Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (126)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

Racusor merci o sa ma uit si eu dupa cele de la chico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Rody - va pregatiti de fiesta? E superba printesa mica!

Cris - pentru rezumat

Racusor - Noi cand aveam 74 cm aveam 10 kg si ceva. Asa ca sunteti f bine voi mai ales ca e baiat! Acum suntem pe la 10.500kg, iar la cm nu stiu - deja lucrusoarele 74 sunt scurte . Ai vazut si tu ca nu e grasa, e doar zdravanuta si falcoasa DAR fara par inca . Au si ei perioade si perioade cand papa, cand nu papa - o fi avut si Andrei o saptamana papacioasa lasa ca urmeaza si zilele nepapacioase. sper sa doarma pana dimineata sa poti dormi si tu.
Cu pasatul eu nu ma stresez, fara dinti ce sa o invat eu sa mestece mititica. Blenderul il spal de n... ori/zi si sunt fericita ca exista.

Aseara am adormit puiuca draga( pat mare baricadata bine + camera) si m-am dus la
sot. M-am cam foit si nu i-a placut. Azi vad ca a inchis usa. Sa fie semn ca nu ma mai primeste? Pe la 5 m-am trezit si m-am dus la ea. Am simtit bine cutremurul de cand stateam la 7 eram ingrozita de ele - eram gata, gata sa bag copilul in patura si sa ies afara cu ea.Noroc ca a fost scurt si m-am gandit ca mai rau o sperii.


Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Bambo, cutremur????

Tanti, si eu folosesc de la Chicco, ca in cele de la Avent nu imi curgea LP-ul. Am incercat acum 3-4 luni, cu tetina cu 2 gauri de la Avent, si nu curgea.

Racusor, tu de care tetine folosesti? eu pana acum am avut cu 3 gaurele, dar tare greu ii vine... am luat din alea in stea, dar e gaura maaaaaaare, de curge tot Lp-ul numai cand intorc biberonul. Asa ca i-am facut eu gaura cu cutitul.

Laurica, e dusa rau cu pluta femeia aia... Am vazut pozici pe Fb, cat e de scump puiutul vostru! Dar deja o ia la plimbare? ca vad ca tati il tine in ham, umbla el singurel???????????? Nu de alta, dar al meu inca nu se urneste de pe jos. Abia astept si eu momentele cand vine dupa mine prin casa, cred ca ma topesc!!!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Cris - intai iti vei rupe spatele alergand aplecata cu el de manute asa pret de cateva luni bune!
A am uitat am facut masaj ieri vai de burta mea . Cred ca ma apuc de abdomene.

Si Racusor e slaba, slaba parca nici nu a facut un copil - ce burta ... povesti, nu se vede nimic, nimic extra.

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Vreau sa va intreb a incercat cineva incaltarile gen "MBT" - au efect???

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

CRIS am tetine normale, alea 2+ au 2 gauri, cele 4+ 3 gauri, am si alea in forma de stea, dar nu le folosesc. ca eu nu ii dau cereale

DIANA

asa ma gandesc si eu ca saptamana asta a papat si saptamana viitoare se inalta acum cand ma gandesc in fiecare luna are o perioada cand pare grasan si apoi deodata il vad mai lungut

oricum azi a mancat doar

8 - iaurt cu branzica si banana + extra 90 ml laptic (cam mult)
12 - un biscuite
13 - 150 grame de piure de legume cu carnita (cu greu)
16.30 - 200 gr de mango cu mar (la borcanas, la mall )
21.20 - 220 ml lapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

diana, are sotul incaltari din alea, dar cum noi iesim invariabil cu masina din cartier, cu alea nu poate conduce, prin urmare nu le poarta.

cristina, chiar ca sunt haiosi cum auzi lipa lipa prin casa. mihai..cum il las jos din brate, nu sta frate si el sa se joace cu ecva..nuu..da-i si umbla..trage..mi-a desfacut toate marginile de parchet..trage de toate prizele..ioi..telecomenzile tot pe jos ajung..are o placere deosebita sa ne traga ochelarii jos de pe nas.

ma duc si eu la dus si la nani.
de maine sper sa ma apuc din nou de invatat, totusi. :)ca asa un chiul masiv am tras..

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Paula - excelent punct de vedere si eu conduc mult asa ca ma mai gandesc daca le vreau sau nu sau mai bine zis cat sau cand le voi purta.

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Diana_Eva


Rody - va pregatiti de fiesta? E superba printesa mica!


a inceput deja fiesta: Dia de la Cruces, tine trei zile, asa ca... se plimba calestile prin oras impodobite, sunt terase amenajate in tot orasul unde poti bea un vin, o bere, mancare traditionala, muzica si dansuri flamenco, lumea imbracata traditional, cu margele, cercei, bratari si flori in par. super!! Maria a avut 4 rochite de-a lungul anilor, ultima inca ii e buna dar nu vrea s-o mai imbrace... o sa mai caut maine poze de-ale ei, deocamdata am pus cu ea la 2 ani, la 4 ani si in continuare cu Isa in oras, pe terasa si la plaja. bambo, nici n-am apucat sa incarc bine pozele si le-ai si vazut


delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Cris acum mi-am amintit intrebarea ta Eu ii dau cam 10 lingurite de apa dupa fiecare masa - sunt dati cand le bea, chiar vrea mai multe si dati cand mi le scuipa in fata ( nu ma intreba cat de uda e dupa fiecare baut). Ea nu vrea din canuta cu cioc, biberon... Vrea doar din lingurita sau cana( care o varsa pe ea, in cap, pe mine...).
Ceai bun la gust - sper sa fie si aici unul de la hipp cu sau de mere ( > 8 luni parca era). Altele mi se par rele si mie. Eu ii faceam ceaiul oricum mai diluat decat scriau ei.

Noapte buna delfinariu!


Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput