Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (126)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Foarte dulce rochita Isei, ce bine ii sta!!! ziceai ca e rochita Mariei. Ai cumva si o poza cu Maria imbracata asa? ca mie mi se par ca seamana atat de mult, incat sunt convinsa ca nu ne-am da seama care e una, care e cealalta.

Merg sa culc piticul...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Andrei tot doarme s-a trezit la 7 jumate, l-am luat, cu gandul ca nu il mai las sa doarma, dar a adormit cu capul pe mine, acum l-am pus pe pat, deci noapte alba ne asteapta nici nu stiu ce sa ii dau de papa, cred ca direct baie si laptic, nu ma mai complic cu pastele. ca e prea tarziu....

si culcare la sfantu asteapta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

si daca va intrebati, nu o sa doarma pana dimineata , as vrea eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

am fost la mall, la H&M, mie mi-au placut mult hainutele lor, sunt dragute si totusi rezonabile ca pret. nu i-am luat acum prea multe, ca inca nu avem nevoie de lucruri de vara, dar sunt frumusele. momentan din RO ii cumpar de la debenhames si o sa ii iau si de la H&M hainute. mai vad daca mai comand la ANa.



eu am zis ca mi-a placut la H&M...si cum nu am drum zilnic in Bucuresti am cumparat si hainite de vara pijamale cu manecute scurte, pantalonasi scurti, tricouri...preferatul meu e cu "The Doors"
preturile acceptable si calitatea buna...

Eladea tu parca ai comandat un pantalon cu o bluza verde, materialul e foarte fain, atat de moale


Matei - luna a 10-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Hello fetele!!

La multi ani sarbatoritilor zilei!!

Asaa, trecu si Pastele, primul in formula marita la noi..fuseram la Constanta...acolo agitatie, piciul si-a dat o idee programu peste cap, greu fara scaunelul minune in care mananca (abia acum am ajuns sa-l apreciez).ne-am plimbat mult..si ca sa va mai zic din gandirea geniala a iubitei mele soacre, numele lu fi-miu e , citez, :taranesc...ca ALbert era cel mai bine..ca daca ii zice Cris mai salveaza din onoarea familiei.am vrut sa o injur, dar prea m-a lasat cu gura cascata..ieri si azi am bagat stat afara la maxim, gratar la curte.acu fi-miu a descoperit o noua distractie: vrea sa stea singur in picioare!!in patut isi da drumu de la gratii si face echilibristica, lucru care il amuza la maxim.asta de ieri, mie mi-a stat inima-n loc si cand ii ziceam: nu e voie, ai grija ca o sa cazi...mai mare distractia pe capul lui.Acu avem 6 dinti ( lui i-au iesit in gura, mie pe nas :D).Paula, si eu am momente cand ma gandesc ca-mi vine sa-l arunc pe geam, imi revin repede...dar si al meu face nazbatii cat cuprinde.nu are stare, se satura repede de jucarii,face ture in sufragerie, in patut suge toate jucariile, tipa dupa mine:ma-ma cand nu ii mai convine ceva, il imita pe ta-su cu: tata...aaa, si nu mai vrea sa manance zice:ATA ( dela gata)..Cand fac nopti albe imi zic (ii zic si sotului) ca nu imi mai trebuie alt copil, dar cand apuc sa dorm 6 ore pe noapte..ma razgandesc .azi i-am dat spanac (cu cartof, morcov, albitura si piept de pui)...a mancat ca spartu :)).

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

l-am mutat in patut, i-am dat lapticul, sa vedem daca avem noroc sa doarma toata noaptea

cred ca era obosit de la mall micutul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

wow..ce fete frumoase, rodi! ce veselie pe ele..si ce frumos a pupat-o Maria..
ma duc sa spal si eu teroristul cel mare.
am fost la nasi la un fel de gratar- electric, micu a fost rupt de oboseala, numa intr-un plans l-am spalat si imbracat.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

Paula mai stai cateva luni si te pui pe treaba cu bb2, greu va fi oricand cu 2 copilasi dar si cand ii vezi pe amandoi uiti de toate greutatile, deja Matei a inceput sa se ia dupa fratele mai mare, daca tipa unul tipa si celalat sunt asa dragalasi, se joaca cel mare se duce si el langa el isi ia jucarii si se joaca langa el

Am si eu o intrebare pt fetele care dau NAN 3 , ce fel de biberoane folositi ca este mai vascos laptele si nu curge, pana acum am folosit biberoane de la avent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

tanti biberoane tot de la avent, dar tetine am 2+ si 4+ de la chicco si sunt ok. mereu am folosit de la chicco, mi s-au parut mai bune ca avent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare delfinasi

Am stat numai pe afara zilele astea...se vede ca am scapat din cusca
Azi a mancat si David pufuleti...ce incantat era

multumim de comentarii la poze

Bumblebee-suntem pe drumul cel bun...venim si noi miercuri...dar cred ca ajung la 12-12.15...propun sa ne vedem in copou in parc...e superb plin de lalele si avem unde plimba delfinasii

Rodyka-ce frumoasa e Isade Maria ce sa mai zic o domnisoara deja

Paula-asta e numai inceputul la ce urmeaza..stai sa vezi cand o sa se catere pe mobila..o sa sara de pe capanea..de pe masa ...sa aveti mare grija cu aragazul..Antonia la 1 an si 4 luni a tras ibricul cu apa de pe aragaz pe ea

Laurika-soacra ta e dusa rau...nici nu merita sa-i mai asculti sau se te consumi..asa sunt ei limitati

Racusor-am vazut pozele cu Andrei..e un frumos ...nu mi se pare gras deloc..e numai bine

azi dim a fost cutremur asa ce m-am speriat...il intreb pe sot..ce faci misti patul?te-ai miscat?el da..dar parca a fost cutremur..am sarit din pat sa vad ce face David,Antonia dupa m-am bagat in pat dar 1 ora nu am putut adormi

n buna delfinasi si mamici

Mergi la inceput