Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

Bubulina mea s-a trezit azi la 5:30 sa manance . Sunt cam ametita ca m-am dezobisnuit de trezitul asa devreme. Greseala a fost a mea ca seara era maraita si i-am mai bagat titi in gurita si cand a venit ora dmesei de seara nu a mai mancat asa bine. Drept urmare s-a trezit mai devreme .
AA si inca ceva, cred ca bebelusa mea vede ce vb cu voi aici: a inceput sa-si suga pumnisorul si dupa ce mananca , i-am tras maneca de la body peste pumn si e tare nervoasa

Ama, si eu simt pielea moale rau, dar isi va reveni. Nu mai stiu prima data in cat timp, dar si0a revenit chiar fara sa fac nimic. Acum dau cu crema cand imi aduc aminte si fac si niste masaj.

Yasmi, ce bine ca ai timp sa te rasfeti cu masaje, shopping, solar. Eu de cand cu matusa nu mai am cu cine sa las amandoi copii odata.

Simo, am mai dat jos 1 kg, acum imi fac sperante ca pana in botez sa mai dau 1-2 jos

strumph, multumim pt cap nou

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Delia, eu nu sunt cea mai in masura sa iti sp ce este mai bine...dar, sa nu patesti ceea ce am patit eu...sa respinga sanul si sa intrii exclusiv pe Lp pt ca din biberon trage si curge muuuuuuuult mai repede, plus ca Lp este dulce si lor le place.

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia, daca fata doarme bine cred ca poti continua linistita cu un biberon de lp. Important e sa nu scada si mai mult productia de lapte. Fata va suge oricum ca nu mai e nou nascut, deja s-a invatat bine la san si mai mult ca sigur ii place.

A fost prima oara cand i-ai dat lp? de care? O sa-i dau si eu piticei sambata cand o las cu mama si mi-e sa nu verse lapticul

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Madutza, raspund si eu legat de Lp...eu i dau Nidina de la NESTLE, in tara am inteles ca se numeste NAN....Felicitari pt kg in minus!

Stumpitz, are dreptate Madutza(ca eu am uitat), multumim pt capitol nou!

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ally da si eu tot spre NAN inclin, ca din asta i-am dat si lui Cristi dupa ce l-am intarcat. Numai ca la el am avut probleme cu acomodarea la lapte praf. Mi-a vomitat si i-am dat pana la urma NAN HA, hipoalergic pana spre 1 an..parca. Sper sa nu patesc la fel si la fata, ca oricum am nevoie doar de cateva biberoane de lapte.
Fetele voi pana la ce varsta sterilizati biberoanele? Ca eu cel din care-i dau ceai fetei nu l-am mai sterilizat si e ok, la al doilea copil esti mai relaxat . Sa-l sterilizez acum ca-i dau laptic in el?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Ally, legat de masaj pt burtica..de fapt pt piele..ca burta nu prea mai e, eu aseara am masat pana a inceput sa ma manance pielea, e ok? Care crezi tu ca e cea mai buna crema pt masaj?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Madutza, eu pt masaj anticelulitic am folosit doar gama Ardes de la Oana Turcu. Sunt excelente se numeste exact asa: crema anticelulitica si antivergeturi cu iedera. Pt clientele care nu o suportau(pt ca este si varianta termo., care arde,pisca) foloseam uleiul de masline sau uleiul tot de la Ardes , cel de migdale dulci.

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Am uitat sa rasp la intrebarea cu acea mancarime dupa masaj...ori ai pus prea multa crema pt a masa pt o durata mai lunga , ori crema nu este cea mai potrivita pt tipul tau de piele.

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

delia, daca fata doarme bine cred ca poti continua linistita cu un biberon de lp. Important e sa nu scada si mai mult productia de lapte. Fata va suge oricum ca nu mai e nou nascut, deja s-a invatat bine la san si mai mult ca sigur ii place.

A fost prima oara cand i-ai dat lp? de care? O sa-i dau si eu piticei sambata cand o las cu mama si mi-e sa nu verse lapticul

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

e un lapte care mi l-au recomandat in spital cand am iesit Pre-Hipp bio , e laptele care-l dadeau in spital la bbei
i-am dat odata joi ( i-a dat mama ca eu nu ajunsesem acasa si urla tovarasa) si alaltaieri cand urla de colici ( ziceam noi) , barbata-miu a zis hai mai sa-i dam niste laptic... si a baut 40 de ml i-am facut baita la o ora dupa , a papat titi si a dormit aproape 5 ore dupa... si atunci aseara mi-a venit ideea... ca oricum mancasem numai tampenii

mami de fete frumoase MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO -ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Am uitat sa rasp la intrebarea cu acea mancarime dupa masaj...ori ai pus prea multa crema pt a masa pt o durata mai lunga , ori crema nu este cea mai potrivita pt tipul tau de piele.

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Poate am pus prea multa, ca ma dau cu aceeasi crema si pe picioare si nu ma manaca pielea. Multumesc, am sa caut crema de care zici tu si am sa ma dau cu ea

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput