1 an de la nastere....mamicile slabesc (4)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

am uitat sa va zic, s-a intarcat jr dupa aproape un an jumate, sunt tare trista...
in schimb acuma chiar nu mai am nici o scuza ca daca nu fac dieta...



Cresterea in greutate
Perioadele de crestere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Neata!

Sunshine aia cu speranta moare de foame m-a facut sa rad tare de tot asa de dimineata Sanzi ia-te de mana cu Sunshine si pana saptamana viitoare sa fiti cinciare, da?

Dani chiar mai, tu de ce nu ti-ai pus floricele, mereu ai fost modesta, de multe ori tu slabeai cate 1 kg pe saptamana si taceai malc, treceai in listuta si atat, hai ca de data asta trebuie sa te lauzi

Littlelight nu m-am infometat, dar nici nu am mai mancat pe saturate de la Revelion Oricum a fost si perioada de 1 an si ceva de alaptat dupa care n-am dat posibilitate organismului sa-si revina si sa-si refaca rezervele, plus un mare stres la serviciu, plus perioada de primavara in care se manifesta anemiile si hipocalcemiile.

Aylin ai slabit super bine, bravo!

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

BUNA FETELE ,DRAGUTELE!
In sfarsit ceva activitate pe aici,ma bucur sa vad asta,in ultimul timp ati fost asa tacute....numai eu cu Littelight pe aici..
Littelight nu m-am ascuns nicaieri,sunt aici cu voi pe baricade...dieta merge incontinuarie ca la carte...ce-as mai putea cere mai mult de la viata.Bravo pt rezultate,sunt sigura ca sapt viitoare vei fi cu 7.Mult succes!
Sunshine nu te necaji daca ai crescut un pic ,tu esti ambitioasa si vei reusi,poate si pt ca s-a intarcat bebeita,acum organismul nu mai arde nimic pt laptic...cine stie..
Sanzi treci mai des pe aici,te facem noi sa-ti revina vointa
Andramulti pupici,ai grija de sanatate,Ianis sigur are nevoie de o mami sanatoasa si nu slaba...
Pupici la toate fetele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Fetelor, am inceput de ieri sa halesc seara 2 lingurite de seminte de in macinate pentru . Daca am macinat toata punguta (150 gr) si le tin intr-o cutie de ceai, are ceva? Sau trebuie sa fie proaspat macinate? Am citit pe undeva ceva in legatura cu asta, dar nu mai tin minte unde si ce anume spunea cu exactitate . Ma ajutati voi?

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Littleleight, ale mele sunt tot macinate, ca asa le-am luat. Ca au efect cica mai bun, daca coaja e inchisa cum le papi asa le ...scoti la aer.



Cresterea in greutate
Perioadele de crestere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Sunshine, si ai avut ceva rezultate pozitive? Ca sunt la a treia zi si mare lucru nu s-a schimbat. Ba mai mult, parca incep sa ma umflu (si mai am pana la perioada naspa a lunii) . Am schimbat de azi dimineata macazul, le iau cu iaurt dimineata, sa pot bea muuuulta apa dupa ele. Oricum beam destul de multa si fara seminte.

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Eu am vazut diferenta, si le i-au tot dimineata si multa apa dupa. Dar ca orice "tratament" naturist, a durat ceva timp pana sa functioneze, nu tin minte sa fi funtiont dupa 3 zile, mai degraba peste o spatmana... N-au avut efectul ca un purgativ, adica pe loc, si sufeream ca un caine, te inteleg f bine prin ce treci.
Vezi ca mai exista si homeopatic, Nux Vomica D6 ii spune la noi, si este voie sa dai si la copii mai mici, evient dupa ce consulti doctor/ farmacist.



Cresterea in greutate
Perioadele de crestere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Saptamana viitoare incep si cu taratele de psyllium. Cica astea, in combinatie cu semintele de in, curata bine colonul, detoxifica organismul. Va tin la curent cu rezultatele.

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

'neata!

Se pare ca saptamana asta nu voi fi o "7", ba din contra, am adaugat in loc sa scad. 81,2 kg. Am inceput deja sa ma umflu, vin "musafirii" mai devreme .
Voi ce vesti aveti?

Dani, floricelele tale tot n-au aparut in lista .

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

BUNA FETELE!
Mare bucurie mare si astazi pe strada mea:84,6...nici nu stiti ce putere imi da cantarul asat cand il vad asa prietenos cu mine

Littelight,nu te necaji,vei trece tu si de problemele astea,vor trece si musafirii si atunci ve vedea cum incepi cu 7
Fetele multi pupici,bafta la cantar!!

Mergi la inceput