FIV in Ungaria 130

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

Fetelor vad ca sunt multe reusite aici va doresc la toate din tot sufletul sa va realizati visul cat mai repede posibil .
Imi cer scuze, am tras si eu cu ochiul la voi, eu nu sunt ,,unguroaica", eu sunt ,,sibianca" ma pregatesc in luna iunie de FIV la Sibiu si mi-am propus sa ma gravidesc obligatoriu luna viitoare.
Indraznesc si eu cu o intrebare la voi, inainte de ciclu cu 3-4 zile aveti vre-una din voi scurgeri maronii ? si daca raspunsul este da, ce v-a spus doctorul si cum v-ati tratat ? ati reusit sa ramaneti insarcinate prin Fiv chiar si cu aceste scurgeri maronii ?
Va pupacesc pe toate si va doresc ca Doamne Doamne sa va auda rugaciunile si va daruiasca prunci de care sa va bucurati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

tamys
multa , multa bafta !!!
Cu cine faci fiv la Sibiu?
sunshine4ever
imi amintesc ca fetele care faceau in Debrecen la dr Bodnar primeau divigel (produs ce contine estradiol).
Fetelor in focuri
mult , mult , mult noroc !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

smufurash sincer nu stiu exact ce s-a intamplat. Le-a pus la fertilizat pe toate 3, iar a doua zi, cand ne-am dus sa vedem cum evolueaza, sotul a mai donat odata, pentru ca unul nu se maturizase pana atunci. Unul a fost de la inceput pierdut. A treia zi, nu a rezistat nici acela, asa ca am ramas cu unul. Cam asta am inteles.

denisa

samira maine este ziua ce mare! sa fie reusita!

Salutari tuturor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgianaI spune:

Buna dimineata dragutele!
Apuc sa scriu si eu pe repeazeala cateva randuri, ca in rest nu am timp nici sa mor , dar e bine si asa, ca nu ma mai gandesc prea mult la fiv, ca sa incep sa ma stresez.
Maine plecam si noi asa usurel spre Budapesta, cu o halta la Baia Mare la o nunta si marti suntem la Budapesta.
Am ceva emotii ptr ca sper sa reuseesc sa nu ma impotmolesc in dialogul cu doctorul.

Recapitulare cu ce trebuie sa am la mine: dosarul cu analize, foile cu ceva fraze despre istoric medical, banutii de consultatie si analizele de col, banutii pentru medicamente, in jur de 1000 de euro.
Credeti ca mai e nevoie si de altceva?
INtrebare:o sa imi spuna PK unde sa ma duc sa cumpar medicamentele?
pot plati in euro sau tb sa am forinti?

Samira bafta multa, tin pumnii.
De fapt, tin pumnii tuturor fetelor care is in focuri acum.

No, va pupacesc pe bascutza, ca ma cheama datoria .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Citat:
citat din mesajul lui luck

tamys
multa , multa bafta !!!
Cu cine faci fiv la Sibiu?
sunshine4ever
imi amintesc ca fetele care faceau in Debrecen la dr Bodnar primeau divigel (produs ce contine estradiol).
Fetelor in focuri
mult , mult , mult noroc !!!

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot,ATPO pozitivi


multumesc frumos


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010), a 2-a sarcina obtinut natural - oprit din evolutie la 6 sapt (2011)

MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot,insulinorezistenta

Tratament: femibion 1/zi, acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),Competact 2x850,Clexane 2x0,4/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

luck draga mea in luna iunie fac FIV la Sibiu cu doctorul Chicea Radu, o sa va dau de stire cand ma gravidesc

toate fetele si va urez multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anchusa spune:

GeorgianaI
pentru consultatie am avut si euro si forinti, dar am platit in forinti[21000 forinti parca].
Medicul ne-a trimis la farmacia Deli pentru medicamente unde am platit cu cardul.Inainte de a ajunge la medic am dat cautare pe GPS atat adresa clinicii cat si a farmaciei ca sa ne fie mai usor


anchusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Buna dimineata tuturor!
Am trimis mail la dr. Zadori si am primit raspuns cu analizele ce trebuie sa le fac pana la prima intalnire. Le-am copiat mai jos in cazul in care mai este cineva interesat. Mie mi-a mai spus sa fac si analizele pt trombofilie.
INSTITUL KAALI
GINECOLOGIE AMBULATORIA

Analize ce trebuie efectuate in prealibil:


Analize din partea barbatului:

Test HIV, HbsAG, anti- HCV,VDRL
Spermograma
Analiza bacterologica a ejaculatului: aerob, micoze,
Trichomonas vaginali, Chlamydia trachomatis
(rezistenta directa)

Analize din partea fmeii:

Test HIV, HbsAG, anti- HCV, VDRL
Test de cancer (probabil Papanicolau) si testarea sanului
Testul bacteriologie al secretiei vaginale: aerob, micoze,
Trichomonas vaginali, Chlamydia trachomatis
(rezistenta directa)
Profilul hormonal (recoltare de sange in ziua a doua sau a
Treia a ciclului menstrual): TSH, FSH, LH, PRL, Oestradiol


Analize necesare anesteziei generale:

Protrombina, trombocite, timpi de coagulare si de sangerare,
INR,
Hemograma ( Hgb, Ht, leucocite)
Na seric, K seric
Functia hepatica si renala
Urina
Electrocardiograma si examen de medicina interna
Determinarea grupei sanguine si a factorului Rh

Actele ce trebuie a aduse la consult:

Carti de identitate,
Certificat de casatorie sau act notarial care atesta relatia de concubinaj,
Bilete de iesire din spital referitoare la opratii sau acte care
atesta alte interventii.
O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Alo, Budapesta? Tonirro, Cybele, Samira, how are you? V-ati intalnit?
Georgiana bafta la prima consultatie, cred ca 1000 euro iti ajung, in unele locuri (asta in general vorbind, nu neaparat la clinica) se accepta plati in euro, doar ca se aplica un curs de schimb care nu e in avantajul tau. E drept ca la sume mici difereta e nesemnificativa, totusi cel mai "bine" e sa schimbi euro in ft la o casa de schimb valutar.
Una din fete intreba de diferentele intre Szeged si Budapesta. Vreau sa dau doar un exemplu: la Budapesta li se rupe (pe romaneste) de faptul ca esti casatorita sau in concubinaj, sau nici una nici alta, si am fost crezuta pe cuvant ca nu mai am trompe, desi aveam la mine "dovezi", bilete de iesire din spital, etc. Deci "focus" pe chestii esentiale.
O zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Hello fetele!
Ma declar inscrisa in fan clubul lui PKPe 4 mai am avut consultatia si pe 10 mai incep inhibarea si dc vrea DD in jur de 4-5 iunie sunt la Budapesta.
Am platit cu cardul consultatia 21000 forinti, medicamentele am luat de la farmacia Deli,am platit tot cu cardul.Se plateste cu cardul sau forinti.Se pot lua si medicamente de la clinica,dar se poate intampla sa nu le aibe pe toate. Am platit pe medicamente pt inhibare si 5 zile de stimulare cam 22 mil lei.Georgiana iti ajung 1000 de euro.
M-am descurcat si cu engleza mea de shopping
cursul era 1 RON=62,5 forinti;100 euro=26100 forinti.

Mergi la inceput