FIV in Ungaria 130

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Intrebare,mai e cineva la inceputul lui iunie la Budapesta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliana2707 spune:

Dar in iulie in perioada 10-22 este cineva programata? Am o nelamurire daca ma puteti ajuta. Dupa consultatie l-am rugat pe dr.PK sa imi dea si schema de tratament in ideea de a cumpara medicamentele de acolo. Drept urmare mi-a dat reteta si spre uimirea mea mi-a recomandat doar menopur (15 fiole) si anticonceptionalul premergator lunii cu ET. Din ce am citit postat de voi am observat ca vi s-au prescris (in functie de caz) mai multe medicamente. E ok oare ca mie mi s-a dat numai menopur? Sau poate pt faptul ca eu nu am nicio problema de sanatate (multumesc lui Dzeu) a considerat ca nu am nevoie si de alte medicamente?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

va pup unguroaicelor

si noi acasica cu in burtica.
sper,ma rog si-mi doresc sa ramana la mine in burta 9 luni si o viata langa noi.
ambii embrionasi au rezistat decongelarii,nu au pierdut niciun grad la decongelare-PK era surprins si bucuros pentru treaba asta pentru ca mi-a spus cu o zi inainte-stiam si eu dealtfel, ca embrionii pierd un grad la decongelare.....insa ai nostri au ramas intacti,au avut acelasi grad ca la congelare.
endo l-am avut de 11,5 mm.
acum am PRG inj. zilnic si Crinone ca tratament de sustinere si Clexane,Acifol,Femibion...astea toate le iau cu stirea si consimtamantul medicului...iar de la mine putere am mai adaugat No-spa si Magneziu zilnic.
pe 16 ar trebui sa fac Beta insa cred ca-l voi face mai devreme.

cybele,imi pare rau ca nu ne-am putut intalni.
noi Miercuri am avut consultatie la ora 1 la clinica-lyly ce tocmai s-a "inscris" oficial in cursa pentru bebe ungurash a avut, de fapt, dar am fost si noi cu ea....apoi am plecat in oras la cumparaturi ca peste 3 saptamani vom fi nasi si n-avea nasu' costum
iar spre seara am stat cu proprietarul pensiunii la care ne-am cazat la un pahar de vin si la o barfa....impreuna cu tonirro si cu sotul ei si cu o alta familie de romani cu care noi am calatorit,veniti tot la PK.
m-am gandit sa te sun poate veneati si voi la sezatoarea noastra insa spunea tonnirro ca Miercuri ai avut punctia, a vorbit cu tine si nu prea mai vroiai sa iesi.
asadar n-am mai indraznit sa te sun.

tonniro,sper ca esti bine si sa ne auzim numai cu vesti bune.

va multumesc din tot sufletul pentru incurajari si pumnisorii starnsi...chiar m-am emotionat-si eu nu sunt genul,citindu-le.
va multumesc si pentru sfaturile legate de constipatie si asa cum bine zicea ariadna,fiecare organism e unic si reactioneaza la stimuli diferit...cu mare bucurie va spun ca am reusit sa controlez perfect problema constipatiei cu un ceai din plante...beau in fiecare seara o cana de ceai concentrat si dimineata sunt "boboc".

va pup



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliana2707 spune:

Samira,
ma bucur din suflet pt tine, sa fie intr-un ceas bun!!! Doamne-Ajuta!
La ce pensiune ati stat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

sami.lyly-Doamne ajuta fetelor!ma rog ptr voi, va tin pumnii si va astept cu vestea cea mare!

Doamne ajuta pana la capat!
+13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joannaalx spune:

Samira...iti tin pumnii sa fie bine, sa fie cat mai lipiciosi embrionii si sa dea Dumnezeu sa ai 9 luni usoare de sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naty76 spune:

Buna fetelor,
ma bucur samira pt cei 2 embrionasi ai tai si iti doresc numai bine sa fie cei mai lipiciosi,sa stea in burtica 9luni
mult noroc si la restul fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Samira, multa bafta! Pumnii mei sint stransi pt tine!

zapp de Ana Lidia si Serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

Samira, Doamne ajuta sa fie lipiciosi! Daca sunt blasto ar trebui deja sa inceapa sa se nideze, asa-i?

Daaaaaaaa, ti-am scris eu ca parca vad ca in ziua voastra libera eu voi avea punctia-asa a fost!Cand am fost eu libera ati avut transferul, si uite asa... Lasa , asta sa fie baiul, ca ne vedem noi cu bebeii prin parc!


Noi maine avem intalnirea cea mare, sunt topita de emotii. Ma fac bella sa ma placa bebicii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anchusa spune:

Samira sa te vedem cu gemenasi


anchusa

Mergi la inceput