Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Sa va mai zi o data datele noastre: UM 14 martie, DPN 19 dec (dupa calculele mele) + posesoare de baietel de 2 ani, Luca-Vlad


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

bella, oricum nu la el o sa merg
acum aveam si eu pitici pe creier, ca vroiam sa il vad pe bebe, si am lasat nr la medicover si m-au sunat ca au gasit liber azi

oricum, ma bucur ca e bebe bine, doar ca ma oftic ca m-a indispus

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Sa va mai zi o data datele noastre: UM 14 martie, DPN 19 dec (dupa calculele mele) + posesoare de baietel de 2 ani, Luca-Vlad


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR


gata, esti pe lista

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.
Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

Citat:
citat din mesajul lui abramburika

Citat:
citat din mesajul lui bellasamoyed

multumim pt capitol...eu una am iesit de mult din discutie



Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +11


samburelul meu


Stiu ca ai iesit din dicutie si eu mi-am promis sa ma abtin (nu spun chiar toooooot ce gandesc ), dar nici nu poti sa arunci asa pareri si afirmatii de-astea "dure" si apoi sa pleci. Pt. ca atunci inteleg ca eu, care am un copil "rasfatat" (in viziunea ta), gresesc. Asa ca eu iti explic ca nu-i rasfatat. Oriccum, repet, nu condivid parerea ta, dar o respect. Deci, sa fie cum zici tu, insa pot pune pariu cu tine ca o sa revenim la discutiile astea peste 9 luni si ...
Deci, pe viitor, daca tot mai ai pareri din astea de Gica Contra, ori le argumentezi si ne asculti si pe noi, ori le tii pt. tine. Asa mi se pare corect.

roxana - pe maricucas si pica le-am trecut eu. Mi se pare ca a ramas anna ... da' am pierdut sirul cand a dat datele. Deci, o rog sa le mai scrie o data ca sa fie trecuta pe lista.

Am vrut sa mai zic ceva, da' am uitat .

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.
Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!



eu am ridicat steagul alb mi-am cerut scuze si am zic ca nu mai continui discutia ca e inutila...de ce vrei sa ma provoci in continuare? am zis eu ceva de copilul cuiva? de ce trb sa va luati asa de mine pt simplul fapt ca am spus ca eu nu sunt de acord sa imi culc copilul in camera cu mine?atata timp cat am posibilitatea sa ii creez camera lui dc nu as face-o?
ok probabil am creeat o discutie inutila si probabil sunt din punctul vostru de vedere o viitoare mama iresponsabila sau mai stiu eu cum. sincer repet fiecare isi creste copilul exact cum doreste...si cum stabileste cu partenerul. asta nu inseamna ca daca nu imi doresc un copil care sa imi faca div scene nu il iubesc sau o sa fiu o mama rea? dinc ontra copilul meu se va bucura de tot ce este mai bun in viata asta si noi il vom sustine in absolut tot ce va face.
nu cred ca daca nu ii suporti toanele copilului sau nu il lasi sa ti se suie in cap gata esti de pus la zid si de impuscat.
cum eu nu am zis nimic de tine sau de copilul tau pt ca va respect nici eu nu accept sa se vorbeasca urat de mine sau de bebelusul meu nenascut inca.
sa stii ca daca nu am inca copil asta nu ma face sa fiu mai fraiera decat cele la a doua a treia sarcina. fiecare copil este unic in felul lui.
eu nu vreau sa dem nimic nimanui si sunt 100% sigura ca peste 7 luni nu voi gandi altfel decat acum.
imi voi iubi copilul mai mult decat orice pe lumea asta si lucrul asta nu are cum sa mi-l conteste nimeni.

si ca o mica inchiere fiecare aplica ce metoda considera necesara in cresterea si educarea copilului sau.
si repet faptul ca sunt la primul copil nu ma face o inuculta sau o proasta care nu stie ce vb. ok

multumesc....si sper sa se incheie aici discutia pt mine nu mai este de actualitate.
sincer daca nici aici nu iti poti spune parerea sau trb sa te gandesti de 10 ori inainte sa postezi ceva ....zici ca imi dau doctoratul nu scriu pe un forum unde ar trb sa fie armonie si pace. dar se pare ca hormonii de gravida isi fac simtita prezenta!

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +11


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca77
Cand vine vorba de practici educative, asta e o problema f spinoasa si delicata, inca nu s-a nascut copilul perfect si nici metoda perfecta ...


Ba da. Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are. Si eu chiar cred asta.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.
Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Fetelor, ca sa facem "casa" buna trebuie sa fim tolerante cu parerea fiecaruia si apoi sa alegem daca o impartasim sau nu. Eu sper sa avem aici si discutii legate de educatie, moralitate si mai stiu eu ce...important e sa nu atacam pe nimeni si nici sa nu ne simtim atacate doar prin simplu fapt ca cineva si-a spus parerea


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Doamne fereste, cand am zis eu ca tu esti o mama iresponsabila sau ca vei fi o mama rea. Eu doar ti-am spus ca ai sa-ti schimbi regulile astea de "dresaj" (ce urat suna), atunci cand vei avea copilul in brate. Poate nu toate, dar cateva, da.

SI nu m-a deranjat unde iti planifici sa iti culci copilul (am si spus ca vb in general, nu numai despre somn), ci comparatia ca educarea unui copil este ca dresatul unui caine. Ei bine, eu nu am un copil dresat si mi se pare trist ca altii sa fie ...

Nu te provoc, doar ca am iesit cu copilul in parc, deci nu am fost pe faza cand s-a continuat discutia.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Fetelor, ca sa facem "casa" buna trebuie sa fim tolerante cu parerea fiecaruia si apoi sa alegem daca o impartasim sau nu. Eu sper sa avem aici si discutii legate de educatie, moralitate si mai stiu eu ce...important e sa nu atacam pe nimeni si nici sa nu ne simtim atacate doar prin simplu fapt ca cineva si-a spus parerea


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR


Pai am fost destul de toleranta, ba chiar am si spus ca ii respect parerea, insa atitudinea ei nu mi-a placut ... a spus ce avea de spus, dar nu a mai ascultat si parerile noastre. Imediat a pus mainile inainte, sa incheiem discutia. Nu e corect asa.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.
Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Fetelor, ca sa facem "casa" buna trebuie sa fim tolerante cu parerea fiecaruia si apoi sa alegem daca o impartasim sau nu. Eu sper sa avem aici si discutii legate de educatie, moralitate si mai stiu eu ce...important e sa nu atacam pe nimeni si nici sa nu ne simtim atacate doar prin simplu fapt ca cineva si-a spus parerea


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR


multumesc anna in sfarsit cineva care nu a aruncat cu rosii in mine!
am inceput sa ma simt exclusa pt simplu fapt ca nu gandesc ca majoritatea. cam urat si frustrant da asta e...

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +11


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Draga mea, nu te exclude nimeni, in cel mai rau caz, te excluzi singura prin atitudinea ta. SI cu asta, chiar nu mai continui, nu am nevoie de polemici inutile, am eu gandurile mele negre legate de sarcina ...

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput