1 an de la nastere....mamicile slabesc (4)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Fetelooorrr!

Unde ati disprut? Numai eu si Aylin mai dam pe-aici ... Avem nevoie de sustinere, pliiiizzzzz.



Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annnna35 spune:

Buna!

Scuze ca intru rar, este si din lipsa de timp, dar si din comoditate, recunosc...

Eu azi am 79 fix.

E bine, mai ales ca abia de ieri m-am reapucat un pic mai serios de "regim"

Felicitari, Aylin!
Littlelight, nu te descuraja, spor in continuare!

Pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Eu nu mai zic nimica...cred ca m-am ratacit si am luat-o in directia gresita...noi ce vream sa facem sa slabim sau sa punem pe noi...?



Cresterea in greutate
Perioadele de crestere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Sunshine, nu fii trista . Se mai intampla sa avem si perioade mai nasoale, cand cantarul o mai ia putin in sus. Important este sa nu abandonam. Uite, la mine, de exemplu, s-a dus deja surplusul ala.
Insa, e posibil ca pana marti sa revina ceva (sambata merg la o nunta, dar am sa incerc sa gust numai din preparate, iar daca nu ma voi putea abtine, voi face duminica si luni si mai multa miscare, in asa fel incat sa compensez). Oricum, n-am sa cedez. N-am mai avut greutatea asta de 3 ani (din timpul tratamentului preoperator) si chiar nu speram sa mai dau jos, dupa ce am tot incercat diverse metode.
Haideti, fetelor, sa nu ne lasam doborate de !

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mykaa spune:

Buna la toata lumea! Dupa 2 saptamani de absenta, din lipsa de timp notez 74,5 kg! La mine ca de obicei nu e mare scaderea, dar mereu zic mersi ca e cu minus si nu cu plus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Fetelor, cam slaba activitate pe-aici. Ati sters-o deja in concediu?
Aylin, ce faci, cum merge dieta?
Dani, Andra, nici macar un cuvintel?
Annnnna, Sanzi, voi noutati n-aveti?
Nu vreau sa pierd gasca asta, m-a ajutat foarte mult .

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

nici eu nu vreau littlelight, dar uite ca am luat-o pe cai gresite si nu reussc sa ma readun...am un program aiurea de tot cu lucrul plus acasa, ma abtin cat pot si seara....prapad



Cresterea in greutate
Perioadele de crestere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Sunshine, nu e mai bine sa schimbi putin macazul? Adica sa papi mai mult in prima parte a zilei, si mai putin sau deloc seara. Eu asa incerc sa fac. Si, chiar daca am pofta de ceva "interzis", pap pana in 12, pentru ca apoi, prin miscare, sa nu se depuna prea mult. De cele mai multe ori imi reuseste.
In alta ordine de idei, au inceput sa apara rezultate la "tratamentul" cu seminte de in (pentru constipatie). Iau 2 lingurite dimineata, cu iaurt sau apa. A durat cam 10 zile pana sa apara rezultatele astea. O sa continui o perioada, apoi fac o pauza, sa vad cum este fara.

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Buna!
Littlelight, sunt pe aici, va citesc, dar nu am mai scris, pentru ca am o perioada in care nu reusesc sa ma abtin deloc de la mancare. Sunt suparata pe mine, am pus aproape un kg de acum 2 saptamani, m-am gandit ca mai mult va descurajez cu dieta mea.
O sa ma cantaresc maine din nou, sa vad daca reusesc sa ma motivez, mi-e ciuda ca vine vara, plec la mare si nu am vointa sa mai slabesc 5kg, sa ma simt si eu bine in costum.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Sanzi, nu te descuraja. Nu trebuie sa spui ca ne incurci cu "dieta ta". Toate avem suisuri si coborasuri. Nici eu nu cred ca voi avea vesti prea bune pentru maine. Dar suntem aici ca sa ne incurajam, sa ne sustinem reciproc, nu-i asa? Mie tocmai de asta mi-a placut grupul asta. Ca n-a sarit nimeni la gatul nimanui in perioadele de esec, ci fiecare dintre fete a avut macar o vorba buna.
Daca simti ca ti-e foame intr-una, pacaleste organismul cu salate sau fructe, doar e sezonul lor si au inceput sa apara si cele romanesti. Incearca sa inlocuiesti mancarurile grele cu ceva usor, fara sa scazi cantitatea. Hidrateaza-te bine si rezultatele vor aparea, ai sa vezi.
tuturor




Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput