Licurici de ianuarie-februarie 2009 (143)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Micola daca o gasesti o vreau si eu

Crisspy, fericita de Razvi si 23 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Repede repede in loc de tigara sa bag un text pe net

Felicitari Anna
Jasmi
Bafta la gradinareala!


In rest poze faine de copii frumosi impreuna cu parintii aferenti!

Sanatate la puiuti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

noi am luat o de pe amazon.co.uk (am urmat sfatul lui miere sa o citim in engleza nu in romana); sincer pe mine m-a schimbat super mult; nu sunt de acord cu tot ce e acolo dar am avut efectiv revelatie dupa revelatie pe masura ce am citit o (de fapt inca reiau pasaje din ea sa fiu sigura ca nu uit )

de pe net am luat si un filmuletul cu autorul in care exemplifica un pic ce e prin carte (da putin de tot)

o gasiti si aici http://www.okazii.ro/catalog/45468537/dr-karp-the-happiest-toddler-on-the-block.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Buna fetele pupici la cei mari si mici

Jasmi - La multi ani

Anna - felicitari! iti doresc o sarcina usoara si un bb sanatos ;
Lisa - sanatate Anei si felicitari pt bb gasun .
Bee - sanatate Alexiei .
Sanatate tuturor celor bolnavi ;

Crisspy - felicitari pt inceperea gradinitei. Pupici lui Razvanel cel frumusel, am vazut pozicile , ce strungareata are .
In ce priveste gradinita, eu zic, ca daca nu a plans macar juma de zi, e super ok Sper sa se obisnuiasca repede ;

Rox - am admirat si eu frumoasele si interesantele constructii dar mai ales frumosii tai copii .
Chiar se joaca asa frumos impreuna? adica...Eva nu tabaraste pe constructiile lui Patrik? Imi e greu sa imi imaginez...

Bebelusi - as scrie "no comment" si atat, dar e pacat . Tare frumosi sunteti voi acolo , pozicile, tinutele, biserica, protagonistii, totul e frumos.
Felicitari pentru botez.

Fetelor dati-mi si mie idei sau sfaturi despre olita , stiu ca s-a mai discutat dar nu pot aplica metoda cu " fara pampers", a procedat cineva altfel? cum ati reusit?

Eu cred ca Alice a mea a facut un blocaj ceva ca nici nu vrea sa auda de oala si nici macar nu vrea sa spuna ca face/cand face ...daca o pun pe oala urla, se abtine si face dupa ce o iau de pe oala..., nu stiu ce nu e bine si ce anume am gresit.
Imi aduc aminte ca pe la 1 an si ceva, la un mom dat singura a spus si chiar a facut la oala...nu stiu ce anume s-a intamplat de a regresat.
Bee - tu cum procedezi?

" target="_blank">http://community.webshots.com/user/veronica75margarint Fotografii noi si vechi

23 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Gata am comandat si eu cartea de www.bookdepository.co.uk/" target="_blank">aici...cost livrare 0 .

Am sunat la gradi si am vorbit cu educatoarea lui...cand a venit ea la gradinita Razvi nu mai plangea. A mancat cereale cu lapte si apoi kiwi cu manutza lui ( asta este o premiera ca el nici nu vrea sa atinga fructele, mai ales pe astea mai zemoase). S-a si jucat un pic cu copii, topaie pe acolo, vorbeste in limba lui, o mai imbratiseaza pe educatoare .

Sa vedem cum e la azi. Ieri a adormit fara suzeta, dar era obosit mort.

Asa ca sunt linistita

Crisspy, fericita de Razvi si 23 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Buna,

Multumesc pt felicitari! Sa dea Dumnezeu sa fie sanatos!

La mult ani, Jasmi! Multa sanatate si fericire!

Crisspy, ce bine ca Razvi s-a adaptat asa usor la gradinita, este o usurare si o fericire pt tine, ma bucur tare!
Veronica, sa stii ca nici Vladut nu sta mai bine la capitolul olita, face la fel ca Alice, acum nici nu mai vrea sa spuna cand face, nu-i place sa-l schimb, spal... Nu inteleg de ce, niciodata nu l-am obligat sa stea pe olita sau nu l-am fortat... Chiar nu stiu cum o sa o scoatem la capat. Eu deocamdata ii explic mereu avantajele pe care le-ar avea daca ar folosi olita poate o sa vrea la un momendat.
Naty, ce mila mi-e de printesuca, sper sa nu aiba rau de masina, ca stiu cat de chinuitor este, asa m-am chinuit toata copilaria cu asta Poze din wkd nu ai? Succes cu noua bina, sper sa fie asa cum va doriti
Porumbita, felicitari pt progresele pe care le-ai facut cu Robert, cred ca este asa de bine sa vezi cum copilul este linistit, doarme bine!
Bpaula, ar trebui sa fiu la odiseea noi-dec 2011.
Micola, felicitari pt progresele lui Alexutu, usor usor isi da drumul la vorba Sa speram ca o sa fie bebe sanatos ca sa fie detinator de bomboniere
Rox, multumesc Nu, o sa fie de decembrie, probabil sagetator. Nu am ajuns inca la doctor asa ca vorbesc doar dupa calculele mele
Lisa, sanatate multa Anuscai Este superba, am vazut-o in poze si tortul este minunat
Dark, ce baiat frumos am vazut eu in poze Are un par auriu superb

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Jasmi Sa fii sanatoasa, fericita si iubita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Vero, ei nu se prea joaca impreuna - singura joaca si oricum cea mai apreciata este alergatul unul dupa altul - urland de preferinta - asa, in stilul adevarat al unei hoarde de salbatici. constructiile le face Patrick cand doarme Eva sau cand e ea ocupata cu altceva. ea nu prea atenteaza la piesele mici, cred ca i se par neinteresante. celelalte jocuri cu cuburi sau piese mai mari le-a luat ea si face si ea constructiile proprii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Mi-a iesit la exsudatul nazal steptococul auriu ...in rest toate analizele sunt OK. Din cauza asta sa am dificultati la respiratie tot timpul?

Crisspy, fericita de Razvi si 23 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Vero, ei nu se prea joaca impreuna - singura joaca si oricum cea mai apreciata este alergatul unul dupa altul - urland de preferinta - asa, in stilul adevarat al unei hoarde de salbatici. constructiile le face Patrick cand doarme Eva sau cand e ea ocupata cu altceva. ea nu prea atenteaza la piesele mici, cred ca i se par neinteresante. celelalte jocuri cu cuburi sau piese mai mari le-a luat ea si face si ea constructiile proprii.


Hi, hi, ma gandeam eu ii trebuie muuuultaaa rabdare pentru asta.
Probabil va fi un pic mai tarziu.

Offf, eu tot incerc sa o pregatesc pe Alice pentru fratior/surioara, se pare fara prea mare succes
Ii spun: Alice o sa ai un fratior sau o surioara, o sa va jucati impreuna, familia noastra va creste si va fi si mai frumos ....
la care ea: nuuuuuuuuuu...nuuu.
Oricum e cu "nu" in gura toata ziua
Astazi, la locul de joaca, era un bb de 11 luni,se tot tinea dupa ea si bolborosea pe limba lui si pt prima oara mi s-a parut ca parca, parca s-ar juca cu el...Eu, imediat ii spun: hai joacate cu el, fa tii/bau, uite ce dulce e..., ca dupa aceea sa ii spun: va veni si la noi un bb curand... . Poate ca dau eu prea multa importanta

Naty - imi pare rau pt cea mica , din pacate si eu stiu cum e...
Crisppy - uraaa pt Razvi . Sanatate pentru tine

" target="_blank">http://community.webshots.com/user/veronica75margarint Fotografii noi si vechi

24+ saptamani

Mergi la inceput