1 an de la nastere....mamicile slabesc (4)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

LITLLE exercitiile sunt extrem de placute pt mine si amuzante pt Paul ,rade de mine cand le fac.
Eu am inceput ieri,am tot cautam pe Youtube si dintre toate mi-au placut www.youtube.com/watch?v=ndVjwkaLGDk&feature=related" target="_blank">asta si www.youtube.com/watch?v=G8b4P57jNsQ&NR=1" target="_blank">asta.
Eu consider ca pentru inceput cate 15 min/2 ori pe zi este suficient.

Si eu vroiam sa aud mai multe pareri despre aparat de la AYLIN,sotul mi-a cumparat de pe internet o alta varianta,si anume www.shopu.ro/relax-vigorous-p-913.html" target="_blank">RELAX & VIGOROUS,il am de 3 saptamani insa nu am apucat sa-l folosesc zilnic din lipsa de timp.
Reclamele la TV par incitante,insa nu sunt convinsa ca e adevarat.Astept sa vad ce se va intampla si la mine.

Revin.Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

btz_ovi, aparatul ala este, totusi, la jumatate din pretul celui din reclama tv, deci paguba e mai mica (nu-s zgarcita, dar prea am aruncat banii pe chestii pe care nu le folosesc/care nu-mi folosesc, deci am hotarat sa fiu mai atenta).
Filmuletele alea le gasisem si eu, dar as fi vrut o varianta de tras pe cd/dvd si sa le rulez la tv (fiind pe net, e mai greu sa exersez in fata laptopului). Banuiesc ca Paul e copilul, deci il scuzam daca rade de mami. Clar si fii-mea o sa rada cand oi topai in preajma ei.



Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Littlelight

btz_ovi, aparatul ala este, totusi, la jumatate din pretul celui din reclama tv, deci paguba e mai mica (nu-s zgarcita, dar prea am aruncat banii pe chestii pe care nu le folosesc/care nu-mi folosesc, deci am hotarat sa fiu mai atenta).
Filmuletele alea le gasisem si eu, dar as fi vrut o varianta de tras pe cd/dvd si sa le rulez la tv (fiind pe net, e mai greu sa exersez in fata laptopului). Banuiesc ca Paul e copilul, deci il scuzam daca rade de mami. Clar si fii-mea o a rada cand oi topai in preajma ei.



Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...


Da da,Paul e motanul meu

Pe net vei gasi mai multe "variante" al acestui aparat RELAX&TONE,insa mult mai ieftine fata de TV.Nu demult am vb cu o prietena si mi-a spus ,vazandu-ma ca ma indoiesc de originalitatea celor de pe net,ca cei de la teleshopping le vand mult mai scumpe fata de alte magazine,atat virtuale cat si din orase.
Eu voi face zilnic de acum,si peste ceva timp iti voi spune rezultatele.

Apropo,in cazul in care nu vei gasi un DVD cu exercitiile,iti propun un programel numit Youtube Downloader,iti vei putea descarca filmuletele de pe youtube si practica cand vrei tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Mami de motanel, bine ai venit si spor la slabit alaturi de noi. Nu stiu daca am trecut bine in listuta. Ai 95 sau 93 ? Scuza-ma daca am gresit, modific imediat ce imi spui. Eu am povestit ce reguli mi-am impus si cu care am avut rezultate : fara paine, fara dulciuri, fara papica dupa ora 17, doar 1-2 mere, dupa 20 doar apa. Daaaaaar ... am incalcat de multe ori regulile , mai ales sambata cand ma rasfat cu sotiorul cu un pahar de vin si o papica buna. Din pacate nu am timp sa fac sport, sper sa incep iar sa biciclesc. Iti doresc multa sanatate, Doamne ajuta sa iasa bine analizele, te asteptam cu vesti.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

DANICRIS multumesc ca m-ai trecut in listuta,sper ca in curand sa fie un "8" in fata si nu "9"
Da,95 am acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Buna seara fetele!!!
Mmmm...ce-mi place...activitate multa....Am lipsit si eu doua zile si m-ati lasat masca
Bun venit Ovi printe noi,o sa vezi ce mult conteaza sa fii sustinuta de un grup de fete,si crede-ma ca aici ai gasit grupul perfect.Si eu am ramas dupa nastere cu o multime de kg,timp de 8 luni nu am dat jos nici macar un gram ,ba din contra am mai pus vreo 2-3 kg,dupa 8 luni am intarcat fetita(nu mai aveam laptic deloc)si din acel moment am decis ca a sosit momentul sa fc ceva si pt mine.Au trecut vreo 6 sapt si am reusit sa dau jos 12 kg de care sunt foarte mandra,mai am mult de dat jos,va fi greu dar nu imposibil,o sa duc lupta asta cu kg pana vor ceda ele dar eu cu siguranta nu o voi face
Ai zis ca suntem din acelasi oras,eu sunt din Barlad,am citit ca tu esti din Iasi,sau poate esti casatorita acolo?Nu reusesc deocamdata sa pun nici o poza cu mine...mai incercam
Multa bafta in lupta cu kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Littlelight

Aylin, chiar cautam pe cineva care are relax&tone, sa-mi spuna si mie daca merita banii sau nu (eu am vreo 2 experiente nasoale cu produsele teleshoping-uite. Mai intelesesem ca exista si o varianta mai ieftina a acestui aparat (manipol nu-stiu-cum) si as fi vrut s-o iau (daca nu are rezultate, macar nu ma doare burta c-am aruncat banii pe el). Tu de unde l-ai luat (am inteles ca acum esti in Italia)?


Littlelight,nu stiu sa-ti spun exact cat ajuta Relax and Tone,cu siguranta nu da acele rezultate pe care le prezinta ei la tv,adica in 2 sapt sa slabesti 10 cm in talie,aia e poveste... insa pe mine ma ajuta,zic eu ,sa mentin pielea elastica si tonifiata(eu am o piele de o cal. indoielnica,am ramas cu destul de multe vergeturi in sarcina desi am dat cu tone de crema de foarte buna calitate).Desi am slabit 12 kg in 5 sapt,pielea arata foarte bine,eu zic ca m-a ajutat R&T bineinteles insotit de creme.
Eu l-am comandat de pe net aici(sunt si aici cam la acelasi pret ca in Rom)am dat 50 de euro cu tot cu cheltuieli de exped.
Celalalt aparat de care vb tu se chiama Manipol Body,am vz la o prietena a mea si este exact la fel,functioneaza la fel,nu vad vreo dif,aici costa 35 de euro,da in Rom am inteles ca e pana in 20 de euro.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Hello!!!

AYLIN m-am nascut in Barlad,acolo stau parintii mei,insa dupa ce am terminat facultatea m-am hotatat sa raman in Iasi.
Un profil de Facebook ai?Sunt curioasa daca ne cunoastem,avand in vedere ca orasul este relativ mic.

Multumesc tuturor de incurajari,imi place mult ca nu sunteti rautacioase,sper sa ne intelegm bine si sa ne sustinem una pe alta cand mai calcam in strachini.Eu una recunosc ca o fac.

Legat de aparat,nici eu nu cred ca efectul este acelasi ca la TV,ar fi minunat,insa nu ma amagesc degeaba.Nu neg ca ma simt mult mai bine dupa o sedinta cu el si sper cat de cat sa ma ajute pt obtinerea unei fermitati.
Aylin ce creme ne-ai putea recomanda si noua,avand in vedere ca tu lucrezi la o fabrica de profil?
Eu am acasa de la Elmiplant "cellufight",se pare ca este buna,insa eu nu o pot folosi momentan.Cand mi-a cumparat-o sotul nu a citit si rubrica "de evitat".Asa ca o pastrez pt cand se va putea.

Si eu am probleme cu vergeturile,in timpul sarcinii m-am dat aproape zilnic cu diverse creme insa degeaba.Sunt inestetice,mai ales ca eu am si o piele alba ca de branza.
Voi aveti burtica?Caci a mea s-a lasat un pic peste chilot,partea de deasupra operatiei.Si ma incomodeaza groaznic,este inestetica rau,ma gandesc cu groaza ca nu voi scapa de ea si voi fi nevoita sa ajung la cutit,lucru care nu mi-l pot permite dpdv financiar

Iar sanii mi s-au triplat,toate sutienele mi-au ramas mici,s-au si lasat destul de tare,aici recunosc ca e si un pic vina mea,in sarcina nu am avut grija de ei,trebuia sa port sutien zilnic insa eu nu l-am suportat niciodata,nu aveam nevoie de el,dar acum mi-e indispensabil,simt cum se scurg peste burta .Deja imi iau adio de la maieutele fara bretele

Aylin,cum te simti cu -12 kg?Nu te-a afectat la metabolism,avand in vedere ca ai scapat de ele (kg) intr-un timp relativ scurt?
Medicul meu mi-a spus ca cel mai bine se slabeste intr-un timp relativ lung,in jur de 2-3 kg/luna,pt a nu afecta anumite organe.

Va pup si va doresc o zi fara tentatii culinare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mykaa spune:

Buna la toata lumea!Btz_ovi m-ai intrebat in cat timp am slabit. Pai hai sa vedem, la nastere am avut 89,5 si m-am intors acasa cu 86 kg, adica fix fimea am dat jos, altceva nimic. Am stat la 86 f mult timp apoi dupa ce nu am mai alaptat am inceput sa mai scad, adica in ianuarie aveam 78 si de atunci cu greu am ajuns la 73,5. Deci aproape un an pt ca bubulina mea face acum pe 20 un anisor! Dieta anume nu tin ca eu nu pot sa mananc strict, am mai incercat si zici ca innebunesc pt ca imi vine sa mananc non-stop! Incerc sa mananc light si pana in ora 18.00. Mai calc si stramb, dar vad ca merge, am facut si sport, dar a facut fetitza mea o chestie virala si nu m-am mai dus.Sportul e alergatul cu ea. Ma voi uita la exercitiile alea de care vorbeati. O zi buna tuturor si ne auzim marti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Fetelor, , am incercat sa download-ez programul ala de luat filme de pe youtube, dar dupa ce mi-a descarcat 99% dintr-unul, ma pune sa le platesc licenta .

Burta inca mai este si la mine, aia o sa se duca cel mai greu (inainte de sarcina, indiferent cate kg in plus aveam, culmea, burta n-am avut). Eu n-am avut voie sa dau cu nimic pe burta, fiindca mi se declansau contractiile si era bebe in pericol (cand vorbeam cu burtica, numai puneam mana, nu o mangaiam cum as fi vrut). Drept urmarea pielea mi-a crapat la propriu (aveam locuri unde plesnise si la suprafata si sangera), deci am ramas cu niste santuri maaaari, de care n-am cum sa mai scap, sper macar sa se atenueze in timp (operatii estetice inca nu-mi permit). Cred c-am sa-mi iau si eu o varianta de R&T, sa-l incerc cu ulei de maslne. Eu asta foloseam inainte de sarcina si era super (am pielea foarte, foarte uscata).

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput