Discutam despre: "Dieta RINA" (15)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Azi aveam vitamine dar o sa manac proteine ca facem gratar la birou
eu de luni merg la kangoo si sauna,am luat cupon

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Am trecut cu brio ziua de vitamine si azi am proteine .In ziua de vitamine m-am salvat rontaind niste fructe uscate cand mi se facea foame, si cateva migdale.Pt seara mi-am pregatit o salata cu de toate si am pus si un pic de sos din acela de la Univer.

Apropo de miscare ma bate gandul sa-mi cumpar un stepper caci la sala nici gand sa ajung si daca s-o indura Dzeu de noi si ne da soare ies si cu rolele cu copiii.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacip spune:

Azi sunt la vitamine...ieri am facut ce am facut si iarasi am pacatuit.Am fost la cumparaturi si chiar nu am vrut sa ma abtin.Seara m-am infipt in mancare si problema e ca nici macar nu erau amidonuri, erau proteine In fine, asta este.Azi tin vitamine si maine voi tine apa obligat fortat iar duminica voi iesi la un gratar.Este ok daca tin apa acum si nu neaparat in ziua 29??In carte scrie ca e obligatoriu dupa ziau de vitamine insa era precizata ziua 29 .
Eu miscare multa fac la servici..12 ore merg in continuu si stau numai in picioare
Giova eu mi-am permis sa iti spun de fructe pentru ca ai scris ca mananci fructe si in rest, nu numai la micul dejun.Sper ca nu te-ai suparat pe mine Oricum, cred ca e mai ok sa mananci fructe cand nu mai poti de foame , nu sa faci ca mine ,sa bagi carne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Andrea stai linistita ca nu m-am suparat defel. Problema e ca la MD nu pot manca fructe...asa ca bag o cafea si pe urma, cand mi-e foamele consum.
Mai nou mananc si eu stafide, chiar si in parc cu copiii iau pungulita de stafide si rontai pe ele.
Ralualexandrei felicitari!
Anca super ca vei face miscare.

eu azi am "pacatuit" la greu...am terminat tarta de ieri. daca sotul nu a mancat-o, am terminat-o eu, prea imi facea cu ochiul.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacip spune:

Eu m-am cantarit.Pe 28 aprilie m-am apucat de dieta aveam 60 de kg iar acum 2 zile cand m-am cantarit aveam 57.4 kg. In aprilie cand m-am cantarit ( la farmacie) cantitatea de grasime era de 6.7 kg, acum am 5,5 kg.Sunt foarte multumita mai ales ca eu nu am respectat intocmai dieta si aici ma refer la portiile de mancare ( care erau mai mari decat era permis) si mici scapari ( am mai trisat, am mai mancat si ce nu ea permis in ziua respectiva)...si totusi am slabit.
Sunt foarte foarte multumita.
Nu am reusit sa tin ziua de apa...am lucrat de dimineata de la 6 si la 12 eram deja lesinata de foame...asa ca am tinut proteine.Azi amidonuri.Bafta fetelor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna seara dragelor,

Nu am mai intrat de mult, am avut multe si grele in ultimul timp si nu am mai avut timp de nimic legat de mine iar de dieta nu am reusit sa ma tin :(
Intre timp am mai pus 1 kg, ma treceti va rog pe lista cu 63,5 si acelasi target, 53,5?
Neaparat ma apuc maine de dieta, mi-am si pregatit meniul pe maine, brocolli cu unt si telemea la cuptor.
Si mi-am promis ca nu mai mai cantaresc decat o data pe saptamana, ca asta a fost un aspect tare destabilizator la un moment dat.
Va doresc sa aveti parte de o saptamana usoara, sa va iubiti pe voi si atunci si dieta va fi mai usoara, pentru ca o sa stiti ce e cu adevarat bun pentru voi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


scriu rapid ca raman fara curent pana la pranz. revin pe urma cu detalii si rectificarii la lista.

Eu am fentat si sambata si duminica, drept urmare azi sunt la vitamine. nici pe cantar nu m-am urcat.
Sambata am fost la Zoo la szeged cu copiii, iar duminica la iarba verde si am papat mititei.

sper ca voi sa va fi tinut mai bine de dieta.
o sapt. frumoasa si usoara sa aveti.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Salutare fetele ..
Azi dimineata m-am cantarit (eu ma cantaresc doar lunea dim ..)si am 70 de kg
Eu credeam ca o sa am 72kg ... caci am facut ravagii in weekwnd ...
Sambata (la amidoane) .. piza cu detoate
Duminica (vitamine) ... nu am mancat nici macar un fruct ... am mancat de toate de la prima ora ... pana seara ... friptura, dulciuri, ...
Dar prima saptamana era de proba ... si se pare ca merge dieta .. asa ca trebuie sa fiu mai stricta...
Azi PROTEINE- gratar cu salata verde ...

...iar cu sportul nu ma m-am impacat
... nu prea ne putem imprieteni ..

Fetelor succes .. si cat mai multe kg in minus



Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna fetele!
Eu toata saptamana am stagnat, desi m-am tinut strict de dieta.
M-am tot cantarit in fiecare dimineata si cantarul se incapatana sa arate in minus drept urmare am hotarat ca sa ma cantaresc mai rar ca ma cam deprima sa vad cum toata lumea mananca de toate si eu ma chinui fara folos.
Elly-me cum ai facut de ai mancat de toate si totusi ai slabit? Ai vreun secret ,zi-ne si noua.
Astazi am proteine si vreau sa-mi satisfac pofta de mici,sper ca am voie sa maninc,n-o sa iau decat unul,ca ieri m-au omorat vecinii cu mirosul de gratar.
Bafta fetele la slabit!


Vio mamica, de Ana(13.12.2003) si Dragos(22.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Andreea, Elly bravo fetelor. tot asa s ao tineti.
eu doar maine ma cantaresc, sper sa ies si la wc ca sa fie totul ok.
Pufulet trec si datele tale in lista.
Andreeacip acum am vazut ca tu nu esti pe lista. imi zici te rog greutatea d ela care ai plecat si care e targetul? cu rosu, please, sa-mi sara in ochi. mersi.

tocmai am papat o salata de salata verde, avocado, rosie, ardei, castravete, ridiche, masline si cu putina paine umeda de secara (cica nu ingrasa, am luat-o din ungaria in weekend).


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput