FIV in Ungaria 130

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

va salut si eu in formula 2 in 1. de ieri am un blasto la purtator. testul tb sa-l fac tocmai pe 23, ca am vreo 3 injectii de pregnyl de facut.

luisiana, daca n-ai mai facut pregnyl dupa punctie, poti sa faci beta la 12 zile dupa punctie fara sa fie riscul sa iasa fals pozitiv

samira, tu iti faci singura progesteronul? cum? (ca mie mi-l face sotul, dar in seara asta intirzie vreo 2 ore)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

bombi,felicitari!!!
o veste minunata.

Prg, nu-mi fac singura...imi face o colega de la serviciu care a facut Liceul Sanitar.
sotiorul a avut o intentie timida insa cand a vazut ca trebuie sa bage tot aculoiu ala in popou meu...a dat inapoi

iti doresc sa ne aduci o veste bune pe 23...insa pana atunci sa ne bucuram de starea PUPO-asa cum imi spunea azi,in mail, o unguroaica draga sufletului meu.
stii ce e PUPO???...Pregnant untill proven otherwise...asa ca eu am de gand sa plutesc pe norisorul meu de PUPO...pana in ziua testului.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

aha, deci PUPO se cheama
numai ca la mine alterneaza norisorul roz PUPO cu alti norisori gri plini de griji

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimineata si o saptamana reusita tuturor.

bombi,te inteleg perfect...desi m-am culcat aseara pe norisoul roz....am visat numai balarii totata noaptea...cred ca am si plans in somn...imi facusem Beta si era 34...PK imi zicea ca peste o valoare de 50 ma pot considera gravi.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Buna dimineata!
Ma poate ajuta cineva si pe mine? I-am scris mail la dr.Zadori vineri dimineata ca ma poate programa la sfarsitul lunii mai pt prima intalnire, ca vor fi gata analizele pana atunci si nu am primit nici un raspuns inca. Nu stiu ce sa fac, sa-i mai trimit un mail???? Nu vreau sa-l stresez prea mult. Puteti sa-mi dati un sfat?
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

samira, pai sa-ti fie invatatura de minte sa nu faci testul prea devreme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuknuknuk spune:

Luisand eu primul beta l-am facut in Z11 de la ET si a iesit pozitiv.Z11 coincidea cu prima zi in care ar fi trebuit sa-mi vina menstruatia.
Nu am facut nici un test de sarcina de la farmacie intermediar.

Inainte cu vreo 3 zile de testul BHCG am inceput sa am dureri de spate(dar le-am confundat cu cele de la menstruatie) si stari de voma dimineata. Durerea de burta a fost un alt semn, pe care eu l-am considerat tot semn de menstruatie..dar s-a dovedit a fi bebe.

Va doresc tuturor teste Bhcg pozitive si dublu pozitive in functie de situatie:)




IA nereusita nov.2010
sotul OATS moderata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loretta76

Buna dimineata!
Ma poate ajuta cineva si pe mine? I-am scris mail la dr.Zadori vineri dimineata ca ma poate programa la sfarsitul lunii mai pt prima intalnire, ca vor fi gata analizele pana atunci si nu am primit nici un raspuns inca. Nu stiu ce sa fac, sa-i mai trimit un mail???? Nu vreau sa-l stresez prea mult. Puteti sa-mi dati un sfat?
Multumesc

insista, ca nu-l stresezi; zadori sta bine cu nervii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25

Citat:
citat din mesajul lui loretta76

Buna dimineata!
Ma poate ajuta cineva si pe mine? I-am scris mail la dr.Zadori vineri dimineata ca ma poate programa la sfarsitul lunii mai pt prima intalnire, ca vor fi gata analizele pana atunci si nu am primit nici un raspuns inca. Nu stiu ce sa fac, sa-i mai trimit un mail???? Nu vreau sa-l stresez prea mult. Puteti sa-mi dati un sfat?
Multumesc

insista, ca nu-l stresezi; zadori sta bine cu nervii




Mersi, asa am sa fac. O zi placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loretta76
Mersi, asa am sa fac. O zi placuta

succes!

Mergi la inceput