Licurici de ianuarie-februarie 2009 (143)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Patricia sa va traiasca micuta crestina!

Vero nici Aidan nu vrea sa stea pe olita acasa, la gradinita face pipi la olita. Acum isi ia in fiecare zi chiloti peste scutec si peste toate astea pantalonii.

El se joaca cu alti copii la gradinita, e destul de sociabil, imi spune cine ii sunt prietenii, cu cine a stat la masa, cu cine s-a jucat. Seara a inceput sa faca role-playing cu ursuletii, e comic cum imita scene de peste zi, intr-o zi dadea time out ursuletului albastru, cel alb era educatoarea si il pedepsea pe cel albastru.

In complex avem multi copilasi, inclusiv un baietel de doi ani, rus, nu stie engleza deloc, de abia au venit, nici mama lui nu stie engleza, sa ne vezi cum ne intelegem prin semne:))) copiii in schimb nu au nici o treaba, ei au alt limbaj, chiar e interesant sa ii urmaresti. Ieri eram pe terasa si treceau cei doi, mama si copilul, i-am spus lui Aidan: du-te la el si jucati-va impreuna (dar mai mult in gluma). Cand colo...s-a dus intr-o viteza. I-a aruncat doua masinute si apoi au inceput sa se joace.


Noi cu somnul nu mai avem probleme (dar tot in pat cu noi este). Doarme de la 8.30 la 7 dimineata fara trezire. Plus doua ore la pranz. Era si timpul sa imi incarc bateriile pt no.2. Si eu merg la culcare tot la 8.30, efectiv nu mai pot tine ochii deschisi mai tarziu de atat.





www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator and 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Oau Miere 8:30 somnic...vise taica ...eu abia la ora aia ii fac baie lui Razvi, daca nu mai tarziu, si culcarea undeva pe la 9:30 - 10:00.

Cum te mai simti? Am inteles ca au inceput sa dispara greturile?

Crisspy, fericita de Razvi si 23 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Da, e mai bine acum. Am zile si zile, in general am ramas cu greturile de seara
Am luat si eu medicamente vreo 2 zile cand nu s-a mai putut, mi-au dat Zofran, un medicament f puternic, e super bun dar nu vreau sa abuzez.

Bravo lui Razvi! S-a acomodat repede, e normal sa planga, o sa-i treaca, apoi iar o sa inceapa si intr-un final o sa se obisnuiasca.

Da...8.30...cateodata si 7.30, depinde cat de obosit este, acum vara e mai dificil pt ca imi arata ca e lumina afara.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator and 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

LA MULTI ANI JASMI!!!

mama de Carol (29.12.2008) si 29+ cu Patrick
blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Jasmi La multi ani sanatosi si fericiti!

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

La multi ani, Jasmi!

Anna, felicitari! Sa ai o sarcina usoara!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

La multi ani, Jasmi!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator and 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

LA MULTI ANI, Jasmi!!



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

neata

multumesc fetelor inca o data pt urari. va pup pe toate

noi am avut o faza fff "draguta" azi dimi la cresa. iulia statea lipita de mine ca de obicei (imi ia 2-3 minute sa o conving sa intre la copii). o alta mamica i-a zis fetitei ei sa o ia de mana pe iulia si sa intre impreuna. iar aia mica a zis: nu, ca iulia ma bate . asa ca asta e reputatia noastra

va doresc o zi frumoasa



Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
Jasmi, ufff. stiu ca te supara.... dar lucrurile astea trec. si copiii asa reactioneaza. uite, faza asta o poti discuta cu Iulia - poate incet incet o intelege. sau poate chiar o supara cineva/ceva la gradi si ea se razbuna asa?
Vero, nu cred ca e cazul sa o impingi pe Alice spre copii mai mici. cu fratele/sora va fi alta relatie. asa, daca nu are nicio atractie fata de copiii pe care nu ii cunoaste nu cred ca se rezolva ceva. majoritatea copiilor nu se uita decat pentru putin timp la cei mai mici.
Miere, bine ca au mai trecut greturile.
Lissa, cum e Ana, mai bine?
Iulia??? pe unde steti?

Mergi la inceput