1 an de la nastere....mamicile slabesc (4)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

BUNA FETELE!
Sper ca ati avut cu toatele un sf de saptamana placut si mai ales fara tentatii,eu sunt foarte mandra de mine in ultimul timp...sunt asa de cuminte ca ma uimesc pe zi ce trece,sunt deja la a 4-a etapa din dieta C.C si ma simt excelent,atat fizic dar mai ales psihic....Pana aici am dus dieta exemplar,nu am mancat nici macar o gurita in plus...chiar is mandra fetele...mai ales cand toti prietenii imi spun:vai da ce-ai slabit,ce bine arati!!!...
Ovi sigur ca am profil facebook dar nu stiu daca-ti pot da toate datele de contact...nu as vrea sa fc vreo prostie pe aici,uitate la profilul meu si cauta-ma cu acel nume,30 de ani din Barlad.
Despre creme ce sa-ti zic,eu lucrez in Italia la aceasta fabrica,nu stiu sa-ti zic decat de cele de la firma unde lucrez eu,am inteles ca de cativa ani au aparut si in Rom,sunt excelente cele pt ten,produsele de machiat...dar aici costa o caruta de bani,de la 50 de euro in sus o crema ,se chiama COLLISTAR,cele care sunteti din orasele mai mari probabil ati auzit de ele.Sunt produse care se vand doar in parfumerii de lux dar va zic sunt excelente,nu fac minuni dar ajuta.(fc reclama mascata la produse acum)
Burtica....of mama ei de burtica...creca toate proaspetele mamicute au probleme cu burtica asta...o masez cu creme si R&T de o ia mama naibii da deocamdata nimic,eu is perseverenta,sper ca o voi pierde intr-o zi pe drum,oricum si cu dieta am dat jos mult din ea,in 5 sapt am pierdut 9 cm in talie...mai lucram...
Va pupicesc fetele,mai vb si maine ca acum v-am fc capul toaca...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Buna dimineata fetele!!!!

Eu sunt un pic racita,ma doare gatul ingrozitor de tare (de abia acum realizez prin ce trece puiul meu mereu),imi curge nasul si am dureri groaznice de cap.
Momentan ma tratez cu remedii babesti,asa am facut toata sarcina si am ramas pe ideea asta:fara chimicale.
Ieri am pacatuit un pic,am fost la soacra si m-am infruptat cu 2 felii de cozonac bun bun,dupa care o bucatica de fripturica si cartofi nature.Asa imi pare de rau,desi a fost delicios.

Cand m-a vazut mi-a spus ca am slabit,ca nu mai am fata atat de grasa
.Insa si eu ma simt mult mai "usoara" .

Maine dimineata,daca reuseste sotul sa "fuga" de la munca,ma duc la spital pt un consult endocrinologic,sper ca totul sa fie in regula si sa nu am probleme cu glanda tiroida cum banuieste medicul meu.

AYLIN felicitari pt reusita,dar mai ales pt ambitia ta de a nu te mai atinge si de alte alimente "interzise".In ziua de astazi,cand sunt atatea bunataturi,fara un pic de vointa e imposibil sa nu te atingi de ele.
Desi am lucrat in domeniul cosmetic,nu am auzit de produsele de care ai spus tu.E posibil sa fi aparut pe piata romaneasca dupa ce mi-am dat eu demisia.
Te-am gasit pe FB,eu sunt Mihai Gabriela
Astept sa te vad

Litllelight e posibil sa fi gasit o versiune care se plateste.In cazul in care vei mai intampina probleme,da-mi un PM cu adresa ta de mail sa ti-l trimit eu.Pup si spor

Astazi mi-a cerut sotul sa ii fac o crema de zahar ars,e un dulce preferat de al nostru,insa nu vreau sa-l ascult.Ne-am propus zilele trecute ceva si speram sa ne tinem de cuvant,asa ca zicem pas la crema.Poate cand vom fi mai slabi amandoi.
El a reusit momentan sa dea jos 3kg,si asta din cauza ca am fost eu la parintii mei,nu are pofta de mancare cand e singur.
Ma gandesc sa plec o luna de acasa,cred ca il gasesc cu -10 kg

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Buna fetele!
Eu vreau sa o iau de lunea cu postatul pe forum pt a o tine asa toata saptamana
LITTELIGHT am uitat sa-ti dau torrentul de unde mi-am luat programul de start walking,este de 5 mile si 68 de minute.torrent Leslie Sansone - 5 Mile Fat Burning Walk.avi ,trebuie sa ai instalat pe pc un torrent,eu am uTorrent.Succes!!
Am inteles ca 2 mile fc inseamna in jur de 300 de calorii pierdute.
OVI,vazut...,sa-ti traiasca piticul si sa-ti aduca numai bucurii in viata,cat are acum?Spune-mi unde locuiai in Barlad,un picut imi pari cunoscuta.
Fetele va las,multa bafta maine la cantar,sper sa avem toate surprize placute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Aylin, Btz_ovi, sar'na de ponturi .
Dupa ce termin treburile in seara asta fac macar 1/2 ora.
Eu merg cu pitica zilnic macar 5-6 km. Daca vine si sotul, bagam mers mai alert, cica plimbarea la pas e apa de ploaie dupa el .
Ceva exercitii eficiente pentru brate (am brandu' ca al lu' Schwarzenegger si as vrea sa-l mai subtiez ) aveti de recomandat?





Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

buna fetele
va felicit pt cm si kg pierdute, sunt invidioasa, dar eu inca alptez si oricat ma chinui sa ma tin departe de multe ...tot nu slabesc, raman la 70kg constant
si ca sa fie totul ok, mama cumnatei care are bb de 5 luni ( nu alpteaza, fumeaza si manamca dulciuri cu kg, e la fel ca min la kg) zice ca nu se cunoaste ca ma suge Pit...ca am ramas tot grasa
sunt unele femei care o spun cu atata placere...
lasa ca ma apuc de sala, ca nu-i suficient sa ma invart prin parc
va pupacesc si va urmaresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

'neata!

Raportez 80,1kg. Cantarul asta se incapataneaza sa treaca pragul 7 . Ce ma enerveaza. N-am mai apucat sa prestez aseara exercitiile alea, ca maimu a fost maraita rau de tot (ne chinuie dintii ). Dar am bagat o tura de parc in compensare.

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Buna fetele!
Raportez:81,1,am inceput se pare sa o iau mai usurel dar sunt oricum multumita,mai ales ca am dat din talie 2 cm si solduri tot 2 cm--900 de grame
Littelight bravo pt cele 500 de grame,saptamana viitoare sigur va fi cu 7,multa bafta
Unde sunteti fetele,cum ramane cu raportul?
Va pupicesc pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Multumesc, Aylin, felicitari si tie . Sper si eu la fel. Ieri dimineata arata 79,9kg, asa incat eram sigura ca azi va fi cu 7. Face misto de mine cantarul asta sau de vina au fost floricelele de aseara ? Oricum vad eu ca, daca cobor mai mult de 1 kg pe saptamana, recuperez ceva saptamana viitoare. Deci, mai bine mai putin, dar mai sigur, ca se stabilizeaza greutatea si nu mai apare efectul yo-yo. Ultima dr. la care am fost cu sotul meu (o internista) spunea ca cel mai bine e sa se dea jos maxim 2-3 kg/luna, pentru ca efectele sa reziste in timp (asta o stiam si eu, dar parca toate am vrea sa zboare mai repede surplusul, macar la fel de repede pe cat se aduna).
Da' de ce suntem numai noi doua pe aici? Restul fetelor unde sunteti?

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Si eu pe aici.
Felicitari pt kg in minus,sa o tineti tot asa.

Eu tot cu raceala,ma ustura gatul,am luat un Strepsils si cartofi cu spirt la gatut,astazi ma simt relativ mai binisor.

Da LITLLELIGHT,2-3 kg pe luna se pare ce e cel mai indicat pentru a nu afecta organismul.La cate kg vreau eu sa dau jos,am nevoie cam de 1 an.Sunt dispusa numai sa arat bine
Aseara in parc ma uitam la mamici,unele nici nu se cunosteau ca au nascut ,erau slabe slabe.

AYLIN ti-am vazut fetita,e frumoasa foc

LITLLELIGHT ai mai reusit sa faci exercitiile??Eu iau o pauza zilele astea,insa trebuie sa ma apuc serios de ele.
Cred ca maine sau poimaine ma duc la medic,e in functie de sot.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Btz_ovi, le-am descarcat (merci, merci, merci ), le pun pe dvd acum si diseara bag o tura (dupa ce vin cu fii-mea de-afara).
Si eu mi-am propus ca pana in februarie anul viitor cand revin la serviciu, sa cracaneze lumea okii la sulieta mea cea noua (astia de-aici ma stiu grasa si inainte de sarcina). Glumesc, desigur, ma gandesc in primul rand la sanatate, de-asta am adoptat un regim sanatos si nu tin diete de slabit.

PS1. Mamici d-alea slabe am vazut si eu o droaie (banuiesc eu ca au pana in 25-30 ani). Sau de-alea al caror metabolism e beton ori s-a schimbat dupa nastere (nasa fiica-mii a patit asa, acum la 1 an jumate dupa nastere, are 50kg cu ambalaj la 1,80m, e slaba rauuu si ar vrea sa se mai ingrase putin dar nu poate - inainte de sarina avea 65-70 kg, era numai bine).
PS2. Am uitat sa-ti spun. Da-l incolo de strepsils, baga lamaie cu miere si gargara cu sare (daca suporti) si esti ca noua.



Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput