Pufi veseli de ian-feb 2010 (19)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

sorina, decenuela, nyny, alexutzzza, miremia...multumesc ptr felicitari in legatura cu dieta.

haircut,nyny,miremia multumesc ptr commenturi referitoare la poze.

blue_flower sa stii ca ai dreptate cu cm....mi-e mi-a venit in ian...cand ma gandeam ca daca nu mai am lapte o sa fie ok...ca l-am laptat destulsi a venit....si dupa cateva luni a venit si explicatia



lorex...club??? si eu vreauuuuuu...felicitari ptr iesire...

miremia felicitari mami ptr stelute! sunt ale tale si nu ti-i le ia nimeni....poate poate ajung si eu sa mai fac

nyny...eu nu am facut cezariana...dar tot contratub mi-a recomandat si mie...

ale1212xa...spor...si multa ambitie si motivare ca sa slabesti daca vrei sfaturi la una care a functionat ptr mine...just ask

decenuela cum a fost prima zi de sb? mai traiesti? lihnita??

ruxita...relax...si eu tocmai am adus in discutie un implant.... cica am voie...dar dupa bb 2. imi pare rau ca nu te pot ajuta...

sorina mama prin ce ai trecut cu ceza....bine ca esti bine...si tu si fetele

nyny...wow...o saptamana de exercitii...felicitari...las ca o sa se vada...si cine o sa ne mai faca in ciuda cu abdomen plat si fese fara portocale???

alexx....o vacanta de vis....insula....si voi??? imi pare atat de rau....mai ales ptr yannis....de kg tale nu-mi pare rau

u all




din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetili...la coffe , va rog...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza

dece multumim de cafea..repede si eu un ceai verde inainte sa se trezeasca Dragos

alicredo , o sa te trag de maneca atunci cand o sa am nevoie, multumesc frumos

bea , horror, sper ce e ok Ivan azi...si ca a fost doar o spaima

-----------------------------------------
Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Neata'

Dece de cafea, buna taaare la ce vreme e afara...
Alicredo , ma primiti si pe mine in club ?, dieta mea a dat roade vara trecuta , pacat ca a venit iarna, dar am combinat-o si cu piscina, insa acum parca nu as mai astepta vreo doua luni pana se incalzeste bine... La mine apa face minuni, daca stau si un sfert de ora in apa si ma zbengui cand am iesit simt cum se trag toate si burta si fundul, si simt cum toti muschii sunt pusi in miscare ;
Nyny la mine s-a inchis f frumos operatia, cicatricea e doar o lnie alba; nu m-am dat cu nimik, doar cu sudocream in primele zile ca ma iritasem de la plasturi, dar mai mult in jurul operatiei; cred ca depinde de fiecare organism
Mire sa-ti fie de bine culoarea albastra
Ruxita eu nu mi-as dori chiar un implant doar sa-i ridice un pc mai sus, eu am avut nishte sani care-mi placeau la nebunie, nici prea mari , nici prea mici ,si stateau fara sutien, purtam sutien cand mergeam la servci... ce-am fost si ce-am ajuns
Apropo de tt, cred ca ma apuc si eu de operatiunea intarcat,azi dimi tragea de mine si parca nu curgea nik si ma si durea...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Neatzaaaa....

Dece sarumana pt cafelutza. N-am reusit sa fac transferul... nu stiu ce s-a intamplat... pe la 5 dim, cand i-am dat lui Dav sa manance,m-am uitat la status si era 19%. La 8 se oprise, cred ca a picat net-ul intre timp. Nu stiu... eu nu pot sa-l trimit... nu-mi permite scula

Danasor sentimentul este reciproc. De soacra nu-ti zic nimic... nu merita sa te stresezi. micutza fashionista si mamica ei. Sarumana pt test... dupa ce termin mesajul asta il fac si eu.

Ce ziceam ieri...? Ca nu se cunoaste ca lucrez abdomenul..? Am gresit. M-am uitat mai atent. Chiar se vede si se simte...


Siiiiii.... ... Anunt prima noapte a lui Dav fara SUZETA.... .. si ce bine a dormit.

Sa va zic pe scurt cum am facut. In prima faza am taiat una si i-am dat-o prin casa ieri toata ziua. Noaptea la culcare s-a cam foit pana a adormit. Simtea ca ii lipseste ceva... eu cred ca nu si-a dat seama ce anume, pentru ca nu mi-a cerut nici macar o data suzeta (TI-TI adica). A adormit, s-a trezit la program la ora 1, nu i-am mai facut laptele ala diluat si m-am tinut de capul lui cu apa. A luat pana la urma doua guri de apa, s-a mai foit putin si nu l-am mai auzit pana la 5 dimi, cand si-a baut laptele si pe urma pana la ora 8 cand s-a trezit de tot. Deci a fost foarte linistit... Ma grabesc daca il consider intzarcat de suzeta? Oricum le-am ascuns pe toate si cum ochii care nu se vad se uita... sper sa fim scapati de ea.





Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Neatzaaaa....

Dece sarumana pt cafelutza. N-am reusit sa fac transferul... nu stiu ce s-a intamplat... pe la 5 dim, cand i-am dat lui Dav sa manance,m-am uitat la status si era 19%. La 8 se oprise, cred ca a picat net-ul intre timp. Nu stiu... eu nu pot sa-l trimit... nu-mi permite scula

Danasor sentimentul este reciproc. De soacra nu-ti zic nimic... nu merita sa te stresezi. micutza fashionista si mamica ei. Sarumana pt test... dupa ce termin mesajul asta il fac si eu.

Ce ziceam ieri...? Ca nu se cunoaste ca lucrez abdomenul..? Am gresit. M-am uitat mai atent. Chiar se vede si se simte...


Siiiiii.... ... Anunt prima noapte a lui Dav fara SUZETA.... .. si ce bine a dormit.

Sa va zic pe scurt cum am facut. In prima faza am taiat una si i-am dat-o prin casa ieri toata ziua. Noaptea la culcare s-a cam foit pana a adormit. Simtea ca ii lipseste ceva... eu cred ca nu si-a dat seama ce anume, pentru ca nu mi-a cerut nici macar o data suzeta (TI-TI adica). A adormit, s-a trezit la program la ora 1, nu i-am mai facut laptele ala diluat si m-am tinut de capul lui cu apa. A luat pana la urma doua guri de apa, s-a mai foit putin si nu l-am mai auzit pana la 5 dimi, cand si-a baut laptele si pe urma pana la ora 8 cand s-a trezit de tot. Deci a fost foarte linistit... Ma grabesc daca il consider intzarcat de suzeta? Oricum le-am ascuns pe toate si cum ochii care nu se vad se uita... sper sa fim scapati de ea.





Mamica fericita de Mara si de David



Felicitari!!! La mai multe nopti linistite!

Merci mult de eforturi, din link-urile de la Bea nu reusesc....sunt atehnica rau dar am facut cum ai spus tu si vine ceva pe tzeava...am gasit un link unde nu ma pune sa ma inregistrez, in 5 minute vad ca s-a descarcat deja 20% ...sa vedem...

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

'neata!!

ma uitam la pozele cu alicredo si ma intrebam de unde vrea fata asta sa slabeasca....

de gazelele care au fost la picnic nu mai zic nimic.....apropo...mara mi se pare f inalta, i-as da chiar 2 ani...iar yannis un dulce ca intotdeauna.

danasor, WB!...culmea, eu stiam invers de laptele de capra, ca e recomandat mai degraba decat cel de vaca, e f apropiat de cel matern si hipo-alergenic. chiar si cei sub un an pot bea, ca alternativa la formulele HA de LP. e de studiat....
vrem poze cu anastasia in vesta ei de blugi!

bea, mare grija cu medicamentele, puse cat mai sus, sa nu le vada, putea fi altceva in loc de acid folic.....bine ca a avut tati inspiratie cu degetu pe gat!

vad ca va "luptati" in cicatrici de cezariana...dar fetele cu epiziotomii cum stati?...cee, noi suntem mai prejos?!...eu una ma simt ca noua, f rar am o jena, insa cum arata....nu stiu....uite ca ar trebui sa merg la contolul "de 6 luni", totusi....

_
mama lui Stefan, pui scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

'neata!!

vad ca va "luptati" in cicatrici de cezariana...dar fetele cu epiziotomii cum stati?...cee, noi suntem mai prejos?!...eu una ma simt ca noua, f rar am o jena, insa cum arata....nu stiu....uite ca ar trebui sa merg la contolul "de 6 luni", totusi....

_
mama lui Stefan, pui scump





Pai da! Numai ele sa se laude?
Si eu sunt super ok, nu ma mai deranjeaza deloc, desi am tras cu ea vreo luna la inceput. Parca mai simt asa o jena cand stau pe vine cracanata, cred ca se intinde muschiul prea mult.

La controlul de 6 luni nici eu n-am ajuns inca.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Sa zic si neata si wb Danasor!

Mi-ai facut pofta de piscina.

M-ama pucat si eu de ieri de 8 min abs, mi se pare mai usor decat ma asteptam.
Ma duc la matza.....face nebunii.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

am facut testul... dar n-am stat sa studiez foarte atent fiecare intrebare sa testez copilul apoi sa bifez... si la un quick appraisal ne-a iesit verbalizare 7 luni, socializare 1 an si 5 luni, autoservire 1 an si 3 luni, motor 1 an si 11 luni, varsta mentala 1 an si 3 luni, IQ 98 mediu superior...

m-a pus pe ganduri verbalul... e mutulica muciulica...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput