FIV in Ungaria 130

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

Buna fetelor!Astazi ne-am intors si noi. Calatoria cu trenul a fost un cosmar, m-am balanganit in toate directiile. Ce sa mai zic, m-a adus la disperare. Aviz fetelor care vor sa se intoarca cu trenul.Samira ma bucur ca te-am cunoscut. Cum am mai zis, nu le am cu cuvintele (de cele mai multe ori vorbesc mult si prost) dar eu am emotii si pentru tine, si pentru cybele si pentru mine .Dragoste777 . Cybele, ce sa zic. Pe langa ca ne-ati fost de un real suport, faptul ca nu am fost singuri pe toata perioada ER - plecat acasa, a insemnat enorm. Ti-am zis, eu nu am vizualizat cat stres si cata drama implica perioada de pana la ET. Eu una nu am fost pregatita si suportul tau a contat enorm. Multumim mult pentru tot!La ecografiile de dinaintea punctiei aveam 8-9 oute maricele si altele mai micute. La punctie PK nu a mai gasit decat 2. A cautat de doua ori dar...asta a fost tot ce a gasit. Ii multumesc lui Dumnezeu ca s-au fertilizat amandoua si sper ca totul sa decurga asa cum ne dorim de acum incolo. Desi, daca ma gandesc la calatoria cu trenul si la ce talmes balmes trebuie sa fi fost in corpul meu imi vine sa-mi smulg parul din cap...Multumesc mult pentru sustinere, incurajari si ganduri frumoase! Vreau sa mai spun ca eu am plecat de la Kaali cu sentimentul ca intr-adevar acolo s-a facut tot ce se putea pentru ca eu sa plec acasa cu puiutii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Tonirro,chiar ma intrebam cum esti
Bine ca ati ajuns acasa cu bine!
Sa dea DD sa fie bine.
cybela, Doamne ajuta!

eu nu stiu ce am calculat ,dar se pare ca o sa fiu mai devreme la Budapesta,in jur de 1 iunie.
Off,nu e nimeni in perioada asta?
Am uitat sa zic ,eu am protocol lung,inhibare cu suprefact din ziua 21,a mai avut cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

UNACRI multumesc mult pt raspuns

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anchusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui lyly_mar
eu nu stiu ce am calculat ,dar se pare ca o sa fiu mai devreme la Budapesta,in jur de 1 iunie.
Off,nu e nimeni in perioada asta?


eu o sa fiu la Budapesta din 24 mai pana prin 4 iunie probabil.

anchusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANA33 spune:

Buna fetelor.Am intrat pe forum sa aflu cat mai multe sa vad cum sa ma pregatesc si eu pentru FIV.Eu am avut ghinionul ca ,cel de-al doilea copilas al meu, sa moara a doua zi dupa nastere.Explicatii n-am primit nici pana-n ziua de astazi, doar ca am ramas cu trompele legate ca asa a catacdisit doctorita ca e mai bine pentru mine si pentru uterul meu.
Acum vrem sa facem FIV la Budapesta si incercam sa strangem bani pentru asta.Lilimar, analizele pe care le- ai facut inainte de a merge la Budapesta, unde le-ai facut si cam cat te-au costat? Cam cat te-a costat drumul si cazarea la Budapesta? Ai idee cat o sa te coste cand vei merge pentru recoltare si transfer? Fetelor, As vrea sa aflu cat mai multe, pentru a stii cat cat costa si cam cand sa incep. Daca ar fi dupa mine, as incepe si maine, atat de mult imi doresc sa miste puiuti in burtica.Multumesc de raspuns fetelor. Seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:


Daana,nu pot sa iti dau o suma pt analize,pt ca,cu exceptia AMH (2,5 mil) pe cae l-am facut la Synevo,am card la Med Life si majoritatea analizelor au fost gratuite. Am platit doar histerocopia(7mil).
Dc mergi cu masina,cam 6 mil te costa motorina,plus rovigneta 8 euro.Dc mergi cu trenul,parca e 4 mil un drum(aici cred ca stiu mai bine fetele care au fost cu trenul),cazarea 30-40 de euro(depinde unde stai).FIV simplu e 1500 euro,FIV+ICSI e 2000 de euro(ai tarifele pe pagina 1).
Eu am avut toate analizele cerute de el si m-a intrebat cd vreu sa incep si i-am zis cd zice el,asa ca, de pe 10 mai incep inhibarea.
Imi pare rau pt puiutul tau...sa dea DD sa ai cat mai repede un alt puiut''' unguras''

Citat:
citat din mesajul lui DANA33

Buna fetelor.Am intrat pe forum sa aflu cat mai multe sa vad cum sa ma pregatesc si eu pentru FIV.Eu am avut ghinionul ca ,cel de-al doilea copilas al meu, sa moara a doua zi dupa nastere.Explicatii n-am primit nici pana-n ziua de astazi, doar ca am ramas cu trompele legate ca asa a catacdisit doctorita ca e mai bine pentru mine si pentru uterul meu.
Acum vrem sa facem FIV la Budapesta si incercam sa strangem bani pentru asta.Lilimar, analizele pe care le- ai facut inainte de a merge la Budapesta, unde le-ai facut si cam cat te-au costat? Cam cat te-a costat drumul si cazarea la Budapesta? Ai idee cat o sa te coste cand vei merge pentru recoltare si transfer? Fetelor, As vrea sa aflu cat mai multe, pentru a stii cat cat costa si cam cand sa incep. Daca ar fi dupa mine, as incepe si maine, atat de mult imi doresc sa miste puiuti in burtica.Multumesc de raspuns fetelor. Seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Dana33... imi pare extrem de rau pt cel de-al doilea copilas... multa putere iti doresc.
Iti raspund si eu la intrebarea despre costuri, am la activ doua FIV nereusite la Budapesta, dar il consider de mare incredere pe dr PK. La fel ca si tine am deja un copil, o fetita sanatoasa dar nu mai am trompe, deci nici o sansa pe ciclu natural.
Despre costuri: in mare fiecare incercare ne-a dus in jurul sumei de 12000 RON, cu tot cu drum + cazare + bani cheltuiti la Budapesta (ti-am scris echivalentul in ron, am platit mai peste tot cu cardul si asa mi-am fact "bilanturile"). Nu am prins in suma asta analizele premergatoare. Daca nu ai probleme deosebite de genul trombofile, analizele initiale sunt in jur de 1200 RON, poti sa e faci in tara, dr le accepta. La al doilea FIV multe dintre analize au fost valabile, am repetat doar testele pt anestezia generale (cam 100-130 RON ar fi la Bioclinica). Totusi alte fete sustin ca suma cheltuita pe analize a fost mult mai mare. Deci depinde de la persoan la persoana.
La sumele pe care ti le-am spus mai trebuie sa pui ceva in plus pt drum, eu sunt din Timisoara si drumul pana la Budapesta e o joaca, mai ales daca ai o masina buna.
Sper ca ti-ai facut o idee generala, daca ai timp sa citesti din arhivele acestui topic, sunt pe aici cateva fete mai informate decat unii medici, care si-au oferit mereu ajutorul si al caror aport cel putin pt mine a fost esential. Nu dau nume, o se le identifici cu siguranta.
Multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANA33 spune:

multumesc mult fetelor si Doamne ajuta sa ne bucuram de bebelusi cat de curand posibil.Incep sa ma gandesc si eu cum sa procedez.o zi buna, va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

stie cineva daca la 10 zile de la ET se poate face bhcg-ul? si cat de real este?
va rog sa-mi raspundeti

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

luck,PRG mi l-a recomandat PK...l-am intrebat de care sa-mi fac rost si mi-a spus ca prefera de 50,maxim 100.
Crinonele mi l-a dat la rugamintea mea...pur si simplu i-am spus ca ma deranjeaza sa stau cu "resturile" de Utro in chiloti in permanenta si mi-a spus ca daca ma simt eu mai bine cu Crinone el este de acord.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput