1 an de la nastere....mamicile slabesc (4)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

SCUZATI ,AM TRIMIS MESJUL DE DOUA ORI,PROBABIL DE LA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Buna seara, mamici ambitioase !

Fetelor dragi, scuzeeeeeeeeeeeee … nu mai am timp de nimic, la serviciu e mult de munca, nu reusesc sa intru, abia daca mai verific mail-ul, iar dupa serviciu copiii imi acapareaza toata dupa-amiaza. In we e maraton total, nu stiu cand trec zilele de sambata si duminica. Cu dieta, sunt ok numai ca in we imi fac de cap … o terasa, un vinulet cu sotul seara … pacat de munca din timpul saptamanii.

Littlelight, felicitari, esti constanta si ai rezultate foarte bune. Multumesc ca te-ai gandit la mine, sper sa ne cunoastem la un moment dat. Spor in continuare, te imbratisez.

Andra, felicitari pentru mentinere. Ca si tine, nici eu nu am fost niciodata genul “snur”, nici nu-mi doresc, dar vreau sa stea frumos hainele pe mine si sa ma misc “natural”. Dar mai am drum luuuuuuuung …

Aylin, cu serviciul si cei doi prichindei, cam greut cu scrisul, cateodata abia reusesc sa fac lista, crede-ma, dar nu vreau sa va dezamagesc, o sa tin in continuare pasul cu voi … sper. Felicitari !

Mykaa, felicitari, ma bucur pentru reusita ta, spor in continuare.

Sanzi, nuuuuuuuuuu, nu esti la ASA NU, felicitari din suflet pentru kg pierdute si spor in continuare. Si eu am avut saptamani cu plus si am revenit, sunt convinsa ca vei recupera. Intorc pupicii inzecit.



Va imbratisez si va urez spor in continuare. Poate isi fac timp si celelalte mamici sa mai treaca pe la noi macar in zilele de marti, va asteptam cu drag.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Buna dimineataaaaaaaaaaa ...

si inca o pentru Littlelight.


Sa aveti spor la slabit, fetelor, si sa ne auzim cu vesti bune.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Buna dimineata si de la mine!

Dani, mi-ar placea sa te cunosc si perosonal. Sunt venita din alt oras doar de cativa ani si multe prietene n-am. Iar cafeaua aia prinde bine ca-s in picioare de la 4,30. Deci, la ora asta, doar noi doua cred ca bantuim pe net . Restul sigur mai .
Oricum, le promit ca asteapta pana se trezesc.


Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mykaa spune:

Va multumesc pt felicitari si pt incurajari! Littlelight si DaniCris niste dragutze ca de obicei! Cred ca important e sa nu ne descurajam si sa CREDEM ca se POATE!!!! LA MULTI ANI tuturor bebeilor vostri, sa fie sanatosi si norocosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Buna dimineata.
Ma primiti si pe mine in clubul vostru?

Va citesc de ceva vreme,insa m-am hotarat sa nu mai stau in umbra si sa ma alaturi voua in lupta contra kg.

Am un baietel de 10 luni si multe kg de dat jos
Si acum povestea:pana acum 4 ani eram genul skinny,la inaltimea de 1,80 cm aveam mereu in jur de 57-59 kg,fara celulita ,forme de gagica.Insa din iarna 2007 am inceput sa am probleme cu greutatea,incepusem sa consum multe dulciuri,am luat in 3 luni 15 kg,iar in primavara anului urmator am dat 11 intr-o luna jumatate prin mult sport.
Intre timp,usor usor,intr-un an le-am depus inapoi,iar in octombrie,cand am ramas insarcinata aveam deja 75 kg.

In timpul sarcinii am pus 30 kg,10 in ultimele 5 zile inaintea nasterii,am avut preeclampsie forma medie,multa retentie de apa.Am iesit din spital cu minus 22 kg,urma sa mai dau inca 8 pt a ajunge la greutatea de la inceputul sarcinii,dar la 8 saptamani dupa nastere,am inceput sa iau anticonceptionale,pe care le-am intrerupt dupa 4 luni si pana in momentul de fata am pus 20 kg inapoi.
M-am latit foarte mult in spate,inca am o retentie de apa destul de mare,picioarele si mainile umflate si burta ca de 7 luni [:D[,arat groaznic.Imaginati-va cum aratam la 59 kg si cum sunt la 95.

Din pacate,nu am suficienta ambitie sa tin dieta,ador dulciurile si tot ce se intinde pe paine,plus ca sotul meu cel mancacios ma tenteaza cu cate ceva mereu.Si nici el nu arata ca un fotomodel de-a lui Botezatu

De o luna de zile,am inceput totusi sa nu mai consum atat de multe dulciuri,prajeli,evit painea dar cateodata nu ma pot abtine,apa consum cam 2,5-3l/zi si am reusit sa dau jos 2kg.Sunt multumita,caut o dieta pe termen lung si nu una drastica fara sa imi afecteze metabolismul.
Targetul meu este sa ajung la 65 kg,cateodata mi se pare extrem de greu,incep sa plang de suparare,ma uit cu jale la pozele din "tinerete",cand eram slaba,dar sotul ma linisteste mereu,ma sustine neconditionat si ma ambitioneaza.

Insa medicul meu,ca si mine de altfel,banuieste ca am ceva probleme endocrinologice,asa ca saptamana viitoare ma voi duce la un control de rutina,apoi la un nutritionist pt o dieta personalizata,deoarece alaptez si nu ma lasa sa tin o dieta care ar putea sa afecteze acest lucru.

Vreau sa va felicit pe toate pt kg date jos,sunteti nemaipomenite.Sper sa reusesc si eu.

Aylin suntem din acelasi oras,as vrea o poza cu tine,poate ne cunoastem,mai stii????

Pupici la toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Draga btz_ovi, bine ai venit in gasca noastra . Si eu am probleme cu datul jos, insa aici e un grup misto de fete ,care nu dau la cap daca mai calcam in strachini. Ma lupt de ceva vreme cu diverse diete, care dadeau rezultate pe moment, apoi kg reveneau si cu ceva pe langa. Am adoptat un stil de viata sanatos, pe termen luuuung si uite ca am rezultate .
Daca te inarmezi cu rabdare si tu vei avea, sunt sigura. Nici nu cred ca se vad asa de tare kg in plus la inaltimea ta (nu ca la mine la 1,58 m aproape 90 kg, cat am avut la inceput, acum 3 luni).

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mykaa spune:

Bine ai venit btz_ovi! O spun in numele tuturor fetelor si cred ca nu se supara nimeni, pt ca noi suntem incantate cand ni se alatura cineva! Asa ca
Mergi la doctor, fa-ti analizele de care vorbeai si in functie de asta vezi ce se poate face. Noi o sa fim alaturi de tine! O sa ai nevoie de rabdare muulta, dar si satisfactia va fi pe masura! Si eu am probleme cu retentia de apa, dar nu e asa de grava ca in cazul tau. Eu dc o zi sar peste momentul toaleta sau nu ma hidratez cum trebuie imediat se vede la cantarsi destul de greu, fiin vorba de 1kg spre 2 chiar! Dar am inteles care este cauza si incerc sa evit cat pot mai ales sa mananc foarte sarat. In ce priveste dulciurile, eu mai mananc, dar intotdeauana dimineatza, vorba lui Littlelight, mai cal si eu stramb, dar nu seara. A si mi-am mai luat dulciuri dietetice. Eu am luat in sarcina am luat 22,5 kg, ajungand la finalul sarcinii la 89,5 kg la 1,63 asa ca...si am slabit foarte greu...dar nu ma las si fetele m-au incurajat intotdeauna, asa ca inca o data bine ai venit si te asteptam cu vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Buna dimineata!!!

Va multumesc pt primirea calduroasa

Saptamana viitoare ma voi duce la medic,abia astept,sper insa ca totul sa fie ok.
MIKA pt retentia de apa medicul mi-a recomandat sare cat mai putina si ceaiuri diuretice (ex. de cozi de cirese) insa dupa ce termin cu lapticul,deoarece,conform spuselor lui,ar trece o mica cantitate si prin lapte,asa ca nu ma risc.Prefer sa astept.
Eu in sarcina am retinut apa si din cauza tensiunii,nu prea pricep eu legatura intre ele dar se pare ca exista.

Ieri m-am apucat si eu de exercitii WALKING,mi se par interesante,dupa 15 min deja eram leoarca
Si ca meniu:orez cu miere de albine (incerc sa evit zaharul),ciorba de legume,ciuperci pe gratar cu branza,iar seara morcov .Precicez ca apa e din abudenta la mine.

Mi-ar placea sa stiu ce meniuri aveti si voi pt un pic de inspiratie.

MIKA in cat timp ai reusit sa dai jos kg??

Va pup si o zi fara tentatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Aylin, Ovi, ma apuc si eu de exercitiile alea seara, ca dimineata nu stiu ce sa fac mai intai (am inceput sa ma trezesc la 5,30-6 ca sa am mancarea/treaba gata pana la 8,30-9, cand o sterg cu pitica afara . Par usoare si la indemana oricui. Si o sa fie miscare extra. E ok sa fac mai multe serii de 15 min? Sau trebuie minim 1/2 ora? 15 minute dureaza filmuletele pe care le-am gasit pe net. Voi aveti altele? Plizzz, daca da, dati-mi-le si mie .

Aylin, chiar cautam pe cineva care are relax&tone, sa-mi spuna si mie daca merita banii sau nu (eu am vreo 2 experiente nasoale cu produsele teleshoping-uite. Mai intelesesem ca exista si o varianta mai ieftina a acestui aparat (manipol nu-stiu-cum) si as fi vrut s-o iau (daca nu are rezultate, macar nu ma doare burta c-am aruncat banii pe el). Tu de unde l-ai luat (am inteles ca acum esti in Italia)?

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput