Strugurasi de Sept-Oct 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

athosik , parerea mea este ca , din momentul in care am vazut doua liniute pe test , nu ne vom mai linisti niciodata
si mai cred ca adevaratele griji vor veni abia atunci cand il vom aduce pe lume




Corect ! Asta e abia inceputul , dar o sa fie asa frumos.

Oana 19+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

marryan te compatimesc sincer pt situatia prin care treci

pt mine , serviciul a trecut pe planul secund , nimic nu este mai important decat copilul
si eram o maniaca , eu nu lipseam niciodata , inclusiv de sarbatori legale mergeam la serviciu , de , sa dau exemplu pozitiv
acum a inceput sa mi placa acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

athosik , parerea mea este ca , din momentul in care am vazut doua liniute pe test , nu ne vom mai linisti niciodata
si mai cred ca adevaratele griji vor veni abia atunci cand il vom aduce pe lume




Subscriu.. cu mentiunea ca ne vom linisti cateva momente, sau in fricile din sarcina, dupa care o luam de la capat cu fricile de parinte: la inceput cu de ce plange/? daca papa suficient? daca il doare burtica? apoi cu grijile de gradi.. etc.. pana ajungem la cer... parintele e un job pe viata..

22+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

antoshik da bebele este important insa nu ma pot detasa atita de ei...ca sunt in contact 24/7 zilnik, am refuzat sa merg in Italia si mi au reprosat ca de ce nu merg ca depinde de mine...si eu le am zis ca daca continuie sa mi aduka argumente inutile si stresante in bag cererea de eliberare...si mi au scris o scrisoare o foaie A4 ca nu imi permit, ca eu sunt asa si pe dincolo si tot asa ma chinuie, ba ma preseaza cu tot felul de timpenii, ba imi scriu mesaje de laua....tactika imbecila au


si eu as veni la un cico dar din pacate sunt departe Eu aici nu am cu cine sa ies sa discut sa ma bucur, ca toti si au schimbat atitudinea cind au aflta ca noi asteptam bebe, de parka lea m dat cu ceva in cap....

Cea mai fericita mami 22 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

athosik , parerea mea este ca , din momentul in care am vazut doua liniute pe test , nu ne vom mai linisti niciodata
si mai cred ca adevaratele griji vor veni abia atunci cand il vom aduce pe lume




Asa este !!!

22+ cu robert-mihai
Dumnezeu sa ne ajute sa ajungem cu bine la final!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Marryan imi pare tare rau pt situatia la servici.. legea voastra ce zice? aveti drept la prenatal? aveti conc de maternitate?

Si la mine au picat toate pe locul 2..si job si casa.. incerc ca eu si al meu sa fim impreuna in toate legate de situarea bebelui pe primul loc, si sa nu il neglijez.. in rest serviciul.. mi-i se ruru.. eu sunt sigura ca peste 1 an imi gasesc scaunul, pt ca imi dau seama ca sa ma inlocuiasca e nevoie de 2 oameni .. si nu cred ca sunt dispusi sa dea 2 salarii pt un bou..(vaca), si de nu ma primesc.. in 6 luni cat sunt obligati sa ma tina fie imi caut de munca si sunt sigura ca voi gasi.. sau trecem la bebe nr 2

22+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Si eu vreau o cioco ... dar nu este nimeni din Timisoara !!!Asta este!!!!

Marryan
... sunt niste NESIMTITI!!!!

22+ cu robert-mihai
Dumnezeu sa ne ajute sa ajungem cu bine la final!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Jade daca le zic ca merg acasa ca ma simt rau, imediat imi zic ca terbuie sa ma conectezi si sa continui de acasa am pregatit o persoana in locul meu si nu le satisface....

Cea mai fericita mami 22 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Marryan imi pare tare rau pt situatia la servici.. legea voastra ce zice? aveti drept la prenatal? aveti conc de maternitate?

Si la mine au picat toate pe locul 2..si job si casa.. incerc ca eu si al meu sa fim impreuna in toate legate de situarea bebelui pe primul loc, si sa nu il neglijez.. in rest serviciul.. mi-i se ruru.. eu sunt sigura ca peste 1 an imi gasesc scaunul, pt ca imi dau seama ca sa ma inlocuiasca e nevoie de 2 oameni .. si nu cred ca sunt dispusi sa dea 2 salarii pt un bou..(vaca), si de nu ma primesc.. in 6 luni cat sunt obligati sa ma tina fie imi caut de munca si sunt sigura ca voi gasi.. sau trecem la bebe nr 2

22+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !


Ma gandesc si eu foarte serios la varianta asta cu bb2. Doamne ajuta sa fie totul ok cu bb1 si o sa ma gandesc f serios si la bb2

Oana 19+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

seidana da legea noastra prevede concediu medical 128 de zile, si se plateste maternalul 2 luni pina la nastere si 2 dupa nastere ca si la voi este exact acceasi lege, insa din cauza ca salariu este mai marisor au calculat ei ca trebuie sa mi plateasca 4 mii si ceva de dolari si nu le convine, eu nu am mers odata in vacanta de cind am fost angajata, am 28*3 zile de concediu platit....si nu apreciaza la cit efort am depus...aaa si alta chestie miau zis-o ca sa ma intorc la servici dupa 7 zile de la nastere va imaginati ce IDIOTI...ca eu am sa reusesc si cu copilul si cu munca....eu le am zis ca ma dezic complet de tot ca nu mau facut ei acum sa mi las copilul la o saptamina de la nastere acasa...nu imi trebuie nici banii nimik....



Cea mai fericita mami 22 + cu

Cu Ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajungem cu bine pina la final

Mergi la inceput