarcina sa fie la fel as fi foarte bucuroasa ....deoarece e afacere de familie si tinem mult la ea.

Alina cu Darius Gabriel si 10+
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput