FIV in Ungaria 130

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

loretta76, una din diferentele dintre szeged si budapesta ar fi confortul psihic;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25

loretta76, una din diferentele dintre szeged si budapesta ar fi confortul psihic;



Poti te rog sa-mi dai detalii pe PM? Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Tanoo25, scuze de stres...dar vreau sa ma decid unde voi merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisianadsd spune:

eu am fost la szeged si inca nu stiu care e rezultatul pana luni dar pot spune cu toata taria ca m-am simtit in siguranta cu dr ZADORI

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luisianadsd

eu am fost la szeged si inca nu stiu care e rezultatul pana luni dar pot spune cu toata taria ca m-am simtit in siguranta cu dr ZADORI

dana
1extrauterina
1 fiv "nereusit"


Iti tin pumnii, sa dea DD sa vii cu un rezultat pozitiv!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

samirutoooo sper sa n-ai probleme cu "tronatul" de data asta si sa vi cu beta ala gigant odata, ca am uitat a cata oara-ti tin pumnii stransi. De cand n-au mai fost reusite cu puiuti de eschimosi aici? ca parca a trecut muuuuuuuuuuult, deci ar cam fi cazul sa faci o schimbare

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuknuknuk spune:

Cybele, desiderio, samira, luisandsd si toate celelalte fete in focuri, BAFTAAAAAAA

lorette si mie Tannoo mi-a fost "indrumator" si inca il mai "stresez" cu intrebari.... dar el nu se supara, doar nici nu are cum sa mai fie suparat cu un baietzel in asteptare.

eu FIVul l-am facut totusi la Szeged la Zadori, si din fericire pt mine a fost reusit. acum de plans nu ma plang, sigurl lucru pe care nu-l facusem ca nu am stiut ca "trebuie" a fost analiza AMH (rezerva ovariana) de care dr. m-a tot intrebat desi nu-mi spusese initial nimic de ea.
in rest pt mine a ofst ok..nici nu am stat sa astept f mult, max 30 minute intram la dr.; el mi-a raspuns la toate intrebarile...

oricum Tannoo iti poate face comparatie, ca el are cu ce compara

decizia iti apartine, dar ar fi bine sa mergi unde ai tu incredere, ca asta conteaza foarte mult!




IA nereusita nov.2010
sotul OATS moderata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Offfff ce bleaga sunt!!!!! Acum am aflat din mesajul de la alinuknuknuk ca tanoo este barbat...Si cand ma gandesc ca l-am intrebat unde a facut FIV???? Bine, adevarul e ca si sotii sunt implicati dar daca nu m-am uitat pe profil nu aveam de unde sa stiu ca este "el". Ma intelegeti sper.
Oricum multumesc tuturor pt sprijinul acordat, dar mai ales lui tanoo. Va tin la curent cu decizia pe care o voi lua. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

FETELOR poate ma ajutati cu niste informatii. Cei care sunteti in Ungairia v-ati putea interesa daca se gaseste prin farmacii Progynova/Progynova mite (este preparat cu estradiol valerat)-tablete daor cu estradiol nu acel preparat care contine si progesteron in combinatie.
M-ar interesa daca este cieinva si in Debrecen daca se gaseste.
Si daca e nevoie de reteta?
Va multumesc frumos.


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010), a 2-a sarcina obtinut natural - oprit din evolutie la 6 sapt (2011)

MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot,insulinorezistenta

Tratament: femibion 1/zi, acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),Competact 2x850,Clexane 2x0,4/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliana2707 spune:

Desi va cunosc demult si am trait alaturi de fiecare dintre voi bucurii, emotii si tristeti, e prima oara cand va spun ”bine v-am gasit”!
Asemeni voua ma lupt de cativa ani cu infertilitatea in incercarea de a imi indeplini cel mai pretios vis. Pe scurt: 2IA nereusite la Giulesti (dr. Bucur Cezara) #351;i odata cu ele decizia de a nu mai continua (cu parere de rau) lupta ”pe plan local”. Sotul oligospermie, nu chiar atat de severa. Datorita voua dragele mele am stiut ce sa fac cand sa fac si mai ales cum sa fac astfel incat pe 26 aprilie am intrat la dr.PK pt o prima consultatie iar in iulie in jurul datei de 10 voi intra in focuri. Va multumesc pt fiecare informatie postata si sa dea Dzeu ce imi doresc eu mie sa ni se indeplineasca la toate!

Mergi la inceput