Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (190)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

LA MULTI ANI VLAD SI ROBERT!



Eu de unde sa incep cu vestile? Cu Victoria: joi am primit rezultatele de la RMN (am aflat si eu ce e MRI in Ro) si se pare ca tratamentul cu steroizi i-a afectat oasele; sunt anumite locusoare in oase care nu sunt irigate cu sange; uneori sunt reversibile... acum p sa mai facem un RMN in 6 saptamani la urmatoarea punctie si daca e la fel sau mai rau, oprim steroizii... daca e bine, mergem inainte cu tratamentul cu steroizi. Inca facem tratamentul cu anticoagulant, desi cheagul e disparut, inca 2 saptamani, asta e 2 injectii subcutanate/zi.

Daddy si-a prins degetul mic de la o mana la serviciu sub o stiva de lapte. Dupa vreo 10 zile a ajuns si el la dr. si acum e in operatie... cum la noi e abia 8a.m., normal ca sunt acasa cu Victoria si el e la spital singur Astept sa treaca vreo 2 ore sa ma sune ca e bine si apoi vine acasa. Victoria plange ca-l vrea pe daddy... dar deja e tarziu sa mai mergem ca e deja in sala... am fost ieri la el de dimi si apoi pe la 3 a ajuns el acasa, ca nu au facut nimic ieri si l-au lasat acasa si s-a intors aseara la 11 la spital... Astea sunt vestile de la noi.


Gabitza am vazut cateva dintre poze, superbe peisaje, suberbi copilasi.


MsBB, in final cat ati dat la nunta? Cum a fost?



_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Uf, Desiree, prin cate va e dat sa treceti ... va doresc multa sanatate. Scuza-ma, draga mea, eu nu prea ma pricep sa-mi exprim in scris sentimentele, mi se rupe sufletul cand citesc despre poblemele Victoriei, ale voastre si ma simt asa neputincioasa ... as vrea sa va strang in brate, sa va dau energie din energia mea ... nu stiu, e greu, e cumplit, te admir din tot sufletul pt taria ta. Va imbratisez cu drag si va doresc numai bine.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Fetelor dragi, va rog din suflet sa-mi scuzati tacerea prelungita, va citesc in scurtele pauze de la serviciu dar de scris un mesaj ... nu prea gasesc timp. Va imbratisez cu drag pe toate si va doresc multa sanatate.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:


La multi ani Vlady!
Sa fii sanatos, fericit, iubitor de fratior, sa cresti mare si cuminte!

Mami Alysh, sa-ti traiasca puiul minunat!



La multi ani Robert Daniel!
Mai vrem vesti de la voi!

!


DESIREE - te imbratisez cu drag!!! Insanatosire grabnica lui tati! Si sa speram ca totul e bine cu Victoria, sa nu-i fie nimic afectat!

SIMONIX - merci de cuvintele frumoase. Sincera sa fiu, sunt momente cand ma simt ultima mama, ma simt tare depasita de crizele lui Patrick, eu n-am fost invatata cu asa ceva pana acuma. Venirea lui Kevin l-a zdruncinat tare de tot se pare. MAi tip, ma mai pierd cu firea, si apoi tare rau imi pare....
Ce bine ca a trecut operatia lui Robertel cu bine!

Multumesc mult fetelor de urari de aici si de pe FB, am petrecut ieri o zi frumoasa, desi nu fara frictiuni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:


La multi ani Vlad! Sa fii sanatos, fericit, implinit, sa cresti mare si cuminte!

La multi ani Robert Daniel!


Miine sarbatorim inca 2 aniversati: Sabina + Codrin la multi multi ani si pt voi!



DESIREE - va trimitem toate urarile de bine care ne vin in minte si in suflet. Pupaturi si la tati al vostru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

La multi ani puiului frumos Vlad !!! Sa creasca mare, sa fie sanatos, viata sa-l resfete numai cu surprize frumoase si bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Buna

Pic de somn, dar v-am citit si vreau sa scriu cateva.
In primul rand, Vladuc scump si drag si frumos! A fost superb la petrecere, o sa pun poze. Ali era minunata, ca de obicei, multi copii, spiderman, o curte imensa cu iesire la lac , vrema buna, un vis, tort delicios... gazda nemaipomenita!
Simonix ma bucur foarte tare ca totul merge asa nesperat de bine, recuperrare usoara in continuare sa treceti si de ziua a 8-a si de revenirea vocii cu bine
Doloress frumos mesajul cu cei 3 ani de mamica. Sa-ti traiasca puiul!
Desiree Multe imbratisari si incurajari!
Gabitzule chiar ca n-o sa ne para rau, minunate poze, frumosi copii!
Danicris spor la lucru, sper sa vina si zile mai usoare.
Gata, lesin de somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

...cine strigaaaa in noapteeee?

ANDRAAA!

Cred ca ne asteapta o zi interesanta . S-a trezit extrem de nervoasa si suparata pe viata miss Andra, la 6 am. Defileaza aici de mare zor . Sper sa nu o treazeasca si pe Sof.
Ieri nici n-am apucat sa ajung pe langa calc , greute zilele cu amandoua .

Totusi , Alysh, primeste si din partea noastra urari de LA MULTI ANI, pt Vlady, multa sanatate, bucurie in viata , voiosie si dragoste . Abia astept sa vad si pozele! Sunt convinsa ca a fost frumos dupa cum povesteste Laura.


LA MULTI ANI si pt SABINA ADRIANA si CODRIN STEFAN, sarbatoritii zilei de astazi, sa munciti cu spor la dixtractie astazi , sa aveti parte de noroc si sanatate .


Andrada nush cat de bun e un de la noi, dar iata un mare pt Tiberiu si pt cat de smecher este

Doloress si ! Distractie placuta si astazi la locul de joaca. Cum a fost Patrick? Surprins de tort si de care l-a adus?
Sa stii ca si la noi este exact la fel. Simt ca timpul in loc sa le aseze pe toate la locul lor parca mai rau se manifesta gelozia asta. Ne inarmam cu rabdare, nu?


Desiree . Ma rog pt voi! Imi pare tare rau de buba lui Daddy . Sper ca nu are dureri prea mare si recuperarea este usoara!
Multe si pt Victoria si pt tine, mami!
AAAA, da, , am rezolvat-o usor cu nunta . Am dat...cu flit . Mi-am luat printesa MEA de manutza si am dus-o .... nu, nu la altar , in plimbari prin parc.


Ieri zi mare! A fost Andra la circ cu taxu! Ce ? Ce animale? Ce spectacol? Ea avea treaba cu publicul spectator . Ba atat de emotionata de spectacol a fost ca s-a PiPi pe ea . Ca o dom'shoara delicata ce e ...pardon, care este , s-a cerut la baie " TAAAATAAAA, KK PISHUUUUUUUUUUUUUUU" . Tatal si mai emotionat a cam uitat de legile gravitatie si de probabilitatea ca pishu , ma scuzati , sa curga pe alaturi . Si asa din pozitia schiorului a udat lenjeria ei de dom'shoara si ciorapei fini de sambata seara .
Rezultatul? Au venit acasa dupa vreo ora, Andra cuibarita in scaunu de masina intr-o punga de nailon , taxu cu vreo 2 fire de par alb in plus si cu promisiunea ferma de a o mai duce la 18 ani, iar, undeva

Normal ca intre timp a cantat ( a se citi :urlat ) Mosh Craciun cu plete dalbe de s-a trezit si Sof . Ma duc sa impodobesc bradu

O zi frumoasa sa aveti!

Semneaza subsemnata , indragostita lulea de cele 2 , mAndra zgubiloasa si martisorul Sofifi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

MSBB - ce-am mai ras, de dimineata, acum ne bem cafeaua si o taiem la centrul de joaca. Mai noi cand iesim ii punem pampers, ni se pare mai safe. Si saracul copil nu mai e invatat si anunta ca face pipi si merge cracanat si se cere schimbat. Deci noi suntem aia nesimtiti care nu merita asa un copil de bine educat.
Cu gelozia, aparent sa stii ca lucrurile sunt OK, il mangaie pe frate-su, il pupa, dar e numai de fatada, caci cum ma intorc putin, cum il altoieste. Cand ii dau san, atunci vrea si el ceva, si daca nu sar imediat incepe cu chestii asa ca sa ma simt eu vinovata de genul : Eu nu am cu cine sa ma joc! Eu nu am nici o jucarie frumoasa! Vreau afara ca a venit primavara! Deci si-a perfectionat tehnicile baiatul, a devenit insidios, ma atinge la coarda sensibila, ca stie exact cum sa ma faca sa ma simt vinovata. De multe ori am cedat si l-am lasat pe cel mic, sa planga putin numai sa continui joaca cu el, de o bucata insa am zis GATA! E si Kevin o fiinta si un membru al familiei, are si el ore de somn, de masa care trebuie respectate. Intelege incet incet dar cu greu. O mare victorie e ca nu-l mai trezeste. Inainte cand dormea asta micu, se ducea la el si ii tipa in ureche, se trezea bietul copil in plansete cu sughituri de speriat ce ea, el care nu plange niciodata. Ei acum macar vorbeste in soapta cand doarme si-l lasa. Ca i-am zis, il trezesti, eu trebuie sa stau cu el, si uite asa nu ma mai joc cu tine, deci e in interesul tau sa nu-l trezesti, sa ne jucam noi in liniste.

LA MULTI ANI SABINA SI CODRIN!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

MsBB..esti de comaaaa,mami ...numai pot,de ras.Ai un stil de a povesti,de oricat de suparat e omul care te citeste,tot ii smulgi un zambet.
Al meu a fost cu cei mari la Shreck 3 in 3D...sa va mai povestesc........nu am farmecul lui MsBB,dar si el a zis ca mai mereg undeva singur cu ei,cand o face plopu pere.Inainte a mai fost la teatru singur cu ei....dar totusi nu a fost atat de inversunat ca numai merge cu ei,ca a mai "pus botu" si au mers si la film.La circ am mers toti 5...succes total.Foarte fain s-au distrat copchiii.Trebe sa vedem ce spectacole mai au,si sa mai mergem ca si Dariuca a mai crescut acum,e mai funny
Desiree,nici eu nu-mi pot exprima prea bine in cuvinte sentimentele,dar crede-ma ca zilnic,cel putin odata ,sunteti in gandurile mele,si ma rog ca Victoria sa scape cat mai repede de boala asta urata .Pupici si fiti tari si pe viitor

Si nu in ultimul rand...am vazut pozele Gabitzei..cu asa 3 barbatei langa ea,poate innopta si in padure ca e in siguranta .Imi sunteti tare dragi,o familie tare frumoasa.sa dea DD sa ai parte de nurori bune,ca meriti (am vazut si din cadourile de la iepuras ca au fost cu voi..-sper ca le-au placut flacailor )
La multi multi ani,cu multa sanatate,si cumintenie,tuturor mladitelor si mugurasilor care au inceput numaratoarea inversa pt anul 4 de viata.
Ai mei dorm toti,eu mai bantui pe aici si merg sa fac clatite,ca am comanda

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Relax&Tone....

Mergi la inceput