LMA Miruna ! Floricele de liliac mai-iun ! (60)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dienutza spune:

Buna seara,

La multi ani tuturor floricelelor de liliac care au sarbatorit zilele acestea un anisor de viata!

Laura nici nu stiu daca Eva are o raceala propriu-zisa. Are doar muci si tuseste, dar rarut. Adica tusea asta i-a ramas de la raceala de acum o luna si jumatate. As fi suspectat o alergie, dar mucisorii sunt cam galbui, semn ca este totusi o infectie ceva. Oricum nu i-am dat nimic. I-am facut doar aerosoli uneori simpli, uneori cu adrenalina, si i-am tras mucii. Ce este dexa?

Ochelari de soare i-am luat si eu de la Beaba. Nu mai stiu cat am dat pe ei, dar stiu ca mi s-au parut cam scumpi. Oricum, eu i-am luat doar pt. fun, intrucat din cate stiu eu nu sunt indicati ochelarii de soare pentru copii. Ei sunt mai sensibili decat adultii si soarele le raneste ochiul, chiar si prin lentila ochelarului. Clipitul si incruntatul - metode naturale de protectie - sunt cele mai indicate pentru ei, ori atunci cand poarta ochelari de soare nu se mai feresc in felul asta.
Eva nu tine ochelarii de soare nici 3 secunde pe ochi. Asa ca... Noi o sa folosim palariuta de soare si ... umbra.
Crema de plaja am avut de la Vichy 50 UVA, pentru copii. Este ok in sensul ca nu a avut nici cea mai mica arsura solara. Nu stiu detalii despre compozitie ca nu m-am uitat.

Alina si mie mi se pare ca mananca bine bb.

Corina daca spui tu ca broscutele sunt semnul unui mediu nepoluat, pai sa vezi la mine aici ce broscaraie. Aici in zona e fundatia unei case lasata asa in care se aduna apa cand ploua si se face toata vara un concert de broaste de nu te mai auzi. Eu cred ca broastele apar acolo unde este umezeala (o balta ceva).

Mirela felicitari Suryei pentru dintisor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

La multi ani Dragos Andrei!

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
povestea stelutei de mare
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Cris, tare dulce dansatorul tau

Lotiune pentru soare avem de la Klorane Bebe - am ales acelasi brand ca si la cosmeticele uzuale, pe care le tolereaza fara probleme.

Ochelari de soare nu i-am cumparat inca, dar sunt pe lista alaturi de papuceii pentru plaja, pe cand vom merge la mare. Desi ii plac ochelarii de soare, ca se straduieste sa-i poarte pe ai nostrii de cate ori ii prinde, nu ma gandesc ca ii va purta pe ai ei...

Adelinei ii place deja la nebunie sa se joace de-a imbracatul cu hainele noastre, preferatul ei e un maieu de-al meu, sexos, din dantela

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
povestea stelutei de mare
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:


Buna dimineata !
Am absentat motivat, am fost plecati dinainte de sarbatori si ne-am intors doar de ziua lor si nu am avut net, asa ca am ramas ff restanti cu urarile de La multi ani ! :

20.04. Diana
Nicolas Timotei
22.04. Evelyne-Maria
24.04. Tudor
Tudor Andrei
28.04 Miruna Ilinca
29.04 Dominic
Nadia-Veronica
Noemi Alexandra
Mihnea Alexandru
01.05 Melissa
02.05. Emma Antonia
03.05. Eva Maria
Iris
Stefan Mihai

Si pt.azi

Dragos Andrei

Multumim si noi pt. urarile primite la implinirea primului anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienutza spune:

Buna dimineata,

La multi ani Dragos Andrei!!!

Hai ca Eva s-a trezit pe la 8, dar era cam obosita si am mai bagat-o la un somnic, deci am putin ragaz sa scriu.

Vroiam sa va intreb ceva: ieri i-am introdus Evei in alimentatie kiwi (cu tot cu semnite). Si a facut 6 kk, insa cu aspect normal, nu moale. De obicei face 3 - 4 / zi, maximum 5. Sa fie semn de alergie daca a facut kk de atatea ori? Alte semne nu am observat inca (bubite etc.) Sa ii scot kiwi-ul?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dienutza

Vroiam sa va intreb ceva: ieri i-am introdus Evei in alimentatie kiwi (cu tot cu semnite). Si a facut 6 kk, insa cu aspect normal, nu moale. De obicei face 3 - 4 / zi, maximum 5. Sa fie semn de alergie daca a facut kk de atatea ori? Alte semne nu am observat inca (bubite etc.) Sa ii scot kiwi-ul?



Diana, mamica Evei (18.05.2010)



La fel am patit si noi cu capsunii. Nu i-am mai dat cam o luna, si ieri am incercat din nou, i-am mai dat si azi dimineata, iar pana acum niciun kk in plus. Sa vedem in restul zilei...

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
povestea stelutei de mare
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:






Dragos Andrei


ce pasta de dinti folositi?

eu am folosit nenedent pana acum ,mai am din ea, dar ma pregatesc sa cumpar altceva deja si nu am idee

crema solara folosim deja +50 protectie spray pt copii sau + 20 nivea ....deja Antonia e bronzata o prinde repede soarele ,daca plec de acasa intr-o zi inorata si da soarele un pic ne intoarcem bronzate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

lipsesc cafelutele in dimineata asta

eu va servesc cu un kefir cu care ma lupt de o luna in fiecare zi

capsunii nu am de gand sa-i dau anul acesta iar kiwi da fara seminte de preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Neatza!

Vin eu cu o cana de ceai. Se pune?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Am uitat sa spun ceva in legatura cu factorul de protectie la cremele de plaja: la mine-i musai, cum sunt mai decolorata de felul meu, sa ma dau in primele 2-3 zile de expunere cu factor 50+, apoi inca 2-3 zile cu 20+, iar pe urma scad la 5-10+. Daca fac asa, e ok, ma bronzez frumos, fara sa ma inrosesc; daca nu, ma inrosesc si apoi mi se duce pielea...

Pasta de dinti folosim din www.globalherbalsupplies.com/shop/children-infant-care/oral-care/logona-kids-strawberry-dental-gel-50ml.html" target="_blank">asta

Edit: Nikol, Corina, multumin de kefir si ceai

Nana, mamica de ubirice dulce , Adelina Ioana - 11 mai 2010
povestea stelutei de mare
pozici

Mergi la inceput