1 an de la nastere....mamicile slabesc (4)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Littlelight, evident ca ar fi bine, dar crezi ca ma pot abtine..???
Ce ma bucur pentru tine cu tratamentul de seminte!!!! cred ca o sa revin si eu la el, ca am facut o pauza, si poate ma mai ajuta si cu dieta un pic.



Cresterea in greutate
Perioadele de crestere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Neata fetelor!

Eu mai rarut pe aici, sunt in perioada in care vreau doar sa ma aentin la 65 kg si spre surprinderea mea, chiar reusesc
Cred ca peste vreo luna o sa mai incerc sa dau inca 2-3 kg jos si apoi pun punct, nu ca as fii vreo slabuta la 62-63 de kg, dar eu mereu am fost mai ... cu forme, n-am fost niciodata femeia snur si nu cred ca mi-ar sta bine.
Din pacate de cand am inceput serviciul nu mai am timp sa intru si sa va sustin pe fiecare in parte, chiar daca mai sunt cateva fete sper sa nu va pierdeti ambitia si puterea si sa va sustineti si sa va trageti una pe alta spre a ajunge la idealul vostru de greutate!

Haideti fetelor, nu va dati batute, mancati salate si fructe din plin, sunt din belsug si au si gust acum

Poate mai intru in weekend sa vad listuta, pana atunci spor la slabit si fiti ambitioase, aruncati din frigider ce va ispiteste si nu va dati batute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Buna dimineata!

Sunshine, hai ca usor-usor ai sa-ti revii. Ce daca ai si tu o perioada proasta. Asta e. Va trece si vei reveni in forta la dieta .
Andra, cat de rarut ar fi, tot e bine. Inseamna ca nu ne-ai abandonat .

Cantarul arata azi-dimineata 80,6kg. Nu-i rau, mai ales dupa nunta de sambata, unde papa a fost asa de buna, ca nu m-am limitat la gustat . Dar am compensat cu zilele de duminica si luni cand, efectiv m-am simtit plina si n-am prea putut manca (mi s-a micsorat stomacul cred). Plus miscare la greu.

Dani, ne e dor de ta virtuala.

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

BUNA FETELE!
Da ce surpriza sa vad atata activitate pe aici,in ultimul timp parca amutisesi cu toatele si chiar imi parea rau,cu voi am inceput lupta mea impotriva kilogramelor si cu voi vreu sa-mi impartasesc bucuria fiecarui kilogram slabit.E adevarat ca nu am mai postat de o saptamana dar in fiecare zi am intrat sa vad ce mai faceti,nu pot vorbi singura pe aici.
Dani,cand m-am inscris pe acest forum tu erai cea care incuraja toate fetele,acum insa nu ne mai scrii nici macar un cuvintel,un salut ceva,nimic....stiu ca esti la curent cu tot ce facem pe aici dar parca avem nevoie si de cate un cuvintel...multumim pt listuta si pt faptul ca o mentii la zi
Littlelight,dieta merge excelent,chiar mai bine decat mi-as fi putut inchipui.Ma bucur ca problemele tale au inceput sa se rezolve.Multi pupici....chiar mi-ai fost (si esti) un sprijin in lupta mea...pt asta iti multumesc
Fetele sper ca nu am parut prea ciufulita in dimineata asta dar chiar eram trista ca incep sa va pierd una cate una,de dimineata mi-am mai revenit un picut vazand ca ati mai inceput sa va adunati pe aici.Multi pupici la toate
Aaaaa,sa nu uit de treaba cea mai importanta din ordinea de zi,raportez cu mare,mare bucurie si satisfactie82 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Aylin, felicitari pentru rezultate . Ai slabit 11,5 kg in 5 saptamani (esti la jumatatea ei), nu-i asa? Vreau sa te intreb cate ceva: cum arata pielea dupa atatea proteine si kg pierdute rapid? Ai apelat la ceva laxativ pana acum? Ai mancat si mezeluri sau branzeturi fermentate (grase) sau doar chestii mai slabe? Scuze pentru avalansa de intrebari, dar am spus cuiva de rezultatele tale si ar vrea sa incerce dieta asta, insa informatiile de pe net sunt cam contradictorii.
Ps. Daca poti sa-mi dai si un exemplu concret de meniu zilnic si sa-mi spui si cam ce miscare ai facut, esti o bomboana .

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mykaa spune:

Yuupyyy!!! Imi vine sa ma pup singura!!! 73,600KGaproape ca nu imi vine sa cred!!!! In sfarsit un pic mai mult!!! Mai am putin si ajung la greutatea pe care o aveam in prima luna jumate de sarcina! Adica de la 67 facusem deja 72! asa...
Felicitari Aylin pt kg pierdute intr-o perioada asa de scurta! Asta ma mult ca sigur te incurajeaza sa mergi mai departe ca sa nu mai vorbim de o satisfactie personala! Felicitari!
Littlelight ma bucur pt tine si pt cat esti de constiincioasa in lupta ta cu kg-le mai ales ca ti ai si niste probleme care iti ingreuneaza succesul, dar uite ca totul merge spre foarte bine! Astept sa aud ca esti o sapte si stiu cat vei fi de fericita cand se va intampla asta ca si eu am fost la fel cand am schimbat ca sa zic asa categoria, trecand de la grea la semi-grea si sperand ca voi ajunge la cea usoara, asta insemnand vreo 60 si ceva de kg, ca mai jos nu cred ca nu sunt genul skinny!!! Eu sunt mai cu forme si cand aveam 56 de kg in tinerete tot eram cu forme! In fine ma intind prea mult, asa ca felicitari tuturor si nu va lasati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Mykaa, felicitari si tie si multumim de incurajari . Hai ca incet-incet iesim noi la lumina.
Eu, una, sunt multumita ca, in ciuda scaparilor (mai am si eu, ca om sunt) nu am mari oscilatii, cum aveam inainte, la alte regimuri. Si ce ma bucura tare de tot este ca dupa un festin (precum cel de sambata noaptea), organismul spune singurel "stop" in zilele urmatoare, nu mai intra aproape nimic. Oricum, avand in vedere ca ma chinui cu kg astea capatate din cauza medicamentelor (deci care se duc foarte greu, dupa cum mi-a spus si endocrinologul), de cativa ani (4 la numar cu 10 luni pauza de sarcina), eu sunt chiar foarte incantata de cat am dat jos in astea 3 luni de cand m-am alaturat voua. Sper s-o tin tot asa si sa ajung la greutatea pe care o aveam cand am inceput tratamentul, cu ajutorul vostru.

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Littlelight

Aylin, felicitari pentru rezultate . Ai slabit 11,5 kg in 5 saptamani (esti la jumatatea ei), nu-i asa? Vreau sa te intreb cate ceva: cum arata pielea dupa atatea proteine si kg pierdute rapid? Ai apelat la ceva laxativ pana acum? Ai mancat si mezeluri sau branzeturi fermentate (grase) sau doar chestii mai slabe? Scuze pentru avalansa de intrebari, dar am spus cuiva de rezultatele tale si ar vrea sa incerce dieta asta, insa informatiile de pe net sunt cam contradictorii.
Ps. Daca poti sa-mi dai si un exemplu concret de meniu zilnic si sa-mi spui si cam ce miscare ai facut, esti o bomboana .

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Ce sa zic Litelight intradevar sunt multe kg pierdute in timp scurt dar eu is atat de multumita,am un aparat de masaj RELAX AND TONE-cred ca-l stii ,ii face reclama si la tv,si l-am folosit intens,zi de zi insotit de creme anticelulitice(am avantajul ca lucrez la o fabrica de cosmetice si am destule)si chir is multumita de cum arata pielea,nimic lasatba din contra,mi se pare mai tonificata pielea acum.
Am facut si in fiecare zi cate 30 de min,cateodata si dimineata si seara de START WALKING(cauta pe youtube,si ai sa gasesti acolo cateva filmulete cu acest tip de miscare)-mie imi place sa fc,ma distrez chiar.
Chiar daca pare ca e o dieta aiurea si nu stii ce sa mananci odata inceputa iti vin idei de cum poti sa gatesti ingredientele care sunt permise,eu chiar imi gatesc.
Acum sunt la etapa 3 zilele de carne,prima masa la mine e la 8 dimi si ultima la 8 seara(ma culc si foarte tarziu)
La

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Buna!
Am vazut niste fete tare ambitioase, pe care trebuie neaparat sa le felicit: Aylin, Mykaa BRAVO!!! Sa o tineti tot asa!
Andra, felicitari ca reusesti sa te mentii si multi pupici lui Ianis, de la mine si de la Mara!
Littlelight, e bine ca ai revenit la 80.6, eu simt ca saptamana viitoare o sa schimbi prefixul!
Danicris, pentru tine, sper ca esti bine, nu te-am mai citit de mult.

Eu m-am cantarit azi, am 61 kg, sunt la rubrica ASA NU, sper sa imi revin pana saptamana viitoare. Deocamdata, am reusit de doua zile sa nu mai mananc seara, dupa 19.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Littlelight

Aylin, felicitari pentru rezultate . Ai slabit 11,5 kg in 5 saptamani (esti la jumatatea ei), nu-i asa? Vreau sa te intreb cate ceva: cum arata pielea dupa atatea proteine si kg pierdute rapid? Ai apelat la ceva laxativ pana acum? Ai mancat si mezeluri sau branzeturi fermentate (grase) sau doar chestii mai slabe? Scuze pentru avalansa de intrebari, dar am spus cuiva de rezultatele tale si ar vrea sa incerce dieta asta, insa informatiile de pe net sunt cam contradictorii.
Ps. Daca poti sa-mi dai si un exemplu concret de meniu zilnic si sa-mi spui si cam ce miscare ai facut, esti o bomboana .

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Ce sa zic Litelight intradevar sunt multe kg pierdute in timp scurt dar eu is atat de multumita,am un aparat de masaj RELAX AND TONE-cred ca-l stii ,ii face reclama si la tv,si l-am folosit intens,zi de zi insotit de creme anticelulitice(am avantajul ca lucrez la o fabrica de cosmetice si am destule)si chiar is multumita de cum arata pielea,nimic lasatba din contra,mi se pare mai tonificata pielea acum.
Am facut si in fiecare zi cate 30 de min,cateodata si dimineata si seara de START WALKING(cauta pe youtube,si ai sa gasesti acolo cateva filmulete cu acest tip de miscare)-mie imi place sa fc,ma distrez chiar.
Chiar daca pare ca e o dieta aiurea si nu stii ce sa mananci odata inceputa iti vin idei de cum poti sa gatesti ingredientele care sunt permise,eu chiar imi gatesc.
Acum sunt la etapa 3 zilele de carne,prima masa la mine e la 8 dimi si ultima la 8 seara(ma culc si foarte tarziu)
La 8 dimineata am mancat 50 gr de cascaval ,
la 11.00- 2 cremwursti,
la 14.00 mi-am fc o omleta dintr-un ou,piept de pui tocat marunt(mi-a ramas de aseara fc pe grill)un picut de marar,condimente si am fc intr-o tigaie de teflon cu un strop de apa
la 17.00-celelalta 50 gr de cascaval
la 20.00-imi fc un file de peste in staniol cu lamaie si patrunjel si apoi dat la cuptor,.sau pe grill
Cam asa arata un meniu din zilele de carne
Daca vrei o sa-ti dau exemplu si de unul din zilele de legume.
Acum te pup,te plictisesc cu atatea detalii


Mergi la inceput