FIV in Ungaria 130

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25

Citat:
citat din mesajul lui loretta76
Mersi, asa am sa fac. O zi placuta

succes!



Si voua, am inteles ca asteptati un baietel. FELICITARI!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana.iordachi spune:

samira33 si bombi va tin pumnii sa veniti cu bhcg pozitiv. Meritati dupa atatea eforturi sa aveti si un strop de fericire in tot acest ocean de amaraciune.

O saptamana usoara tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

ALINUK multumesc mult.azi e a zecea zi de la embriotransfer si am fost sa-mi fac bhcg dar rezultatul nu-l am decat poate deseara sau maine.Pe mine nu ma doare nimic nici macar pieptul care in primele zile a durut.sper din toata inima sa fie bine

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

LORETTA incearca sa-i retrimiti mailul ca nu e nici o problema dupa ce o sa-l cunosti o sa-ti dai singura seama ce fel de om e dr ZADORI.

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luisianadsd

LORETTA incearca sa-i retrimiti mailul ca nu e nici o problema dupa ce o sa-l cunosti o sa-ti dai singura seama ce fel de om e dr ZADORI.

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"


Am sa il retrimit, poate ca nu l-a primit sau a uitat de mine... Mersi pt sprijinul acordat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

samira33 si bombi va asteptam cu un beta mare !!! incercati sa va umpleti timpul cu altceva sa nu stresati bebeii din burtici sa-i lasati sa se prinda bine si sa stea acolo 9 luni
luisianadsd te asteptam cu vestea cea mare sa sti ca nu e obligatoriu sa te doara ceva anume, au fost fete aici pe forum care nu au avut nici un simptom si beta le-a iesit pozitiv acum sunt gravidutze, asa ca bafta multa iti tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Progesteronul eu il incalzeam in prealabil (fiola o tineam intr-un pahar cu apa atat de fierbinte cat sa nu se sparga) si faceam injectia cu acul cel mai lung, profund intramuscular, cu incetinitorul, adica introduceam serul cam in 5 minute. Nu am avut niciodata noduli sau durere in locul unde faceam injectia. O asistenta m-a invatat ca solutiile uleioase asa se injecteaza pentru a nu face noduli durerosi.

Bravo fetelor, PUPO e tot ceea ce are nevoie un bebe, o atitudine primitoare, calduroasa si plina de speranta! Eu am crezut cu adevarat din ziua transferului ca sunt gravida si asta a fost de bun augur Doamne-ajuta, BAFTA TUTUROR!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Samira si Bombi multa bafta si bebei lipiciosi! Va iesi soarele si pe strada mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ariadna si eu incalzesc fiola inainte de administrare si tot ac lung folosesc...tot incet imi introduce si mie serul.
sa stau cu acul in fund timp de 5 minute pentru doar un ml de solutie,fie ea si uleioasa mi se pare cam mult,sincera sa fiu.
cred ca aparitia nodulilor durerosi are mare legatura si cu sensibilitatea fiecaruia dintre noi la astfel de agresiuni.
eu si de la Clexane ma invinetesc de toata frumusetea.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Pana sa aflu care e treaba cu solutiile injectabile uleioase si eu imi faceam repede injectia si nu prea profund, m-am ales cu noduli durerosi care treceau dupa mai multe zile... Poate ca ti se pare exagerat sa injectezi timp de 5 minute un mililitru, dar eu asta faceam, si o faceam singura, dealtfel eu mi-am facut singura toate injectiile, inlcusiv calmantele de dupa cezariana, si sa stii ca e destul de greu cu o taietura pe burta sa stai pe wc, nu mai vorbesc de a sta aplecata in lateral-spate ca sa-ti faci o injectie corect in fesa. Ca tot asistenta aia mi-a facut si o "harta", daca ieseam din aria respectiva puteam sa ating niste nervi, asta inseamna paralizie. De aceea nu recomand nimanui sa-si faca injectii singur fara instructiuni precise, atat pentru subcutanate, cat si pentru intramusculare. Ca intravenoase nu stiu sa administrez si Slava Domnului, nu am avut ocazia sa aflu.

Mergi la inceput