FIV in Ungaria 130

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

tanoo . Am sa trimit mail sa vad cand ma poate programa. Tu unde ai facut FIV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loretta76

tanoo . Am sa trimit mail sa vad cand ma poate programa. Tu unde ai facut FIV?

primele 2, esuate, la szeged, cu zadori;
cel de-al treilea, reusit, la budapesta cu peter kovacs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

va pup fetelor si sa ne ajute DD sa avem un capitol numai cu vesti bune.

bombi,iti tin pumnii si-ti doresc un rezultat bun.
sa ai mare grija cu constipatia din cauza Prgoseteronului...eu pana acum vad ca reusesc sa o controlez cu ceaiul Zein-o cana de ceai concentrat inainte de culcare si dimineata isi face treaba excelent.
la Fiv3 am avut probleme mari de tot la capitolul asta si mi-a ramas mie in minte ideea ca asta e cauza pentru care nu s-a prins bebe...dar am tras-o rau,rau de tot.
acum sunt pregatita si cu ceai si cu supozitoare cu glicerina si daca e nevoie fac si combinatii alimentare dubioase.

noi diseara ridicam aancora asa ca ne auzim maine de pe meleaguri straineze.

va pup
Doamne-ajuta!



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Felicitari tanoo! Ceva diferente majore intre Szeged si Budapesta, sau pur si simplu asa a fost sa fie? Eu m-am gandit la Szeged ca este foarte aproape de Timisoara si in timpul asta ma pot duce si la lucru. Dar astept parerile voastre pro si contra...desi peste tot vor fi si pareri bune si mai putin bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edennoa spune:

Multa bafta, Samira, si tuturor care au facut sau fac acum tratament.

Pe mine ma ajuta la constipatie cite o cana de lapte in care dizolv 1,5 linguri de tarite alimentare, in fiecare seara. Cele mai bune sunt de la Sanovita. Sunt si naturale, si la nevoie poti creste doza pina la 3 linguri. Constipatia continua si in sarcina, asa ca trebuie sa gasim metode. Eu ma bazam pe prunele uscate, dar acum nu mai suport nimic dulce sa maninc.

s17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

Citat:
constipatia din cauza Prgoseteronului...eu pana acum vad ca reusesc sa o controlez cu ceaiul Zein-o cana de ceai concentrat inainte de culcare si dimineata isi face treaba excelent.
la Fiv3 am avut probleme mari de tot la capitolul asta si mi-a ramas mie in minte ideea ca asta e cauza pentru care nu s-a prins bebe...dar am tras-o rau,rau de tot.
acum sunt pregatita si cu ceai si cu supozitoare cu glicerina si daca e nevoie fac si combinatii alimentare dubioase.

samira, incearca si cu prune uscate; combat foarte bine constipatia.
Sa va dea Dumnezeu mult noroc, tie si celorlalte "unguroaice"!

---------------------------------------------
1 FIV - nereusit
1 FIV pe ovulatie naturala - nefinalizat
al 2-lea FIV - reusit - sarcina oprita din evolutie la 5 s
al 3-lea FIV - in pregatire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33
noi diseara ridicam aancora asa ca ne auzim maine de pe meleaguri straineze.
va pup
Doamne-ajuta!



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

drum bun!
si te astept cu cele mai bune vesti
bafta maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loretta76

Felicitari tanoo! Ceva diferente majore intre Szeged si Budapesta, sau pur si simplu asa a fost sa fie? Eu m-am gandit la Szeged ca este foarte aproape de Timisoara si in timpul asta ma pot duce si la lucru. Dar astept parerile voastre pro si contra...desi peste tot vor fi si pareri bune si mai putin bune.

da, sunt diferente majore, asa cum spui tu, intre szeged si budapesta;
insa, din respect ptr fetele care merg la szeged nu am sa comentez;
daca vrei detalii, activeaza-ti pm;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Samira, asa am patit eu la primul fiv cu constipatia, dar atunci am luat tarosin in loc de vitamina C si cred ca de la asta mi s-a tras... eu am avut progesteron produs de propriul organism in "cantitati" industriale dar nu mi s-a mai intamplat ca atunci, iar cand lucrurile luau o intorsatura mai urata, seara mancam un kiwi, a doua zi dimineata lucrurile erau rezolvate. O sa vedeti ca in sarcina se va accentua "problema" si trebuie neaparat gasit un remediu inca de pe acum, cred ca fiecaruia i se potriveste ceva, fie prune uscate lasate in apa, fie zeama de la tarate, fie un castron de cereale cu lapte dimineata pe stomacul gol, fie o lingurita de miere tot asa dimineata pe stomacul gol... daca nu si nu, atunci sunt bune si supozitoarele cu glicerina, sunt safe in sarcina, dar nu in exces.

O primavara roditoare va doresc, fetelor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

tannoo25 mi-am activat pm, sper ca am reusit. Mersi pt ajutorul acordat.

Mergi la inceput